1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до секси тело како Џесика Бил?

Дискусија во 'Фитнес' започната од bulletbody, 20 април 2012.

  1. Criska

    Criska Активен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Прекрасна си. :clap: ти се восхитувам. Кажи некои полесни вежби за почетници.
     
  2. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Bulletbody ај некои вежби за овие делови од телото :)
     

    Прикачени фајлови:

  3. irence88

    irence88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2015
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    bulletbady здраво изгледав некои от твоите видеа и имас прекрасно тело... :D вака би сакала да те прашам јас имам 45 кг и сум 162 и сум крвна група А позитив би сакала ако мозеш да ми казеш што храна да конзумирам за да добијам околу 5 кг. и кои везби да ги правам за позатегнато тело.. ти благодарам однапред :) :*
     
  4. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Мислам дека најсоодветно би било овде да го поставам прашањето, па чекам одговори од поупатени вежбачки и вежбачи од мене :)
    Е вака сега, секогаш сум варирала со килограмите 2,3 минус, 2,3 плус на 171 висина. Најкритичен дел секогаш ми бил задникот, немам баш убава генетика, ама моментално се здебелив имам 65 кила па приметувам дека и задникот ми се зголеми. Е сега не само задникот туку и секаде се здебелив, најмногу во стомакот и спојлерите, ама ако држам диета да слабеам ќе ми ослабе и задникот-тоа е маката :D па моето прашање е дали да си јадам нормално како до сега, секако тоа да се потрудам да биде поздрава храна-не глупости, и да се посветам на вежбање? Дали ќе имам така резултати во смисла да го стопам салцето околу стомакот ама да не го загубам задникот?
    Не знам колку убаво објаснив :?:, ама сепак се надевам ќе добијам одговори и предлози :)
     
  5. Brokeneyes

    Brokeneyes Активен член

    Се зачлени на:
    8 мај 2020
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Прави вежби според твоето тело какво е а не некоја си Бул, може ти си уште позгодна од неа
     
  6. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    Не знаев дека има посебни вежби според типот на телото.
     
    На Angie1432 му/ѝ се допаѓа ова.