Како до совршено нашминкано лице ?!

Дискусија во 'Канта' започната од The.Pink.Angel, 1 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. The.Pink.Angel

  The.Pink.Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  132
  Ако ја има оваа теме КАНТА ! :D
  Сакам да ве прашам што се вие користете за да сте нашминкано убаво-совршено за денски излегувања и ноќни :) Јас за денско користам течна пудра,римел,креон,руменило и сјај а за вечерно течна пудра,сенки за пчи,туш,кармин или сјај или и двете искомбинирано и руменило а вие ? :) Сакам да променам нешто при шминкањето што да остранам во мојата шминка и што да додадам помогнете ми :D
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.178
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.