Како до секси тело како Џесика Бил?

Дискусија во 'Фитнес' започната од bulletbody, 20 април 2012.

 1. Criska

  Criska Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Прекрасна си. :clap: ти се восхитувам. Кажи некои полесни вежби за почетници.
   
 2. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Bulletbody ај некои вежби за овие делови од телото :)
   

  Прикачени фајлови:

 3. irence88

  irence88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2015
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  bulletbady здраво изгледав некои от твоите видеа и имас прекрасно тело... :D вака би сакала да те прашам јас имам 45 кг и сум 162 и сум крвна група А позитив би сакала ако мозеш да ми казеш што храна да конзумирам за да добијам околу 5 кг. и кои везби да ги правам за позатегнато тело.. ти благодарам однапред :) :*
   
 4. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Мислам дека најсоодветно би било овде да го поставам прашањето, па чекам одговори од поупатени вежбачки и вежбачи од мене :)
  Е вака сега, секогаш сум варирала со килограмите 2,3 минус, 2,3 плус на 171 висина. Најкритичен дел секогаш ми бил задникот, немам баш убава генетика, ама моментално се здебелив имам 65 кила па приметувам дека и задникот ми се зголеми. Е сега не само задникот туку и секаде се здебелив, најмногу во стомакот и спојлерите, ама ако држам диета да слабеам ќе ми ослабе и задникот-тоа е маката :D па моето прашање е дали да си јадам нормално како до сега, секако тоа да се потрудам да биде поздрава храна-не глупости, и да се посветам на вежбање? Дали ќе имам така резултати во смисла да го стопам салцето околу стомакот ама да не го загубам задникот?
  Не знам колку убаво објаснив :?:, ама сепак се надевам ќе добијам одговори и предлози :)
   
 5. Brokeneyes

  Brokeneyes Активен член

  Се зачлени на:
  8 мај 2020
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  Прави вежби според твоето тело какво е а не некоја си Бул, може ти си уште позгодна од неа
   
 6. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.110
  Допаѓања:
  4.257
  Пол:
  Женски
  Не знаев дека има посебни вежби според типот на телото.
   
  На Angie1432 му/ѝ се допаѓа ова.