1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до чисто лице?

Дискусија во 'Лице' започната од LovelyGirl, 21 февруари 2010.

  1. HelenaMuller

    HelenaMuller Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    843
    Пол:
    Женски
    Не велам не, ама не само што не делуваше исто, за мене беше многу спротивен ефектот. Затоа најубаво да се проба со тестер.
     
  2. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Леле и мојте се вакви.Исто така мислам дека е внатрешно нешто. Одам на кознетички третмани, не сака и не сака не знам што е луѓе со огромни бубалици и помага третманот мене не. Помагајте!
     
  3. Sun_moon_87

    Sun_moon_87 Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2019
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Девојки кажете ми мислење и ако некоја има искуство. Хормони испитав се е супер, немам полицистични јајници, а акни имам веќе долго време. Не знам веќе што не пробав и дерматолог и креми и лосиони и нема фајде. Имам чуено и прочитав на други форуми дека со дарување на крв кај некои имало подобрување со акните. Ве молам за ваше мислење.
     
  4. no name5

    no name5 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2018
    Пораки:
    870
    Допаѓања:
    1.086
    Пол:
    Женски

    Sun_moon_87 иста приказна и кај мене , за тоа дека со дарување крв се средува на некој лицето и јас сум сведок на такви случаеви познавам лично некој кој им се има средено лицето после дарување, јас неможам да дарувам слабокрвна бев долго време сега конечно ја средив крвта и се мислам што да правам , незнам дали е паметно да дарувам , молам за мислење од членките
     
    На Sun_moon_87 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Maya12

    Maya12 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2017
    Пораки:
    1.250
    Допаѓања:
    4.525
    Пол:
    Женски
    Јас еве вака како ситни вруќаници имам на челото и забележав дека секоја година ми излегуваат овој период инаку имам чисто лице.Во разговор со медицинско лице ми кажа дека најверојатно е алергија од сонцето иако јас еве сум со црн тен и ми рече да си купам крема со фактор и да користам цело лето.Единствено еве се двоумам која крема да ха земам со фактор,Некој совет и искуство? Гледав на еуцерин има баш за алергија ама еве уште барам
     
  6. Sun_moon_87

    Sun_moon_87 Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2019
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Фала ти на одговорот. Јас и тоа ќе го пробам, па ќе видам дали има резултати, секако ако има ќе споделам со вас.

    Јас мислам ако си била слабокрвна да почекаш некој период да ти биде добра крвта и после секако со консултација со доктор да си одлучиш дали да даруваш.позз

    Денес ја барав на Bioderma ама ја немаше во Зегин и ја земав на Eucerin ја пробав малку на еден дел на лицето и многу лесна бидејќи е СС крем го изедначува тенот ама флеките не ги покрива за нив мора коректор ама мислам дека ќе биде добра, зошто колку ми е мрсно лицето пудри никакви не ми одговараат.
     
  7. ghinna001

    ghinna001 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2017
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    134
    [​IMG] dali go ima nekoj koristeno?
     
  8. soffce

    soffce Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2017
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    214
    Пол:
    Женски
    имам флекички црвени некои, бубуљички и црнки па сакав да направам некој третман, микродермоабразија или хемиски нешо шо знам ама имам битен настан за 10тинс дена и ми е страв да не ми се влоши:worried:шо мислите?
     
  9. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.786
    Пол:
    Женски
    Na koja strana so obrazot obicno spiete? Mozno e od pernicata, jas koga spijam samo na ednata strana pocesto, mi se javuvaat takvi bubulici. Nezna koza, se gusi od samoto toa so nonstop se trie i dopira od pernicata.
     
  10. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Хемиски никако сега. Прво не се прави во летен период и не се изложува на сонце и тоа треба да ти го каже тој што би ти го правел.
    Друго, после хемиски лицето се лупи и опоравува едно добри две недели.
    Така да, третмани од овој тип сега не.
     
    На Sun_moon_87 и soffce им се допаѓа ова.
  11. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Јас спијам на страна, никако на грб, се менам од двете страни. И јас имам чуство дека некогаш од перницата или од ќебето.
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас ја земав маската на зиаја во плаво пакување. И почнав комбинирано да ја нанесувам. Таа само на образите, а белата на остатокот од лицето. И забележав мало подобрување, немаше црвенило. Пред да ги ставам маските се измив со пената за лице од Балеа,а потоа со тоник се поминав. Пробај може ќе делува.

    Што се однесува до ниацинамидот, пробав повторно пред маските како што ме советуваше членката поназад, ме печеше и вториот и третиот пат и ми беше ризик да продолжам. Првиот пат кога го користев ниацинамидот немав вакви реакции.
     
  13. MilaЗ

    MilaЗ Активен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Мене многу ми помогна колмаск цело време си ја користам само реално скапичка е ама ефикасна
     
  14. scorpias

    scorpias Популарен член

    Се зачлени на:
    28 април 2014
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    4.413
    Пол:
    Женски
    Ако некој ја користел колекцијата балеа мед уреа да сподели искуство
     
  15. Iva9612

    Iva9612 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
  16. Ikickabebusce

    Ikickabebusce Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2018
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    3.152
    Пол:
    Женски
    Често знаеше да ми излезе по некоја акна.. На нив ставав паста за заби и чекав после 30мин да се исуши и потоа го миев. Ова го повторував 5-6 дена и потоа ми ги снемуваше. Ова секогаш имаше ефект кај мене.
     
  17. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Менувајте често навлака на перницата.
     
    На ananas158, Ketchup и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
  18. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    @Biodevojka ги исчистив акните се спасив фала му на господ,сега само ми останаа некои флекички од страна на образите имам дома оригинал алое вера течност и се мислам дали да почнам да мачкам на флеките но се плашам да не ги воспалам и дали треба да биде разредено со вода или можам чисто да го нанесам те молам за одговор :hug:
     
    На Sun_moon_87 и maaraa96 им се допаѓа ова.
  19. Minci13

    Minci13 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2018
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    2.324
    Пол:
    Женски
    Кажи ни како ги исчисти..Со години мака мачам.
     
    На no name5 и maaraa96 им се допаѓа ова.
  20. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.786
    Пол:
    Женски
    Не е до тоа. Менувам премногу често све, ама од самото стругање е од материјалот, осетлива ако е кожата. Почнав да ставам крем со СПФ и за спиење, подобро е, има резултати.