1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до убави нозе, задник без целулит?

Дискусија во 'Фитнес' започната од Msslovepoison, 14 декември 2009.

  1. Msslovepoison

    Msslovepoison Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    5
    Вака сеа не сум дебела слаба сум не сум се мерила еве 1 месец треба да имам 53 кг сакам цврст задник убав ама,исто така сакам убави нозе но некако мускулатурата подколеници не ми е таман ко криви да ми се доле нозете сакам да имам исто така убави нозе не мозам да си облечам сукња пошо слаби ми се нозете а панталони кога ке облечам изгледам ко девојче без задник добро не до толку а градите ми се големи ај помогнете ми како до убави нозе убав задник но без Целулит??нејкам да ослабам доста слаба сум сакам да се здебелам а ни тоа не мозам колку и да јадам некои везби ама домашни вежби??Ве моламм :С
     
  2. katence4

    katence4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    17
    прави склекови и чучневи секоја вечер и пешачи и секако јади витамими и здрава храна и ке се здебелиш и ке немаш целулит
     
  3. mKdevojce

    mKdevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.965
    Допаѓања:
    14.002
    За целулитот најважна е исхраната, треба употребата на сол да се сведе на минимум а по можност и да се исфрли од употреба некое време, и да се пие до 2л вода дневно со цел да се исфрлат токсините кои се стационирани баш во тие “грутки„ и секако потребна е физичка активност.
     
  4. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  5. caculence

    caculence Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    За добар задник исто така доста помага и качување по скали. Ако немаш многу скали дома, најди нешто повисоко,слично на една скала, и подрипнувај на неа :) а за листовите-пешачење му е мајката! ;)
     
  6. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Како до совршенство? - Со фотошоп!
    :D Се зезам, не дека не е возможно, ама треба постојано вежбање и внимавање при исхраната. Во постовиве прочитав дека треба да се сведе солта на минимум, а тоа за мене е тешко бидејќи јадам зачинета храна со многу сол! Немам многу време за вежбање, ама кога сум послободна правам вежби од кои за недела две се чувствуваат резултати. Само што треба да се практикуваат секојдневно и секако збогувај се со брзата и висококалорична храна :(
     
  7. butterflyyy

    butterflyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2010
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    59


    Вчера баш реков да ги вежбам вежбиве од клипов и денес не можам да се мрднам сите мускули од нозете и од задниот ме болат, значи стваро имаат ефект. Денес пак планирам да ги вежбам за да престанат да ме болат мускулите. Иначе одлични се вежбите (само тие за раце неможев да ги правам бидејќи немам тегчиња)
     
  8. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    Немам многу време за вежбање, ама кога сум послободна правам вежбиод кои за недела две се чувствуваат резултати ordinary girl шо вежби се тие ако не е тајна шо ги прајш и имаат ефект после 2 недели??? ај ако не е тајна пиши ги плссс.. :)
     
  9. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    За поцврст задник пробај качување преку една скала, а за нозе без целулит пешачење, не трчање бидејќи од премногу трчање можеш да си направиш "фудбалерски" нозе, т.е да набиеш мускули а премногу мускули на нозете не изгледа баш привлечно кај женски. Инаку за целулитот НАЈМНОГУ ќе постигнеш преку исхраната.. Поздрав ;)
     
  10. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Пешачење во комбинација со трчање, качување по скали, многу вода пиење, и воглавно тоа е тоа.

    Ау да и вежбање во вода многу помага, значи од пливање до трчање во вода, нели во поплиток базен ќе си влезете и слично :)
     
  11. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    652
    Допаѓања:
    377
    Пол:
    Женски
    Пилатес вежби се многу добри за затегнување ма задникот,нозете,стомачни и раце можеш да се запишеш на пилатес или на ју тјуб имаш па така да си ги гледаш и да си ги вежбаш или вози ролерки или точак
     
  12. Black.Beauty

    Black.Beauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    213
  13. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
  14. Eci15

    Eci15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2011
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    11
    Па вака ако дома имаш орбитрек,тоа е најдоброто решение за овој проблем!Јас секој ден си вежбам на него и нозете и задникот полека ми се зацврстуваат.Ако немаш,тогаш најдобро решение се чучнувањата и тоа да направиш свеќа да ги ставиш рацете на половина и да ги мрдаш нозете напред-назад! :)
     
  15. Cloee

    Cloee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    35
  16. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
  17. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
     
    На "Zoki" му/ѝ се допаѓа ова.