Како до чисто лице?

Дискусија во 'Лице' започната од LovelyGirl, 21 февруари 2010.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.572
  Допаѓања:
  65.040
  Пол:
  Женски

  Еурофарм и Зегин :)
   
  На marty 0102 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  9.426
  Пол:
  Женски
  За црвени флеки е? моите не се мн црвени онака
   
 3. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.759
  Допаѓања:
  31.061
  Пол:
  Женски
  Кажете што да ставам на лицето додека чистам.
  Почнува тогаш лицето да ме чеша, црвенило да ми се појавува и акни иако тогаш не го допирам лицето со рацете.
  Мислам дека е од прашината или од средствата.
   
 4. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  9.627
  Пол:
  Женски
  Од акни ти се? Обично по заздравувањето на акната флекичката е црвена после добива некоја потемна боја, ама нема врска тоа ги избледува доста сите флеки. Барем кај мене има ефект а и составот не и е лош. Неострата гелот беше подобар од оваа на Фризидерм ама веќе не го произведуваат изгледа. Се отепав од барање а ни во магацинот го немало, штета. Можиш да пробаш со него ако го најдиш. Може нешто да има останато во Еурофарм. Ако не Фризидерм козметика имаш во Зегин.
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  9.426
  Пол:
  Женски
  Да од акни ми се ми беа ептен црвени ама сега не ептен минимално да пробам да ја најдам кремата
   
  На ivanchos му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Cvekence789

  Cvekence789 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2018
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Здраво, дали знаете некоја крема за лице за црвенило.. немам на цело лице кај образите само:wasntme:
   
 7. Maremama

  Maremama Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  254
  Пол:
  Женски
  Здраво женски видов на you tube маска со јајце и со цимет ја пробав и навистина има ефект само што пече првите минути и толку убаво го прави лицето затегнато презадоволна сум..дури и флеките ги избледува...:) и акните ги нема :*
   
  На Rama и poppie им се допаѓа ова.
 8. marty 0102

  marty 0102 Активен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2018
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  La roche posey rosalic ar intense
   
 9. ladydy13

  ladydy13 Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  чисто лице само со здрав начин на исхрана и никако поинаку, и гени и пубертет имаат улога но не колку здравиот начин и хигиена:)
   
  На SofiMar_ му/ѝ се допаѓа ова.
 10. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  3.346
  Сметам дека можеби хормоните се причинител за акните кај мене па би сакала да ги испитам но бидејќи до сеа не сум го правела тоа може ли некоја да ме упати? Знам дека се зима упат е сеа од кај матичен гинеколог треба или? И кои се цените за испитувањето ?
   
  На Maremama му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Maremama

  Maremama Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  254
  Пол:
  Женски
  Можеш и од општ лекар да земеш упат. Кога испитуваш хормони се прави на третиот ден од менструален циклус така мене ми испитуваа со упат е негде околу 300 ден.позз
   
 12. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.818
  Допаѓања:
  3.028
  Пол:
  Женски
  Со упат од општиот матичен можеш само некои хормони да ги испиташ, додека со упат од матичниот гинеколог можеш сите.
   
  На Maremama му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  3.346
  Колку отприлика би чинело испитувањето ако идам преку гинеколог?
   
 14. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.818
  Допаѓања:
  3.028
  Пол:
  Женски
  Околу 400 мислам дека беше, јас испитував се комплет на гинекологија.
   
 15. marty 0102

  marty 0102 Активен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2018
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  A moze li so upat od dermatolog?
   
 16. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.818
  Допаѓања:
  3.028
  Пол:
  Женски
  Не знам, не верувам.
   
 17. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  1.060
  Пол:
  Женски
  Најголем причинител за акните можам слободно да кажам дека се хормоните. После долгогодишна борба со акни по лицето и грбот(секакви видови креми препорачани од општ лекар, дерматолог, козметичарки) направив испитување на хормоните, упут ми даде гинеколог и имам покачено хормони кои придонесуваат за создавање на акни.
  Малку е скапичко, јас правев во приватна амбуланта ама вреди повеќе од сите пари дадено по кремови и лосиони. Сега пијам апчиња да ги нормализирам хормоните и гинекологот ми ветува дека ќе го решиме проблемот и со акните.
  Ве советувам сите со истата мака да направите испитување, прво заради здравствената состојба(немаш никакви знаци на влошена состојба, а проблемот е голем) а потоа и за изгледот.
   
  На zalosna, Yeeah, Astrum.Obtutus и 3 други им се допаѓа ова.
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.983
  Допаѓања:
  83.057
  Пол:
  Женски
  Да ми препорачате нешто за мрсно лице од Loreal, Revita Lift, The body shop и Garnier... Овие ги видов овде за сега...
  Многу е топло и ми е мрсно лицето, ставам креми што ги земав со себе од дома ама не е тоа тоа...
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 19. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.572
  Допаѓања:
  65.040
  Пол:
  Женски

  [​IMG]

  Кремава од Боди шоп. Не содржи силикони, а е геласта , лесно се упива, за масно лице е одлична. За миење на лице ова

  [​IMG]
   
  На Astrum.Obtutus, beautys20, poppie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. AnaKarenina00

  AnaKarenina00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2016
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  314
  Пол:
  Женски
  Здрво...пред година дена бев на дерматолог..имам комбинорана кожа и имав акни насекаде..ми препиша Роакутан и да го мијам со Aknefug..лицето ми се исчисти супер...но еве сега гледам пак на челото само ситни...дали е од топлово или не знам...ги стискав лом ги направив..што да ставам?