Како до чисто лице?

Дискусија во 'Лице' започната од LovelyGirl, 21 февруари 2010.

 1. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  403
  Допаѓања:
  1.342
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам оливал од дм околу 350 денари,убаво вади шминка,но следно сакам да ја пробам на биодерма розевата ама таа е околу 1200
   
  На IChika му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.818
  Допаѓања:
  3.028
  Пол:
  Женски
  Каде можам да го најдам овој серум? И ако знаете цена отприлика.
  5901761948912.png
   
 3. bluestarLj

  bluestarLj Нов член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Jas koristam edna krema domashna so Reishi pecurka ja naraciv skoro, deluva mnogu brzo na akni, no i liceto go osekam pomeko, mnogu sum zadovolna - 600 denari ja kupiv.
   
 4. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.565
  Допаѓања:
  19.326
  Пол:
  Женски
  Бидете премногу претпазливи со домашно произведени кремови. Јас еднаш зажалив, само ми се влоши состојбата.
  @AnaKarenina00 консултирај се со дерматологот повторно и никако не ги чепкај. Топлото време исто може да е виновник за помасна кожа а од тука и акни. Измивај го лицето со нежен гел и ставај лесен потхранувачки дневен крем. Сепак повторно ќе речам најдобро е да се консултираш со дерматологот кој се грижеше за твојата терапија.
   
  На eta и AnaKarenina00 им се допаѓа ова.
 5. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.843
  Допаѓања:
  4.964
  Пол:
  Женски
  Jas imam mrsna koza sklona kon akni i postojano isprobuvav nesto na liceto porano,koga sve mi dojde preku glava pocnav da go mijam liceto so obicen Dove sapun po preporaka na majka mi i odlicno ja cisti kozata.
  Ponekogas go cistam so losion i koristam hidratantna krema za mrsna koza so zastiten faktor toa e toa.
  Kolku poveke sve agresivni so kozata i so produktite za akni kozata stanuva sve pocustvitelna i po iritirana.
   
 6. bluestarLj

  bluestarLj Нов член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Citav mnogu za Reishi pecurkata, velat deka nemala nesakani efekti , mi kazaa sto sodrzi i dali sum alergicna na se, pak ke kazam mnogu sum zadovolna i majka mi ja koristi.

  Prakjaat sostav, nacin na upotreba i svojstva. Ima kafeava boja kremata no poceke deluva kako maska bidejki po upotreba moram da go izmijam liceto poradi kafeavata boja.
   
  Последна измена од модератор: 5 септември 2019
 7. Forbidden

  Forbidden Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  6
  Здраво девојки, имам едно прашање. Дали некој ја користи кремата Effaclar duo (+)? Ме интересира какво искуство имате со неа?
  Поточно прашањето е дали некој ја има купено надвор од Македонија? Прашувам бидејќи јас ја користам година ипол и до сега имам купено од Грција и од Бугарија и можам да потврдам дека кремата е различна од таа што ја има кај нас. Амбалажата е идентична, но текстурата и бојата не се исти. Мислам нијанси се во прашање, но се забележува.
   
 8. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.572
  Допаѓања:
  65.040
  Пол:
  Женски

  Од кремава има три типа - едната е со спф , другата обична и третата во две нијанси. Таа е разликата , а обичната ја имам купувано јас и од Грција и од Македонија, и по квалитет и по амбалажата се исти :)
   
 9. Forbidden

  Forbidden Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  6
  Да да, за обичната мислев.
  Баш сега повторно купив и ги споредив, едната е бела, другата е како проѕирна малку (како поретка е).

  Или пак премногу анализирам :)
   
 10. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.741
  Допаѓања:
  10.660
  Пол:
  Женски
  Препорака за добар хемиски пилинг? По можност достапен кај нас :wasntme:
   
 11. angela.kostova

  angela.kostova Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  146
  Пол:
  Женски
  Имам видено Зијаја имаат како ензимски пилинг но не знам да ти кажам дали е добар, амбалажата на македонски врз листата на состојки а на интернет за жива глава ја нема, од тоа што читав рецензии супер е за посува кожа
   
 12. Daj te idea

  Daj te idea Активен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Нешто ефикасно за бубулици?:)
   
 13. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  9.426
  Пол:
  Женски
  Имаш 425 страни и земи прочитај си не биди мрза.
   
 14. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.741
  Допаѓања:
  10.660
  Пол:
  Женски
  Нивните производи ретки ми одговараат... А и барам нешто со glycolic acid или друга киселина. Го користам Pixi glow, ама вчера си го истурив не сакајќи скоро цело шишенце :( па барам итна замена.

  Да не знае некој дали има Pixi во Солун?
   
 15. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.149
  Допаѓања:
  73.369
  Пол:
  Женски
  Има Pixi во Сефора. Travel size видов, па би требало да има и regular верзии.
   
  На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
 16. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  927
  Допаѓања:
  1.629
  Пол:
  Женски
  Најпопуларниот производ за длабинско чистење на лице, досега со најдобри рецензии од корисниците. Но, премногу скап. Clarisonic. Совршен за акни и црнки. За секаков тип на кожа.
  Дали некој го користел барем најстариот модел?

  Screenshot_20190909_160727_com.instagram.android.jpg
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Smoke12

  Smoke12 Нов член

  Се зачлени на:
  8 август 2019
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво.Дали можи да ми кажите како можам да го отстранам црвенилото од лицето?Имам многу повеќе црвенило низ цело лице отколку што имам акни.
   
 18. marty 0102

  marty 0102 Активен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2018
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  Rozamet krema ,Od la roche posay rosalic ar intense mada prvo konsultiraj se so dermatolog ova e od moe iskustvo

  Nemam nekoi ogromni problemi so akni ili bubulici no cat pat znae da iskoci nekoja dali kremava e efikasna sakam da ja probam konkretno na bubulicite
   

  Прикачени фајлови:

  Последна измена од модератор: 11 септември 2019
 19. Mary77

  Mary77 Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Здраво, дали некој го има користено ова масло, и ако може да ми каже цена и каде можам да го купам
   

  Прикачени фајлови:

 20. Kattie

  Kattie Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  17
  Мислам дека го нема кај нас :(
   
  На eva993 му/ѝ се допаѓа ова.