Како до чисто лице?

Дискусија во 'Лице' започната од LovelyGirl, 21 февруари 2010.

 1. angel4444

  angel4444 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  89
  Пол:
  Женски
 2. martiiinna

  martiiinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  481
  Допаѓања:
  2.149
  Пол:
  Женски
  Да, јас од таму го земав.
  Не е повеќе од 200 денари. 180 ден. колку што ме држи меморијата.
   
  На angel4444 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. angel4444

  angel4444 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  89
  Пол:
  Женски
  @martiiinna каква ти беше состојбата на лицето? за колку време виде резултати?
   
 4. иванчеа

  иванчеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2014
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  знаете ли каде би ја имала neutrogena hydro boost во државава?
   

  Прикачени фајлови:

 5. pdb123

  pdb123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  1.606
  Во Зегин :).
   
  На иванчеа му/ѝ се допаѓа ова.
 6. иванчеа

  иванчеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2014
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  леле фала ти!! не знам колку време ја барам низ продавници.
   
  На ludamaja10 и pdb123 им се допаѓа ова.
 7. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  855
  Screenshot_20200523-213538.jpg
  Каде се продава ова кај нас?
   
 8. Pixi5

  Pixi5 Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2020
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
  Не сум сигурна, но би требало во дм да има. Нека кажат и други ако виделе:)
   
  На raww му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Moon2255

  Moon2255 Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2020
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. martiiinna

  martiiinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  481
  Допаѓања:
  2.149
  Пол:
  Женски
  Девојки, каде можам да најдам дерма ролер, оној со иглички?
  Го чекам 3 месеци нарачаниот од али екпрес, ама не се дочекува веќе.
   
 11. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  855
  Како го употребуваш? Колку пати месечно и дали ставаш некој масла? После тоа како изгледаат влакната?
   
  На Moon2255 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Moon2255

  Moon2255 Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2020
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Имам читано дека го купувале во аптеката Ани Фарм во Капитол, лично немам проверено
   
 13. martiiinna

  martiiinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  481
  Допаѓања:
  2.149
  Пол:
  Женски
  Им пишав, имаат само 0.30mm и немало да добијат други во брзо време. Така да, друго место барам :smirk:
   
 14. АМартинааа

  АМартинааа Активен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2017
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Јас имав огромен проблем со вакви акни и верувај ми нема што не сум користела и ништо ми немаше помогнато, се додека не отидов кај дерматологот Коста кој ми даде соодветна терапија и лицето ми бидна како ново. Мој совет ти е право на дерматолог да со отидеш, бидејќи вакви акни не проваѓаат со обични креми и гелови. Поздрав.
   
  На EvaBraun23 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Moon2255

  Moon2255 Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2020
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Прво го мијам лицето со пена и млака вода, после чистам со лосион, ставам пантенол раствор како тоник. Многу подобро ми е кога лицето ми е малку влажно додека работам со алаткава :D
  Пред 3-4 ри дена почнав соова, засега лицето ми е чисто и многу освежено
   
  На raww му/ѝ се допаѓа ова.
 16. АМартинааа

  АМартинааа Активен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2017
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Која е цената на Heliocare? Благодарам однапред.
   
 17. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  855
  Ти благодарам на одговорот, ќе си земам и јас од наредна недела, се надевам на добри резултати:D
   
  На Moon2255 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. DaftyCrafty

  DaftyCrafty Активен член

  Се зачлени на:
  11 март 2020
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Мислам дека беше околу 890 или нешто така, но не повеќе. Од Еурофарм е купен.
   
  На Astrum.Obtutus му/ѝ се допаѓа ова.
 19. M_a_Y_a

  M_a_Y_a Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Zdravo dali nekoj ima iskustvo so kremava.?dali e so dobar sostav
   

  Прикачени фајлови:

 20. the_queen15

  the_queen15 Нов член

  Се зачлени на:
  24 мај 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Здраво женски, дали може некој да сподели искуство со овие производи? Дали одговараат за проблематична кожа која е масна кај Т зоната и склона на акни? И која цена се движат отприлика? Ви благодатам однапред:)[​IMG]
   
  На koritsaki и ludamaja10 им се допаѓа ова.