1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до слушање на радио преку Интернет?

Дискусија во 'Музика' започната од inn, 22 април 2010.

 1. inn

  inn Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  29
  Има многу сајтови кои имаат радио станици со кои можеме да слушаме музика што е на радиото во тој момент, но како? Ништо не ми успева никако дали некој се обидел дали некој знае?
   
 2. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Јас единствено радио што го слушам преку интернет е http://en.slowradio.com/. Кликаш Radio, па Listen Now, одбираш програма за музика во која сакаш да слушаш, има повеќе опции потоа, јас ја бирам најмалата - 32 Kbps (толку ти троши во секунда). Не троши многу од интернетот, интересно радио е и добри песнички пуштаат ;)
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Ако сакаш да слушаш некое од македонскиве радиа, можеш тука
  http://www.radiomk.com/live/
  Само си кликаш на радиото што сакаш да го слушаш.
   
 4. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.369
  Допаѓања:
  5.313
  jas slusam ponekogas fortuna preku net ides http://www.radiofortuna.com.mk i na nivnata strana imas obelezano kade da kliknes za da slusas ke se snajdes se e na makedonski
  [mod-kirilica:1wt3bhgs][/mod-kirilica:1wt3bhgs]
   
 5. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Има на страницата на www.antenna5.fm , а кој има инсталирано iTunes- може да си избере од многуте станици што ги има таму, има секој жанр музика, од многу земји, многу музика :)
   
  На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
 7. CupCake

  CupCake Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  165
 8. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  417
  И јас често слушам музика овде.
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
 10. peperutka20

  peperutka20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
 11. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.143
  Допаѓања:
  4.115
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.140
  Допаѓања:
  76.530
  Пол:
  Женски
  Јас порано слушав Evil Broadcasting Network, метал радио, но навистина немам поим како го најдов.