1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до чисто лице?

Дискусија во 'Лице' започната од LovelyGirl, 21 февруари 2010.

  1. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.273
    Допаѓања:
    6.914
    Пол:
    Женски
    Здраво драга за сува кожа дефинитивно колекцијата од роза. Има преубаво масло од роза кое може да го користиш како ноќна нега, потоа има млеко за миење и крем за дневна употреба. Не ми текнува дали има тоник за лице, провери па кажи м и. За маслото ти гарантирам лично...дури нема потреба да го земеш кремот маслото може и наутро и навечер да го користиш особено сега кога е поладно одлично ќе ти дојде. Поздрав и за било што слободно пиши.
     
  2. ilovemforever

    ilovemforever Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2014
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    7
    дали знае некој која е цената на скинорен кремот против акни?
     
  3. Snowbell

    Snowbell Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2013
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    143
    Скиноренот одприлика е 300-400 денари и се користи само навечер зашто содржи азелаична киселина како активна состојка а таа реагира на сонце( сега нема сонце но сепак биди внимателна).Во почетокот суши,црвенее и лупи но делува ефикасно за акни и лузни од акни.Поздрав ;)
     
  4. ilovemforever

    ilovemforever Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2014
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    7
    А дали се користи за митесери и затворени комедони како на сликата
     

    Прикачени фајлови:

    • images.jpeg.jpg
      images.jpeg.jpg
      Големина на фајлот:
      5,5 KB
      Прегледи:
      84
  5. Scarlett Rose

    Scarlett Rose Активен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2018
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Одлично. Јас го користев.

    Ти благодарам.
     
    Последна измена од модератор: 19 јануари 2019
    На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
  6. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    @Scarlett Rose @Mishela
    Дали користевте друга обична крема за лице пред или после нанесување на оваа крема? Го чувствувам суво лицето.
    И колкава количина нанесувавте од Effaclar Duo (+), тенок слој?
     
  7. poker_face

    poker_face Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2017
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    3.417
    Пол:
    Женски
    Било кој дерматовенеролог специјалист врши прегледи на кожа, не само на лице. А согласно индикациите те препраќа на останати специјалистички прегледи (анализа на крв, испитување на хормони, алерго тестови итн) за да ја утврди дијагнозата. Појди кај матичниот и тој ќе ти препорача дерматовенеролог за кој секако ќе ти треба упат, освен ако не планираш на приватен да одиш.
     
  8. smb asr

    smb asr Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    9.576
    Не е за мене затоа прашав. Некој да биде добар и нормално приватно зашто се работи за девојка што не е од мк.
     
  9. poker_face

    poker_face Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2017
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    3.417
    Пол:
    Женски
    На приватен не сум била, но разлистај наназад во темата ќе најдеш и коментари и телефонски броеви. Читам дека многу го фалат Д-р Агрон Старова па би можела да појде таму, со закажување работи.
     
  10. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Ноќна имав друга, мислам Афродита со невен ноќната ја користев тогаш. Добра беше.
    Оваа ја користев повеќе за под пудра, а вака не можам да се сетам баш но мислам дека ми беше океј.
    Ако ти го суши лицето, комбинирај со некое масло. Една капка само, не мора многу.
    Бадемово, маслиново или јојоба.
     
    На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
  11. no name5

    no name5 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2018
    Пораки:
    866
    Допаѓања:
    1.085
    Пол:
    Женски


    Дали треба да одам докај него да ми го погледе лицето или ја испраќа по карго ... Многу се мислам дали да ја порачам да не ми направе некој контра ефект .. или да не содржи жива ... Ти благодарам многу за бројот .
     
  12. Vesna24

    Vesna24 Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2018
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    118
    Пол:
    Женски
    Ќе се сретнете дури одкако ќе ти ја изработи кремата. А пред да ја порачаш, мислам дека нема да се видите, само ќе му опишеш каков проблем имаш со лицето.
    Неговите креми не содржат жива, те уверувам во тоа. Не дека му правам реклама, скапи се, ама баш од овде форумџики што пробале од неговите креми, споделија дека ја однеле на испитување, се потврдило дека е 100 % природна. Не содржела ниту мравја киселина. Ја правел по пат на ладна дестилација на со сосема природен процес.
     
    Последна измена од модератор: 15 јануари 2019
    На no name5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. beautys20

    beautys20 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2018
    Пораки:
    519
    Допаѓања:
    6.040
    Пол:
    Женски
    0C71B55D-3344-4A77-B3A8-C5709B00635A.jpeg 53F3AD97-9EE1-482F-AAEA-D0CB14F7C716.jpeg D954B35E-F18F-462D-82B5-DB8BBAA04246.jpeg Ги користам веќе 2 недели овие производи и лицето ми е веќе речиси кристално чисто . Многуу сум задоволна од овие производи и многу ми помогнаа ..Целосно ги исфрлив шеќерот и млечните производи . 8D961E45-D83F-4258-9A3B-ED3CCD9A826B.jpeg
     
    На Jery и Minci13 им се допаѓа ова.
  14. Scarlett Rose

    Scarlett Rose Активен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2018
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Доколку имаш мрсно лице користи ја двапати, еднаш наутро еднаш навечер, јас така ја користев и супер ми беше лицево. Друга крема не ставав.
     
    На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
  15. poker_face

    poker_face Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2017
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    3.417
    Пол:
    Женски
    Решив да му дадам шанса на маслото од дива роза на Алверде. Премногу позитвни коментари прочитав за него, а кожата ми е сува, особено зимскиот период премногу, па се надевам ќе ми помогне.
    Прашањето ми е по кој редослед да го нанесувам? На чисто лице/пред крема/после крема за лице? Исто така сакам да напоменам дека користам и крема за околу очи на Гамарде, па би сакала да знам кој е вистинскиот редослед за нанесување на продуктите за максимален ефект?
     
  16. shesnorookie

    shesnorookie Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    56
    Пол:
    Женски
    Прочитав пред некој период дека маслово помагало околу акни па да прашам дали некој го има користено и како?
     

    Прикачени фајлови:

  17. PreciousDiamond

    PreciousDiamond Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    90
    Пол:
    Женски
    Јас го нанесувам неколку пати во денот со чепкалка за уво или со чисти раце на претходно измиено, суво лице. Многу ми помага.
     
    На Aschenputtel и shesnorookie им се допаѓа ова.
  18. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.113
    Допаѓања:
    1.559
    Девојки овој период лицето ми е катастрофа, суво со акни со пори, ужас. Пред да ставам пудро користам крема од роза на алверде, па ставам borjous perfect , бидејќи ми е промашај многу ми ја суше кожата го мешам со ББ на farmasi, ама пак лицето ми изгледа натрупанп суво уморно со пори. Што да користам така кога ќе се нашминкам да ми е мазно да светне,да не е суво?
     
    На Maleno му/ѝ се допаѓа ова.
  19. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.821
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски

    Маслото е ок за твојатак ожа , но пудрите се за комбинирана до масна кожа. Поготово таа на Буржуа , јас ја имам користено (јас имам масна кожа) и ми беше супер.
    За сува кожа пудри многу фалени на форумов ти се на Буржуа Хелти микс , Ревлон колорстеј за сува кожа , Лореал Тру мач.. :)
     
  20. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.113
    Допаѓања:
    1.559
    Благодарам за одговорот, на какво масло мислеш инаку. Инаку Лореал тру мач а имам користено и многу с пзнавата линии, и кога допрам некој му оставам пудро