1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до чисто лице?

Дискусија во 'Лице' започната од LovelyGirl, 21 февруари 2010.

  1. Ciel

    Ciel Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2019
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    2.128
    Пол:
    Женски
    Јас ги користам овие три производи за лице и сум задоволна.
    301DC2E2-DD0C-474C-B162-B4BA0B6B57E8.png 84BC1E22-19E9-425B-BEE3-8C49165AFC20.jpeg 4F52DD72-2F5A-488F-B217-CF32418FC203.jpeg
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ang.ela

    ang.ela Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    7
  3. Ciel

    Ciel Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2019
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    2.128
    Пол:
    Женски
    Водата од роза ја има и во аптеки,во големите маркети и парфимерии серумот го има во аптеките, а вазелинот е од Америка ми праќа моја другарка што е тамо на 4-5месеци бидејќи е мрсен и трае подолго.
     
    На ang.ela му/ѝ се допаѓа ова.
  4. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193
    На лице ставаш вазелин?
     
  5. Ciel

    Ciel Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2019
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    2.128
    Пол:
    Женски
    Да од кокос бидејќи е мрсен не ми се прават брчки како порано
     
    На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
  6. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Ќе ти ги затвори порите, акни може да ти се појават и комедони.
    Има други соодветни производи за брчки зависно возраста.
     
    На Alisa22 и Majra им се допаѓа ова.
  7. no name5

    no name5 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2018
    Пораки:
    870
    Допаѓања:
    1.086
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки јас и мојата голгота и мака со лице стасавме и до др Аргон Старова е сега тој ми препиша производи што веќе ги имам испробано без некој ефект (али демек сеа по шема ми кажа да ги користам ) .. и антибиотик а досега сум била на антибиотик и ништо ...а башка последните 2 месеца имам пиено анибиотик бев болна и сега пак да пијам ми е страв .. и ете незнам што да правам дали да почекам па да ја почнам терапијата или одма да ја почнам ..дали некоја од вас е имала искуство со овој доктор да споедели ..
     
  8. barba12

    barba12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    389
    Пол:
    Женски
    Koj antibiotik?
     
  9. SelenaGomez

    SelenaGomez Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    1.478
    Пол:
    Женски
    Дали некоја користела хлорадерм од фитофарм против бубулици? Како сте задоволни?
     
  10. young.girl

    young.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2016
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Јас одев кај него и мислам дека на сите дава исти производи и антибиотик. Користев тоа 7-8 месеци супер ми беше лицето не ми излегуваа акни веќе, ми се исчистија скоро сите флеки што ги имав и после престанав да користам јули и август и лицето пак ми бидна катастрофа и пак отидов и ми вика пак ќе користиш исто се и дадов за џабе 1000 денари за тој преглед што ми вика пак ќе користиш исто. Ако сакаш пробај види ама не ти го препорачувам.
     
    На Majra и soffce им се допаѓа ова.
  11. soffce

    soffce Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2017
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    214
    Пол:
    Женски
    кој производи ги дава?
     
  12. young.girl

    young.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2016
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Акне фуг, сона, миноцин антибиотик и една правена крема и лосион мислам дека клиндацин. И после неколку месеци смени нешто отфрли и додаде уште ефаклар дуо плус.
     
    На no name5 и soffce им се допаѓа ова.
  13. no name5

    no name5 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2018
    Пораки:
    870
    Допаѓања:
    1.086
    Пол:
    Женски

    Да истото и на мене ми го препиша ... и тоа 3 месеца на антибиотик да бидам еве ти и подолго си била .. Затоа и се мислам дали да почнам воопшто имам пиено антибиотик претходно 2 пати сумамед и додека пијам- ок малку се стабилизирам ,од кога ке прекинам лицето уште толку ми се исфрла дури и повише од пред да почнам со терапија .. само се тровам со антибиотик и на него му го кажав тоа но сепак ми препиша...
     
  14. barba12

    barba12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    389
    Пол:
    Женски
    Da ne znaete dali go ima vo makedonija bioderma sebium serum?
    Ili da mi preporacate serum za kombinirana/mrsna koza, posle dermatoloski tretmani (crveni fleki/luzni) ?
     
  15. no name5

    no name5 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2018
    Пораки:
    870
    Допаѓања:
    1.086
    Пол:
    Женски


    Имам отидено кај 5 различни дерматолози кој само антибиотик ми бутаат со некој креми ,ете сега последно кога отидов на дерматолог пак антибиотик кој се мислам и да не го почнувам затоа што по негово завршување само повише ми излезат , кај еден куп козметичарки од кој добив само црвенила и флеќи страшни , дадов илјадници за креми и гелови и лосиони и ништо не ми помогна долгорочно се беше со краток ефект и јас се загреав за кремата од сашо како и да е на природна база била , прочитав дека е испитувана и од билки е , јас ја порачав чекам да ми ја направи, еве ти број 072276954 . .. И тоа со храната секако дека сум пазела исфли ова она не јади благо повише вода , сите со посериозен проблем пазиме на тоа но едноставно некогаш НЕ помага
     
    На Sun_moon_87 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    А да испиташ хормони?
    Можда имаш некое пореметување кое ти создава акни.

    Секогаш сум за да се побара второ мислење, но не сум за пречесто менување доктори и козметичари.
    Се си бара време, па така и терапиите. Никогаш нема да видиме ефект ако испиеме една доза од еден доктор, па после отидеме кај друг, па кај трет... Треба да се најде соодветен и да се тера со една терапија.
     
    На no name5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. barba12

    barba12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    389
    Пол:
    Женски
    I jas neznam samo kaj kolku dermatolozi sum bidena site gledaat da ti dadat krem i antibiotik i ke ti pomine periodicno i posle pak isto koga ke prekinis antibiotik. Ispitav hormoni i jajnici se e vo red. Nakraj zavrsiv na roakutan i mi se iscisti liceto, ama sega se zanimavam lekuvanje na luzni i fleki
     
    На eta и no name5 им се допаѓа ова.
  18. no name5

    no name5 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2018
    Пораки:
    870
    Допаѓања:
    1.086
    Пол:
    Женски
    И мене еден дерматолог ми препорача роакутан ама страв ми е од нив , дали имаше несакани ефекти као демек се многу штетни , колку време ги пиеше и на колку години


    Испитано ми е хормони и сите можни работи што можат да направат проблем се е во ред .. а дерматолозите ги менам и терапиите но не често тоа е процес од могу години уназад
     
    Последна измена од модератор: 14 март 2019
  19. barba12

    barba12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    389
    Пол:
    Женски
    Na 20 godini .. Pred 1 godina zavrsiv so lekuvanje a gi piev 8 meseci poradi toa sto imav cisticni akni .. Sega nemam akni samo pred menstruacija moze da izbie nekoja sitna. Inace dijagnoza mi bese acne conglobata. Biten e dermatologot sto ke ti gi dade nekoj sto ima iskustvo so roakutan. Sega posle 1 godina nemam nikakva nus pojava osven flekite koi mi istanaja i bavno zazdravuvaat.
     
    На no name5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Кај мене имаше ефект таа терапија. Антибиотикот служи да ја убие бактеријата која преку себумот на лицето ти создава акни.
    Јајници и хормони и кај мене беа во ред.

    И мене самиот доктот ми кажа дека после терапијата бактеријата може повторно да се обнови или да стане имуна на антибиотикот затоа акните продолжуваат. Имало и такви случаи за жал.
     
    На eta и no name5 им се допаѓа ова.