1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до убави нозе, задник без целулит?

Дискусија во 'Фитнес' започната од Msslovepoison, 14 декември 2009.

 1. Msslovepoison

  Msslovepoison Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  5
  Вака сеа не сум дебела слаба сум не сум се мерила еве 1 месец треба да имам 53 кг сакам цврст задник убав ама,исто така сакам убави нозе но некако мускулатурата подколеници не ми е таман ко криви да ми се доле нозете сакам да имам исто така убави нозе не мозам да си облечам сукња пошо слаби ми се нозете а панталони кога ке облечам изгледам ко девојче без задник добро не до толку а градите ми се големи ај помогнете ми како до убави нозе убав задник но без Целулит??нејкам да ослабам доста слаба сум сакам да се здебелам а ни тоа не мозам колку и да јадам некои везби ама домашни вежби??Ве моламм :С
   
 2. katence4

  katence4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  17
  прави склекови и чучневи секоја вечер и пешачи и секако јади витамими и здрава храна и ке се здебелиш и ке немаш целулит
   
 3. mKdevojce

  mKdevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.963
  Допаѓања:
  13.984
  За целулитот најважна е исхраната, треба употребата на сол да се сведе на минимум а по можност и да се исфрли од употреба некое време, и да се пие до 2л вода дневно со цел да се исфрлат токсините кои се стационирани баш во тие “грутки„ и секако потребна е физичка активност.
   
 4. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 5. caculence

  caculence Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  За добар задник исто така доста помага и качување по скали. Ако немаш многу скали дома, најди нешто повисоко,слично на една скала, и подрипнувај на неа :) а за листовите-пешачење му е мајката! ;)
   
 6. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Како до совршенство? - Со фотошоп!
  :D Се зезам, не дека не е возможно, ама треба постојано вежбање и внимавање при исхраната. Во постовиве прочитав дека треба да се сведе солта на минимум, а тоа за мене е тешко бидејќи јадам зачинета храна со многу сол! Немам многу време за вежбање, ама кога сум послободна правам вежби од кои за недела две се чувствуваат резултати. Само што треба да се практикуваат секојдневно и секако збогувај се со брзата и висококалорична храна :(
   
 7. butterflyyy

  butterflyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  59


  Вчера баш реков да ги вежбам вежбиве од клипов и денес не можам да се мрднам сите мускули од нозете и од задниот ме болат, значи стваро имаат ефект. Денес пак планирам да ги вежбам за да престанат да ме болат мускулите. Иначе одлични се вежбите (само тие за раце неможев да ги правам бидејќи немам тегчиња)
   
 8. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  30
  Немам многу време за вежбање, ама кога сум послободна правам вежбиод кои за недела две се чувствуваат резултати ordinary girl шо вежби се тие ако не е тајна шо ги прајш и имаат ефект после 2 недели??? ај ако не е тајна пиши ги плссс.. :)
   
 9. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  За поцврст задник пробај качување преку една скала, а за нозе без целулит пешачење, не трчање бидејќи од премногу трчање можеш да си направиш "фудбалерски" нозе, т.е да набиеш мускули а премногу мускули на нозете не изгледа баш привлечно кај женски. Инаку за целулитот НАЈМНОГУ ќе постигнеш преку исхраната.. Поздрав ;)
   
 10. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Пешачење во комбинација со трчање, качување по скали, многу вода пиење, и воглавно тоа е тоа.

  Ау да и вежбање во вода многу помага, значи од пливање до трчање во вода, нели во поплиток базен ќе си влезете и слично :)
   
 11. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  641
  Допаѓања:
  368
  Пол:
  Женски
  Пилатес вежби се многу добри за затегнување ма задникот,нозете,стомачни и раце можеш да се запишеш на пилатес или на ју тјуб имаш па така да си ги гледаш и да си ги вежбаш или вози ролерки или точак
   
 12. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  213
 13. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
 14. Eci15

  Eci15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2011
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  11
  Па вака ако дома имаш орбитрек,тоа е најдоброто решение за овој проблем!Јас секој ден си вежбам на него и нозете и задникот полека ми се зацврстуваат.Ако немаш,тогаш најдобро решение се чучнувањата и тоа да направиш свеќа да ги ставиш рацете на половина и да ги мрдаш нозете напред-назад! :)
   
 15. Cloee

  Cloee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  35
 16. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
 17. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.357
  Пол:
  Машки
   
  На "Zoki" му/ѝ се допаѓа ова.