1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до чисто лице?

Дискусија во 'Лице' започната од LovelyGirl, 21 февруари 2010.

  1. kaja98

    kaja98 Активен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2018
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Ох.. никогаш немам помислено на некој ваков начин за нега на лицето незнам зошто, ама стално се потпирам на некои креми и хемикалии.. Сeга лицето мие малку нормализирано но постојано сум во страв дека ќе ми се повратат акните. Мислиш дека ова би функционирало за мене? :(:(
     
  2. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    @koritsaki дали имаат козметика на Mario Badescu во сефора космос?
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  3. angela.kostova

    angela.kostova Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Би требало. Само знај дека е долг процесот и на почетокот ќе ти се исфрли лицето малку бидејќи као ги трга штетните хемикалии (можда??).
    Но според мене, вреди да се иде на поприродно.
     
    На kaja98 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.082
    Голем дел производи Mario Badescu имаш на beautybay.com во случај да не пронајдеш.
     
    На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    @Biodevojka Кои производи за миење лице би ги препорачала за масна и проблематична кожа?
     
  6. Cacuska123

    Cacuska123 Активен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2018
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки.


    Ќе пишувам од лично искуство.
    Од моментот кога пубертетот ми тропна на врата имам преголем проблем со акни( тврди и болни) црнки, белки по лицето и целиот грб. Пробував со милион креми, лосиони, гелови, пилинзи и сл. Ништо не помагаше.. Почнав до комплетна нега на Еуцерин. Зелената линија за акни и проблематична мрсна кожа. Можам да кажам дека на почетокот мислев дека имам контра ефект(го имав) но, сето тоа правеше се што имам под кожата да излеџе нанадвор да може само да пукне.. Од тој момент поминаа доста време и можам да кажам дека сум презадоволна и топло ви ги препорачувам.
     
    На barba12 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.273
    Допаѓања:
    6.914
    Пол:
    Женски
    Здраво драга како најекономични пената за лице розевата и сината на Балеа. Овие две пени кошаат 140 мкд ама преубави се верувај.Мене лично многу ми се допаѓаат. Позз
     
    На angel4444 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Се согласувам за пените на Балеа, навистина се добри. Ја користев и таа на Себа мед, но многу брзо ми се потроши и не ми е исплатливо.
     
    На Minci13 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Angel3r4y5b6k7o

    Angel3r4y5b6k7o Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2015
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    Здраво, сакам да ве прашам за една дилема, дали да инвестирам во производи против акни од неутрогена или еуцерин. Кој од овие ми е подобра опција?
     
  10. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.821
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски

    Извини дури сега видов дека си ме означила :doh:
    Мислам дека нема во сите Сефора продавници сега за сега мислам само во Атина..
    Јас не живеам во Солун и не знам точно да ти одговорам :)
     
    На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ana992

    ana992 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    5.992
    Само да споделам дека го зедов овај пилинг од дм уште откако излезе цела линија и воопшто не сум задоволна со оглед на состојките кои ги содржи барем како што пишува воопшто не дава резултат подобро сапун делува од него 20181107_142247.jpg
     
  12. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.657
    Пол:
    Женски
    А за што го зеде? Овој е за кожа склона кон акни и митесери. Сапуните ја сушат кожата и уште повеќе се лачи маснотија и повеќе се прават акни, митесери и нечистотии.
     
  13. ana992

    ana992 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    5.992
    За својствата што ги пиши на него,салицилна кис активен јаглен и цинк и за секојдневна употреба а јас имам црнки,мрсна кожа во т зоната, црвенила
    @Annath
     
  14. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    1.976
    Ми треба помош, ја потрошив Соната инаку ја користам долго време ми помогна во поглед на акните сега ги немам како порано тек тук по некое мозолче но имам проблем со неа што ми остава црвенило на местата каде што имало акна од кога ќе помине, црвените точки никако не поминуваат.. Сега сакам да земам нешто друго да пробам некоја друга крема, која би ми ја препорачале?
    Инаку Соната ја користев заедно со гелот за миење Акнефуг така заедно ми имаја најдобри резултати. Размислувам да ја пробам Скинорен, каква крема е? Или пак некоја друга која би ми ја препорачале? :?:
     
  15. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    И јас ја користев кремата Сона, па се префрлив на Скинорен. Мене ми се допаѓа многу повеќе бидејќи добивам резултат побрзо. Моите акни се всушност поткожни и оваа крема ми ги суши уште пред да се зголемат. Не ја користам на цело лице, туку само на местата каде што имам и каде што најчесто се исфрлам, а тоа е од носот надоле.
     
    На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
  16. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.678
    Допаѓања:
    1.976
    А дали остава црвени дамки откако ќе поминат акните? Тоа ми е најголем проблем со Соната и затоа не сакам повеќе да ја користам.. Инаку Скинорен се користи ли со некој гел за миење во комплет или нешто друго?
     
  17. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Остава понекогаш, но брзо проаѓаат. Мислам дека нема други производи кои одат со неа. Јас со мијам чицето со Неутрогена, па нанесувам пред спиење.
     
    На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
  18. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.547
    Допаѓања:
    2.775
    Пол:
    Женски
    Neutrogena Да. Eucerin Не!
    Користев многу производи на Еуцерин и тоа од дерматолог препишани ама немат врска.
    Neutrogena си зимам на своја рака и до сега не сум разочарана од ниеден нивни производ.
     
  19. poppie

    poppie Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    759
    Допаѓања:
    6.496
    Miracle Sleeping Cream_0.jpg
    Здраво женски. Сакам да ве прашам за мислење на кремава и дали некој ја има користено и какво искуство има, бидеќи си барам некоја добра хидратантна крема што брзо упива и не лепи.:D
     
  20. Sleepy

    Sleepy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2014
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    271
    Пол:
    Женски
    Јас користам чајно дрво само на воспалените акни и забележувам дека веќе по неколку мачкања има резултат.
    Инаку, откако ги сменив дотогашните кремите за лице, со креми на природна база прво многу ми се влоши состојбата на лицето, иако немам воопшто проблематично лице.
    После две недели активно користење на дневната и ноќната крема лицето ми се врати во првобината состојба и сум задоволна од ефектот.
     
    На angela.kostova му/ѝ се допаѓа ова.