1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како е да се биде родител?

Дискусија во 'Канта' започната од bibush, 27 август 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. bibush

  bibush Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  28
  Здраво,
  Ме интересираат вашите искуства за тоа како е да се биде родител. Дали тоа навистина толку го менува животот, дали му дава поинаква смисла?
  Колку ви се промени животот одкога станавте родители? (не во смисла на повеќе обврски, туку суштински).
  Дали сте посреќни одкога сте родители?
  Дали мислите дека оние луѓе кои не се одлучиле да станат родители пропуштаат многу важна работа во нивниот живот?
  Мислам дека нема ваква тема, доколку има слободно може да оди во корпа.
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.