1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до чисто лице?

Дискусија во 'Лице' започната од LovelyGirl, 21 февруари 2010.

  1. sorbet

    sorbet Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2017
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    5.268
    @sofija014 ова е најнежниот гел што сум го користела. Нема непријатно затегање, нема мирис, прави дискретна пена и во комбинација со четчето од Ебелин ми се фаворити за нега на кожа.

    Јас имам мрсна кожа и што не сум пробала од чистачи за лице, но презадоволна сум од гелов и ќе го купувам постојано.

    Можеш да го најдеш во ДМ, цената му е 159 денари.[​IMG]
     
    На Flower27 и sofija014 им се допаѓа ова.
  2. BabyStyle

    BabyStyle Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2010
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    8.955
    Само др. Самоникова. не е козметичар дерматолог е . ПРво ти прави целосна анализа на лицето и има и козметичарки обучени што работат на лице. Мене ме среди искрено имав малце од време на време акни. Сеа ниту една пу пу
     
    На Mari-Ja му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Mari-Ja

    Mari-Ja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2016
    Пораки:
    1.518
    Допаѓања:
    15.089
    Пол:
    Женски
    Фала за препораката.
    Цените како се движат дали знаеш?
    Сигурно си била повеќе пати, јас еднаш до два пати макс можам да појдам...
     
  4. BabyStyle

    BabyStyle Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2010
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    8.955
    Преглед 800.
    Чистење на лице 1100.
    Вреди за сите пари
     
    На Mari-Ja му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.408
    Допаѓања:
    42.732
    Пол:
    Женски
    И јас ја имав земено прво таа сината што претпоставувам е за нормална кожа, и ептен ми ја сушеше и затегнуваше кожата. Потоа ја земав таа розевата пена, која што е наменета за сува и осетлива кожа, и еве сеуште ја користам, и пак ќе ја купам кога ќе ја дотрошам. Исто така мислам дека и по состав е фина. Ти ја препорачувам :)
    [​IMG]
     
    На sorbet, Mari-Ja и sofija014 им се допаѓа ова.
  6. BigMisterP

    BigMisterP Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2015
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    101
    Здраво девојки. Да прашам дали некаде низ Скопје се наоѓа Dermaroller? Тоа е еден вид на ролер, на чиј крај има голем број на ситни иглички и се користи за задавање на мини ранички на кожата на лицето, со цел регенерирање и подмладување. Вака изгледа:
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На PreciousDiamond и kikkki им се допаѓа ова.
  7. poker_face

    poker_face Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2017
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    3.417
    Пол:
    Женски
    Има една страница на Facebook, се вика Glavzdrav Macedonia и нон стоп ми излегуваат објави од истата, и сега баш ја отворив гледам дека имаат и веб сајт www.glavzdrav.mk . Видов само дека продаваат дермаролери и серуми и се наоѓаат во Скопје, а сигурно имаат повеќе информации на сајтот.
     
  8. blessed.an

    blessed.an Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    2.582
    Допаѓања:
    12.057
    Пол:
    Женски
    @Elence93 ти ги пиеше себактазе така..? Имаш резлутати или..?И јас ги земав денес па ке видиме
     
  9. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Да, но само што стигнав до пола. Не ми е исчистено, но помалку ми е мрсно и само две нови ми се појавија откако ги користам, што за мене е успех. Сепак не очекувам некакви уау резултати за помалку од месец дена.
     
    На MayDiamonds, blessed.an и EMMA EMILY им се допаѓа ова.
  10. Катерина М

    Катерина М Активен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2017
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Здраво.. како што кажав претходно мојата кожата е проблематична т.е мрсна... значи користам лосиони, тоник антибиотици што веќе не сум пробала но нема спас и ми се појаву аат се повеќе и повеќе акни, некои се мн болни на допир. Дали има некој ваков сличен проблем.. и што користитее??
     
  11. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.896
    Допаѓања:
    103.002
    Пол:
    Женски
    Јас долго време го имав овој проблем со поткожни акни , ќе поминеше една ќе се појавеше друга , бев на лекар од таму ме пратија на ендокринолог да направам др испитувања и увидов дека имам хормонален проблем.. од тогаш една година пиев соодветна терапија и се се среди, затоа те советувам да одиш да провериш, вака џабе е што и да ставаш ако проблемот е од внатре
     
    На Катерина М и sorbet им се допаѓа ова.
  12. Катерина М

    Катерина М Активен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2017
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Ја ги испитував хормоните пред една година, се беше во ред.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  13. P.S.love

    P.S.love Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    931
    Допаѓања:
    8.157
    Пол:
    Женски
    Јас како голем паталец, ќе ти предложам нешто.Ако можиш да си набавиш од Бугарија, маст Имекс, околу 180 ден.е. Мене за акните, најмногу од се' ми помогна ова. И, ако не ти е хормонален/гинеколошки проблемот, внимавај на храна, козметика, редуцирај стрес, пиј многу вода( со цеден лимон), сигурно ќе имаш видливи резултати.
     
    На Катерина М му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Luciferovog zlo♧

    Luciferovog zlo♧ Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2017
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    5.497
    Пол:
    Женски
    Јас кога и да имам проб. со акни го чистам лицето со лимон и утредента немам ништо, ама многу пече, сепак кој може да издржи, вреди :D
     
    На Катерина М му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Катерина М

    Катерина М Активен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2017
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Ќе пробам да го набавам и се надевам ќе има добри резултати... фала тии
     
    На P.S.love му/ѝ се допаѓа ова.
  16. blessed.an

    blessed.an Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    2.582
    Допаѓања:
    12.057
    Пол:
    Женски
    Кожаата на некои делови ми стана сува а лицето ми стана лом..Не го препознавам..Имав по некоја акна но ништо страшно сега овааа како да влегувам во пубертет..Акни внатрешни болни на допир мали ама разни секакви флеки ми остануваат на некои места немам акни туку само како црвен круг..Незнам што ми се случува..Совет некој..?
     
  17. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Кои се сите овие гелови што те спасија и јас имам проблем со акни каде да ги најдам и која е цената?
     
  18. BarbaraMorii

    BarbaraMorii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.651
    Пол:
    Женски
    Прв пат се занимавам со ваква тема :D Тоа што било недостаток сум го покривала со пудра и толку не сум користела кремови маски.......Ама нешто ми се наврти у главата дека сакам кристално чиста кожа.Не сум упатена воопшто па затоа барам совет. Ми излегуваат понекогаш ситни мозолчиња и имам многу белеци на кожата од нив....незнам како да ги тргнам...Постои ли решение за нив? А и имам пегички што ме нервираат едноставно сакам изедначен тен.Хелп?:?::?::?:
     
  19. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Испив 8 таблети од себактазе
    и уште не гледам резултати,може сеуште е рано...
     
  20. EMMA EMILY

    EMMA EMILY Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2017
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    И јас немав некои резултати по само неколку дена откако почнав да ги пијам таблетите себактазе, но сепак продолжив и бев упорна за да го постигнам крајниот резултат и сега да си имам чисто лице. И не само тоа, туку имам и помалку црнки.што значи логички ако размислам, со намалувањето на маснотијата на кожата ми се намалија и црнките.значи природен е препаратот и има ефект. Сега дури и косата ми е помалку мрсна што значи дека и кожата на главата помалку лачи маснотија. Се што е потребно е да бидеш поупорна и ќе има резултат. Јас лично сум презадоволна од себактазе и сеуште си ги земам:inlove: