Како до секси тело како Џесика Бил?

Дискусија во 'Фитнес' започната од bulletbody, 20 април 2012.

 1. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.938
  Допаѓања:
  3.518
  И ако може дај ни твој начин на исхрана, мени :)
   
 2. bulletbody

  bulletbody Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  176
  Го напишав мојот начин на исхрана во еден од погорните одговори за сите да мозе да го видите
  Моментално сум во процесот на правење на неколу видеа на македонски и исто така блог на македонски. Еве некои везби за сега, мозеш да користис било каква топка
  http://www.youtube.com/watch?v=aKAJnuGaDKU
  http://www.youtube.com/watch?v=G-OmLlSM-Ss&feature=plcp
  http://www.youtube.com/watch?v=Tk-3w0edd4w&feature=plcp
  Како оди везбањето?? :)
  Јас сум во процесот на правење на македонски, се надевам ке имам неколку видеа за неколку денови.
  Не се секавам ако ти одговорив или не :) потсети ме те молам
   
 3. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.625
  Допаѓања:
  12.174
  Пол:
  Женски
  Јас да се пофалам :$
  Благодарение на тебе Bulletbody почнав да вежбам. Можи не почнав точно како што треба во смисла редоследот на вежбањето малку го измешав :lol: понеделникот слегов в теретана и правев чучњеви со тегче в раце 5 кила (немаме со помала килажа, оти повеќе машки вежбаат) и правев вежби за задна ложа на нозе и малку ги воспалив ама ми помина, другиот ден на орбитрек, вчера пешачев многу а денес трчав 45 мин и за прв пат ги направив тие скоковите што ги правиш ти, незнам дали ќе ме сватиш за кои ти велам :lol: 3 серии по 10 пати, скокав на една скала со двете нозе заедно и потоа наназад исто така и морам да кажам дека ми се претешки, кога те гледав лесно ми ледаше ама воопшто не било :)
  Сега ќе почнам со стомачни од утре, и се надевам дека ќе издржам со ова темпо 2-3 месеци барем :$ морам да ослабам 6-7 кила.
  поздрав до сите вежбачи :muscle:
   
  На bulletbody му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
  Сега ја видов оваа тема,а баш од денес почнав да си вежбам дома со тегови,трчање на орбитрек и сл. и да се пожалам се ме боли :D

  Ке те пратам и ке вежбам заедно со твоите видеа и ке го почитувам начинот на исхрана.
  И фала ти многу што ни се приклучи на фемина,токму ова ни требаше,некој да не подржува,мотивира и советува.

  Поздрав! :*
   
 5. bulletbody

  bulletbody Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  176
  Одлично!!!! :)
  Немој да се гризиш за мешање на везбите, КОЛКУ повеке ги мешаш на секоја сесија толку подобро и повеке имаат ефект! Знам кои скокови мислиш, BOX JUMPS :) Првата везба во ова видео! Тие се многу мокни скокови за целото тело. да ги правиш секој ден.
  АКО ВЕЗБАШ СЕКОЈ ДЕН КЕ ОСЛАБНЕШ СИГУРНО!
  Keep up the good work
  http://www.youtube.com/watch?v=i2QkcGWwZcA&feature=plcp
   
  На lackygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.625
  Допаѓања:
  12.174
  Пол:
  Женски
  Фала на поддршката ;)

  Да на тие мислев, скалата беше висока колку број 6 кај тебе :lol: за почеток мислам добро е 65 кила имам, тешко е со толку кила да скокаш :whew:
   
 7. sweety7

  sweety7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  12
  Јулијана, не си ми одговорила :( Потребен ми е твојот совет. Благодарам :)
   
 8. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.938
  Допаѓања:
  3.518
  ако може видео за најбрзо стегање на стомачни
   
 9. M.a.r.i.l.y.n

  M.a.r.i.l.y.n Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  720
  Didisi имаш неколку поста погоре постирано видеа за затегнување на стомакот, и јас ја замолив Јулијана за истото да ми помогне :)
   
 10. bulletbody

  bulletbody Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  176
  Оваа храна наброеа долу, комбинирана со везбање 4-5 пати неделно за ослабнување и задрзување на килазата. Само морам да наведам, количината секогаш мора да се внимава, затоа што и најздравата храна содрзи калории. Вишок калории се тие што предизвикуваат зголемување на телесната тезина.

  Прво еве се јадењава што треба да и исфрлиш од диетата, или да ги јадеш ретко.
  ( мозеш да јадеш еден ден во неделата што сакаш)
  - масло користи само 1 лазица дневно во салата, маслиново масло е суперман храна за целото тело!
  - леб јади 1 - 2 парчиња дневно максимум - црн леп или тој со семки внатре ( мултиграин) :)
  - откази газирани сокови засекогаш, стварно се полни со шекер а шекерот а најголем непријател на убаво тело. Пиј вода, шај со 1 мала лазичка мед, минерална вода
  - ако пиеш алкохол, откази го или не повеке од 1-2 чаши неделно. Алхохолот има многу калории и го прави телото дехидрирано и предизвикува глад.
  - пица, бурек, месени баници, кифли и лебови, шпагети, макарони, колачиња, слатки, и секакви благи работи, сите овие јадења се јагленохидрати и ти даваат енергија многу брзо, али исто така многу брзо ке обработуваат во стомакот, така да за кратко време ке си гладна пак. Што значи ке јадеш пак. Исто така сите овиее јадења имаат минимални количини на витамини и минерали, така да телото е повеке осетливо на болести и вируси. Обиди го намалиш внесот на овие јадење во телото.
  Јадења што се полни со здрави состојки, и што ке ти го избалансираат телото се следниве.
  -јогурт обичен незаблазен,
  -секави бадеми, лешници, кикиритки, бразилски лешници, oреви и се во слишна форма,
  - путери од претходните, путер од кикиритки или бадеми
  -црн леп,
  -грав без масло,
  -лека,
  -секакви зитарици ( али не многу голема колишина)
  -секаво месо,
  -посебно риба и пилешко ( пешено),
  -колку сакаш овешје и зеленчук,
  -компир печен не прзен,
  -печурки,
  -јајца,
  -млеко,
  -соја,
  - леблебија??? не сум сигурна оти така беше зборот,
  -фета сирење и кашкавал, ( не многу али здраво е, има калциум и протеини,
  -кромид, лук, јаболков оцет,
  -ајвари и зимници,
  - домашни мармалади и компоти не многу затоа што имаат шекер али секако дека мозеш по малку, -секакви семки ( сите семки се ептен здрави)
  -ориз не бел туку кафеан или див ориз
  -и од слатките црна чоколада(не млечна) и алва ( алва е здрава али има многу калории така да мало парче. :)

  Ако се придрзуваш до оваа исхрана и везбаш секој ден, тоа е најефикасниот начин за слабеење и задрзување на таа килаза.

  секој ден јади голем доручок, многу е битно затоа што ке бидеш помалку гладна во текот на денот. Пиј многу вода, и никогаш не се оставај прегладна. Ако се осекаш малку гладна јади овошје, малку кикиритки или слично. Било што од листата горе.
   
 11. sleepingbeauty

  sleepingbeauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Женски
  Феминки ве молам за помош.. ;( Вака во изминативе две недели од икс причини и депресивни некои ствари ослабанав дури 6 килограми, а имав 62 и вака сум слаба ама имав троа убавки и големи гради не претерано ама 85-90 не ми бегаше :lol: и сега откако ослабнав градиве ми ослабнаа пола.сучка се направив .. сакав да ве прашам дали ако се здебелам некако ќе ми се вратат градите или засекогаш ги изгубив..Фалаа :worried:
   
 12. female.3

  female.3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  36
  сакам да прашам кои вежби да ги правам за затегнување и оформување на половината? задоволна сум со моето тело не вежбам секој ден - во месецот околу 10-12 дена правам вежби за целото тело, понекогаш и трчам, но колку време треба да вежбам за да го стегнам тој дел околу стомакот и половината и кои вежби би ми ги препорачала како најефикасни за овој дел? иначе сум висока 172цм и имам 58кг.
   
 13. bulletbody

  bulletbody Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  176
  Еве неколку видеа со вежби за стомакот. Овие се тешки али ти рече оти имаш вежбано така да верувам оти ке можеш да ни направиш. :)
  subscribe на моите два канали на youtube имам околу 150 видеа и моментално работам на македонскиот канал и вебстраница. Имам многу вежби за стомакот покажано. Наскоро и на македонски! :)
  http://www.youtube.com/watch?v=0xyCCOjXips
  http://www.youtube.com/watch?v=Tk-3w0edd4w
  http://www.youtube.com/watch?v=0Yvio3oWrVI&feature=plcp
  http://www.youtube.com/watch?v=UmYXfOk2kbA&feature=plcp
   
  На female.3 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Aries9

  Aries9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  43
  Изгледаш совршено, стварно немам зборови :x
  Јас најдов вежби за "спојлерите " ,па сакав да прашам дали овие вежби се доволни за да го ослабнам тој дел од телото. http://www.youtube.com/watch?v=v8eQxP7lszM :)
   
 15. bulletbody

  bulletbody Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  176
  :) За жал мора да ти ја кажам вистината дека е истражувано и докажано дека непостои таква вежба што ке го стопи маслото само на еден дел од телото. Кога правиш одредени вежби, пример стомачни, ти ги само зацврстуваш тие мускули и ги правиш посилини и поголеми. На тој начин тие мускули ке почнат да се покажуват повеке. А топењето на мастите е регулирано од самото тело, и ништо неможе да го контролира тоа. Пример јас кога се дебелам, целото масло оди секогаш во мојот задник и нозе. Кај други луѓе оди само во стомакот и тие луѓе имаат слаби нозе секогаш. Е некои срекници телоти им е рамнотежно и избалнасирано. :)

  Ова видео што ми ги прати е едно од тие што ме прават лута затоа што некои луге, како оваа девојка, промовираат лажни работи. Неможеш да веруваш се што ке видиш на интернет. Еве ти една основа како да прецениш. Ако изгледа премногу добро да биде вистина, тогаш не е вистина. Исто така ако да го затегнеш стомакот и да добиеш стомачни мускули е едно од најтешките работи и треба да посветиш многу вежбање, потење и ептен добра диета за тоа. По самото гледање на ова видео можам да проценам дека таа девојка неможе да го повтори движењето што го покажува ниту 10 пати. Телото не и изгледа силно и цврсто воопшто. Мое мислење, не би слушала некој што не може да направи што ви кажува на вас да направите. Те предизвикувам, пробај ги тие вежби што ги таа покажува и потоа пробај ги вежбите што јас ги покажувам. И кажи ми која е разликата. Вежбите што јас ги покажувам се тешки и напорни, али само со пот се постигаат резултати. Ако беше лесно како оваа девојка што кажува, нели мислиш дека сите на оваа планета ке бидат со тенка половина! :)

  Јас ке ти препорачам да почнеш да трчаш и да ги правиш вежбите јас што ги покажувам, во иста сесија. Трчај спринт 1 минута, па направи некоја вежва 1-2 минути, пак трчај 1 минута брзо, и пак вежва 1-2 минута. Така најмалку пола сат. Ке видиш резултати за месец дена не само во стомакот, туку во целото тело. Ако не е тешко и не се потиш, нема да видиш резултати. Ништо што е вредно и убаво не е лесно, па така ни тенка половина. :)
  За информација, јас вежбам секој ден по 1 сат, ептен интензивно и плус јадам многу здрава храна. И верувај не е лесно ни за мене. :)
  Со срека!!
   
  На lackygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Aries9

  Aries9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  43
  Фала ти многу!! :)
  Почнав пред еден месец да трчам..вежбам дома склекови,стомачни и др. вежби,пазам колку толку на исхраната пробувам да не јадам многу леб,масни работи има малце резултати ми имаат кажано :) Тоа ме радува :D
  Ќе пробам од денес ти како што ми кажа,верувам дека ќе има резултати па ќе пишам :*
   
 17. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  4.973
  Здраво Јулијана ти се восхитувам пред се за ова што го правиш,стварно ни требаше на форумот. Е сега вака јас почнав да правам по 50 чучњеви на ден,вежби за нозете и стомачни. Почетник сум во овие вежби,па дали би можела да ми препорачаш некои вежби за почетници,па подоцна да почнам да ги правам и другите вежби кои што ги имаш поставено. Инаку имаш големо да од мене за каналот на македонски,голем поздрав и се најдобро.
   
 18. SmilerGirl

  SmilerGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2011
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  261
  Пол:
  Женски
  Каналот на македонски го чекам со нетрпение :)
   
  На bulletbody му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.651
  Мој предлог темава да се преименува во: Како до секси тело како Јулијана Димитрова?

  Секоја чест девојко, ти симнувам капа на телото кое го имаш и одржуваш, истрајноста, упорноста и секако желбата тоа да го споделиш со останатите. Темава си ја ставам во омилени, направив сабскрајб на каналот и ќе те пратам. Најмногу ми се допаѓа што си многу поразлична од сите оние кои до сега ги имам видено и ќе те препорачувам и на други.

  Туку искрено вечерва сум многу уморна и сакав да избегнам вежбање, :!: но не, добив уште поголема мотивација и за кратко се фрлам на работа.
   
  На KrystalTears, nela.oh, FBI и 2 други им се допаѓа ова.
 20. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  1.973
  Допаѓања:
  5.708
  Леле и јас ти се восхитувам Јулијана.Морам да го пофалам твојот убав изглед,имаш многу убаво дефинирано и зацврстено тело,што е сон на секоја девојка.Немам некој проблем со килажата,меѓутоа сало секогаш ми се акумулира само во стомакот.Е сега сакам да те прашам бидејќи имам и поголеми гради,кои сакам некако да ги ослабам,поточно малку да ги зацврстам да ми предложиш некои вежби.Исто така сакам да ми кажеш некои кардио вежби,бидејќи само со стомачни не се намалува обемот.Имаш голема подршка од мене за твоите канали на YouTube и само продолжи така.Се гледа дека имаш голема љубов кон фитнесот и воопшто кон здравиот начин на исхрана,а јас тоа најмногу го почитувам кај една млада девојка.
  Поздрав..