1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до секси тело како Џесика Бил?

Дискусија во 'Фитнес' започната од bulletbody, 20 април 2012.

  1. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    Ај некои вежби за тие спојлери ли како се викаат :tmi: тие одстраната што се.

    Ах, заборавив ги правев вежбите од тука http://www.youtube.com/watch?feature=en ... gik_3CWlxk, мислам првата ја правев со едната рака 40 и со другата 40, и вакво немам тегови па со туба полна со вода од 6 кг. Втората вежба ја правев само 10 пати. И стомачни напраив 10.
     
  2. stojanovskata

    stojanovskata Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    121
    Те молам да ми одговориш....
    Имам 13 години.висока сум 180 а тешка сум 70 кила може ли да ми поставиш неколку вежби за мускулите помегу нозете , за страничните мускули на стомакот и за долните мускули на стомакот
     
  3. Miss-Depp

    Miss-Depp Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2012
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    32
    Изретуширај си слика некоја и готово пошо на неа скоро сите и се такви :)
     
  4. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.832
    Според мене па премалку се 45 кг на 160 см.Ептен костурски би ми изгледало девојка со такви пропорции.
    Девојки не е финтата само да ви се гледаат коските.Финтата е да немате сало и да сте убаво затегнати.А јас мислам дека со 50 кг и 160 см дека е нормално,зависно од конструкција.За мускулите на рацете единствено тегови но не со многу голема килажа.
     
  5. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Е блазе си ви на вас со 160, 180... Јас сум сиротки 150 а 13 години сум... Ама ако де затоа има штикли, да не бидам офф. Може некои вежби за затегнување на стомак, ама резултатите да бидат што е можно побрзи. Немам сало, нити сум голема околу стомакот, сакам само да го затегнам. Во обем сум 60 и нешто, 64 највеќе :)
     
  6. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071

    Не се премалку, на 160 висина со 50 и повеќе килограми девојките се веќе полнички. А со 45-48 може да изгледа супер без коски да се познаваат но и без салце. Оформено и затегнато тело на таа висина со тие 45-48 килограми би изгледало супер. Отвори интернет прогуглај, истражи малку ќе видиш. Кој како сака нека си прави јас кажувам од искуство и од тоа што сум видела, прочитала, истражила. Ако си милувате коски слабејте, ако сакате салце не слабејте.
     
  7. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
  8. anaj1d

    anaj1d Активен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    6
    Здраво би сакала еден совет од тебе :) Имам вишок кг, и сакам да ослабам,...веќе две недели одам на фитнес вежбам најчесто орбитрек елит и лента, и не јадам леб ни благо...Незнам на што да обрнам повеќе внимание, на која справа, некои ми викаат дека со фитнес нема да ослабам туку дека само ке направам мускули...и затоа се плашам :( се надевам дека ке ми одговориш...Поздрав..
     
  9. bulletbody

    bulletbody Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    176
    Zdravo na site novi posetnici na temava. Se izvinuvam sto nemam odgovoreno na odmor sum golem pozdrav do site i ke se obidam da odgovoram vo narednite nekolku denovi. :)
     

    Прикачени фајлови:

    На nela.oh, anabel-a, spellbound и 7 други им се допаѓа ова.
  10. anaj1d

    anaj1d Активен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    6
    Ubav pomin :) i se nadevam deka ke mi odgovoris :* :)
     
  11. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Сакам да се поправам (кај нозете барем) 5 кг ама не сало :D
    затоа што висока сум 172цм а имам 52 кг и изгледам слабо :( некој совет ?
     
  12. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Росе можеш да почнеш со вежби за нозете, ако го оформиш мускулот ќе изгледаат поубаво нозете и покрај тоа што се слабички. Ако сакаш да се поправиш малку би те советувала да пиеш пивски квасец таблети кои имаат витамин Б и воопшто не се штетни, ќе ти го зголемат апетитот. Побрај на јутуб вежби за нозете и види кои најмногу ќе ти одговараат за правење. Ако несакаш да добиеш сало покрај тоа што треба повеќе да јадеш треба и да вежбаш. :)
     
    На Rose96 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Alegriaa

    Alegriaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    260
    Пол:
    Женски
    КАко прво Булетбоди секоја чест и за телото и за се. Сега сакам да те прашам нешто. Бидејќи сум сеуште во раст и сум слаба не сум многу дебела, не ми треба многу вежбање. Одам на аикидо вежбам се тоа, ама сакам да имам плочки на стомак. :$ И сега страв ми е целосно да не ослабнам или пак нешто друго ако почнам секој ден да вежбам стомачни,склекови , грбни.??
    Благодарам однапред.
     
  14. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125

    пробав пивски квасец и немаше никаква промена а за аптетит си имам многуу јадам ама брз метаболизам имам и ништо не се познава како и да е ке почнам со вежби за нозете па ке пишам ако има некоја промена фала :)
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. bulletbody

    bulletbody Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    176
    Здраво фемининки. :) Голем поздрав до сите од мајами. Се надевам дека продолжувате да бидете мотивирани и работите силно и умно на своето тело. Хранлива и здрава храна и физичко движење секој ден е единстениот лек и начин до здраво и секси тело. Немам многу време да оговорам лично на секој од вас, но да ве потсетам дека универзалниот начин да ја намалите тежината и да се ослободите од салцето ( независно на кој дел од телото го имате) е да вежбате за да изградите мускул и да јадете помалку калории.
    Посетете ја мојата веб страница на која сто имам видеа со најразлични вежби за сите делови од телото. Еве неколку вежби кои сто секој од вас би требало да ги прави.
    ------ вежби кои ке ви помогната да ги затегнете мускулите на стомакот се различни варијации на планк
    ------ вежби за подигање на задник се вежби со издолжување на колковите ( hip extension )
    ------ вежби за задник и нозе се сите варијации од чучнување ( почнете да правите по 100 на ден )
    ------ вежби за убави секси и затегнати раце ( и сите мускули во телото) се склекови
     

    Прикачени фајлови:

    • DSC_9693.jpg
      DSC_9693.jpg
      Големина на фајлот:
      80,4 KB
      Прегледи:
      459
    • DSC_9750.jpg
      DSC_9750.jpg
      Големина на фајлот:
      115,7 KB
      Прегледи:
      458
    • DSC_9508.jpg
      DSC_9508.jpg
      Големина на фајлот:
      131,3 KB
      Прегледи:
      457
    • DSC_9589.jpg
      DSC_9589.jpg
      Големина на фајлот:
      146 KB
      Прегледи:
      457
    • DSC_9667.jpg
      DSC_9667.jpg
      Големина на фајлот:
      106,9 KB
      Прегледи:
      457
    На lackygirl, Doozy, nela.oh и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. bulletbody

    bulletbody Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    176
    ПРАВИЛА КОИ БИ ГИ ПРЕПОРАЧАЛА ДА ГИ ВОВЕДЕТЕ ВО ВАШИОТ ЖИВОТ


    ---Уживајте во секој момент во животот
    ---Не дозволувајте неважни работи да ве отргнат од вашата цел
    ---Сакајте го секој дел од вашето тело затоа што е ваше до крајот на животот
    ---Бидете самоуверени секогаш
    ---Бидете искрени секогаш
    ---Бидете благодарни за тоа што имате
    ---Имајте сонови и направете ги реалност

    IF YOU FAIL, PICK YOURSELF UP, DUST YOURSELF OFF, AND KEEP PUSHING FORWARD.
    - Сакам да слушнам некое ваше правило за срекен и задоволен живот :)
     

    Прикачени фајлови:

    • DSC_9759.jpg
      DSC_9759.jpg
      Големина на фајлот:
      76,5 KB
      Прегледи:
      450
    На garthok, Libera, lackygirl и 5 други им се допаѓа ова.
  17. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Темава под итно да се преименува во Како до секси тело како Јулијана Димитрова.

    :up:
     
    На lackygirl, spellbound, Rose96 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. iva85

    iva85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2012
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    27
    Јас на телефонот имам едно 45764554563 слики што мотивираат, еве некои:

    -Don't ever stop trying because one day you will be thin.
    -Working out is your drug,get addicted
    -Make your supporters proud,and your haters jealous (омилена ми е)
    -If you don't go for your dreams,what is your life about?
    -I would rather be covered in sweat at the gym,than covered with clothes at the beach.
    -Motivation is what gets started,habit is what keeps you going
    -Don't think.Just pull on your shoes and go.
    -Junk food that you have been craving for an hour,or the body you have wanted for years?


    И кога ќе ме фати мрза шуркам по телефонов и ги гледам сликите и одеднаш срипувам од кревет и почнувам да вежбам. :D
     
    На bulletbody му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    А, бе, се ова убаво, ама никако не можам да се подигнам така странично за да ги вежбам мускулите на стомакот, my love handles. Немам сила да се издржам на рацете ниту па сила да се потпрам на нозете целосно :( . Совет некој, или некоја полесна вежба колку за почеток?

    Ова прашувам кој било, што знаете, кажувајте. :D
     
  20. iva85

    iva85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2012
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    27
    Ни јас неможам така,осеќам како почнува раката на која сум потпрена да ми се тресе и по 3-4 секунди се рушам.
    Пробај,ако си потпрена на десна рака,свиткај ја десната нога и нека ти биде таа како потпирач а левата нога нека ти биде права.Незнам дали ме сфати,жити објаснувањево мое :')
    Ако сфати,тогаш прави ја така за почеток,а после почни како што треба :)
     
    На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.