Како до чисто лице?

Дискусија во 'Лице' започната од LovelyGirl, 21 февруари 2010.

 1. eva993

  eva993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2019
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  217
  Пол:
  Женски
  Сеуште ги нема во МК овие јас колку што знам. Инаку цената му е околу 8,50-9€.
   
 2. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  18.529
  Пол:
  Женски
  Овој го користам јас, мислам дека го има и кај нас, зошто сум го гледала брендов во ДМ и Космо, ама мене не ми е од Мк. купен.
  Задоволна сум, има гликолна киселина во составот, како што бараш.
  А, и мислам дека не би требало производов да чини повеќе од 300 ден.

  1606_organic-shop-gentle-face-peeling-apricot-mango.jpg
   
  На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.983
  Допаѓања:
  11.811
  Пол:
  Женски
  Супер, фала ти. Ко да сум ги гледала производиве, ама никогаш не сум разгледала што има.
   
  На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.497
  Допаѓања:
  94.360
  Пол:
  Женски
  Јас сум задоволна од оваа мицерална вода. Овде пишува дека е за нормална и комбинирана кожа. Пред се убаво вади и чисти, не мора да се измива. Имам приметено дека ситните акни ми ги нема повеќе, а мрснотијата ми е малку намалена.
  70394013_2597422203635006_6597313961316581376_n.jpg
   
  На poppie, eta и Minci13 им се допаѓа ова.
 5. ~Allure~

  ~Allure~ Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2019
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  132
  Пол:
  Женски
  Налетав на видеово за нега на лице со акни. Многу убаво објаснуваат се надевам ќе ви е корисно. Тука споменуваат еден куп производи јас мислам не секогаш е се тоа потребно ама па добро што сите ги споменуваат бидејќи даваат повеќе информации.

   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  2.242
  Пол:
  Женски
  Дали некој ги користел овие производи,поточно овој тоник,содржи ниацинамид и хамамелис Screenshot_20190914-215229_Chrome.jpg
   
 7. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  2.128
  Пол:
  Женски
  Mnogu e ubav,dava glow efekt na liceto i hidrira :)
   
  На MiAmor му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  580
  Допаѓања:
  3.451
  Дали некој ги користел кремите од Биодерма себиум? Конкретно ме интересира себиум сензитив и себиум хидро ?
   
 9. Mary77

  Mary77 Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Дали го купи гелот? Дали може да споделиш искуство
   
 10. Smoke12

  Smoke12 Нов член

  Се зачлени на:
  8 август 2019
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Дали ќе можиш да ми пратиш слика и од прилика да ми кажиш која е цената
   
 11. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  Не знам каде да го поставам прашањево, па решив тука имам долго време алергија и под очите често пати кожата ми е многу сува и црвена, има ли некоја крема или маст за осетлива кожа под очите или нешто што ќе го смири црвенилото и ќе хидрира ?
   
 12. marty 0102

  marty 0102 Активен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2018
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  Jas ja imam sebium sensitiv iskreno katastrofa voopsto ne sum zadovolna samo mi napravi pogolem problem
   
  На sofija014 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. barba12

  barba12 Активен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2018
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  I dvata gi imam koristeno dobar e sebium hidra, dava hidratacija a sensitiv mnogu mi gi crvenese flekite od akni. Koristam po dolgo sebium global i ti go preporacuvam posle podolga upotreba go izbeluva liceto
   
 14. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.515
  Допаѓања:
  18.130
  Пол:
  Женски
  Да пробаш со шеа путер? Тоа прво ми дојде на ум, мислам дека ќе ти помогне :)
   
  На Pretty Woman му/ѝ се допаѓа ова.
 15. elenaeli22

  elenaeli22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  375
  Дали некоја го има користено кремот за мрсна кожа од еуцерин и како е задоволна ?
   
 16. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  2.242
  Пол:
  Женски
  Еве еден совет од дерматолог од швајцарија,5 работи кои не треба да ги ставаме на лице или на акните,за кожа склона кон акни:
  1.лимон
  2.сода бикарбона
  3.вазелин
  4.паста за заби
  5.масла
  Исто така,доколку имате акни не треба да правите физичка ексфолијација на кожата ,така поише се иритира и само ке си создадете повеќе акни,препорачливо е само хемиски пилинг,со салицилна 2% (може секој ден)или гликолна киселина 30% еднаш неделно во времетраење од 5 недели 2 пати годишно.
   
  На eta му/ѝ се допаѓа ова.
 17. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.688
  Допаѓања:
  47.908
  Пол:
  Женски
  Јас напатив со иритирано лице, многу ми беше лошо, што не пробав. На крај се среди со најобичен и најефтин Јанг дерм, цела колекција, плус четка за миење лице од ДМ земав, лицето стварно ми се исчисти убаво, 2 пати на ден го мијам, чистам со лосион, мачкам крема а еве почнав и пак да се шминкам и супер ми е.
   
 18. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  Кое е тоа масло на алверде за лице ?
   
 19. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  3.366
  Пол:
  Женски
  Еве едно видео кое сметам дека ќе им користи на многу. Се спомнуваат кокосово масло, влажни марамици, мицеларна вода и некои хоум мејд рецепти што некои од нас ги пробале.
   
  На poppie, ~Allure~ и MiAmor им се допаѓа ова.
 20. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.983
  Допаѓања:
  11.811
  Пол:
  Женски
  Во голем дел ја сменив дневната рутина за нега на кожа откако ја следам Susan Yara. И морам да признаам дека лицето никогаш не ми било подобро.
  Никогаш не сум имала проблеми со акни, ама едноставно тенот не ми беше изедначен, а текстурата на лицето ми беше рапава, колку и да правев пилинг. И така, ме замисли еден пост на @Doozy и почнав да истражувам. Видов дека додека бев во странство случајно сум купила супер производи. И така, за само 2 недели имам wow ефект.
  На кратко, јак физички пилинг и сода веќе никогаш нема да ставам на лицето. Од влажните марамици одамна се откажав, а веќе не користам ни мицеларна вода (освен ако ми останало малку шминка околу очите откако ќе се измијам). Веќе не ставам природни домашно подготвени маски за лице затоа што лицето едноставно не може да ги прими хранливите состојки. Како што вика Сузан: да, црешите имаат антиоксиданси, ама само ако ги јадеш, а не да ги мачкаш на лице. Исто така веќе не се држам до природна козметика и не бегам од некои “штетни” сосотојки.
  Да не должам, супер youtube канал :)
   
  На sorbet, Oxymoron, ~Allure~ и 7 други им се допаѓа ова.