Како е подобро вежбање со песна или без песна?

Дискусија во 'Фитнес' започната од supergirl22, 7 март 2012.

 1. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.349
  Допаѓања:
  47.728
  Пол:
  Женски

  Ова ми е омилена плејлиста за вежбање. :)
   
  На Golden и SwanMay им се допаѓа ова.
 2. Love...music

  Love...music Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2014
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  1.299
  Пол:
  Женски
  според мене со песна
   
 3. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.028
  Допаѓања:
  15.408
  Пол:
  Женски
  Вежбање без музика ти е како апче без вода,туркаш ама не оди :D
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 4. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  1.656
  Пол:
  Женски
  Со песна секако! Само не секоја песна одговара за вежбање. Сигурно балада нема да те мотивира во вежбањето!
   
 5. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Со брза песна, некоја мотивирачка. На пр. на Тејлор Свифт- Шејк ит оф
   
 6. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.706
  Пол:
  Женски
  секогаш со музика, најчесто слушам брзи песни и песни за поттик на самодоверба, Оваа најчесто ја слушам, мотивирачка ми е :D

   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Дефинитивно со музика, и тоа со брз ритам.
  Оние бавните ги оставаме за истегнување.
   
  На Mese4ka92 и Victorian им се допаѓа ова.
 8. мишелџ.

  мишелџ. Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2016
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Сеκаκо, со музиκа. Не само што мотивиρа, туκу и го отρгнува вниманието од тоа κолκу вρеме тρчате, уште κолκу вежби ви останале, дали ве болат мусκулите и сл. И тρенинзите тρаат подолго, а со тоа сеκаκо и ρезултатите доаѓаат побρзо.
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 9. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  785
  Пол:
  Женски
  Дека вежбам од јутјуб фитнес видеа,ја слушам само таа музика од видеото.:D Понекогаш може да пуштам на ТВ MTV или VH1 да слушам песни додека вежбам,не само тоа од видеото за да не ми здосади.
   
 10. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.584
  Допаѓања:
  35.618
  Пол:
  Машки
  Сaмo јaс ли вежaм без музикa?
  Не мoжaм, не ми oди, ме декoнцентрирa.
   
  На Bitter-Sweet и Mr. Right им се допаѓа ова.
 11. ToksycznaReakcja

  ToksycznaReakcja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2016
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  1.395
  Вежбањето според мене без музика е досадно , честопати гледам на саатот.
  Времето некако побавно ми мине.
  А кога се работи со музика ми ја зголемува мотивацијата и ме прави да заборавам на болката во мускулите, особено оние музики со брз ритам ремикси и сл.
   
 12. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.982
  Пол:
  Женски
  Jaс прво пуштам музика , иначе нема шанси да се кренам да вежбам :D
  Ме мотивира премногу.
   
 13. zokipoki.1

  zokipoki.1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2016
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  1.272
  Пол:
  Машки
  порелаксирачки е со песна...одбрани песни
   
 14. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  412
  Пол:
  Женски
  Со песнаа обавезно, особено некоја забавна, така помалце го осеќаш заморот :)
   
  На zokipoki.1 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. crazymoon

  crazymoon Активен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2016
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Машки
  Зависи до човекот, има некои сакаат без песна за да можат да се концентрираат. Еве на пример јас без песна неможам.
  Еве ја и плејлистата, може некој ке си најде песна што му се свиѓа.

  За секоја група си имам посебна плејлиста.

  Гради
  Celldweller - Switchback (оваа ми е како интро, без неа не почнувам) (5:36)
  [HardCore] Gaming Music Mix #1 2013 (30:24)
  Atlas Plug - Winds of Sand (4:00)
  B-Complex - Beautiful Lies (No Podcast) (6:48 )
  Blue Stahli - The Pure and the Tainted (2:04)
  Blue Stahli - ULTRAnumb (4:25)
  Chrono Rabbit - Team Deathmatch (1:48 )
  Example - 'Changed The Way You Kiss Me' (3:13)
  Denzal Park vs Wizard Sleeve - I'm A Drum Machine (FIFA Street 2012 Soundtrack) (3:28 )

  Грб
  Celldweller - Switchback (5:36)
  Skillet - Hero (3:16)
  Megadeth - Duke Nukem Theme (3:51)
  David Zowie - House Every Weekend (3:02)
  ISKAZ - Furija (MTV Premijera) (4:19)
  Adam Lambert - Ghost Town (3:36)
  Rebecca & Fiona - If She Was Away (Style Of Eye If She Was A Rave Remix) (3:02)
  Aero Chord - Surface [Monstercat Release] (4:14)
  Yellow Claw - DJ Turn It Up (3:31)
  Edurne - Amanecer (3:17)
  Fergie big girls don't cry lyrics (4:28 ) :D :D
  Europe - The Final Countdown (Dj Savin Summer Remix 2015) HD (3:32)
  LOW BATTERY - DJ BL3ND (4:17)


  Нозе
  Celldweller - Switchback (5:36)
  The Prodigy - Voodoo People (Pendulum Remix) (3:15)
  Within Temptation Faster (4:23)
  Tyga - Switch Lanes Feat The Game (Official Music Video) In HD (3:58 )
  Ed Sheeran - I See Fire (Kygo Remix) (5:17)
  A Little Party Never Killed Nobody (All We Got) (3:27) :D :D
  House Rockerz - HerzRasen (ORIGINAL EXTENDED) (5:39)
  Katy Perry - Dark Horse (Audio) ft. Juicy J (3:35)
  Bang La Decks - Utopia (Official Audio) (3:43)
  My Digital Enemy - U & Me (Original Club Mix) (5:33)
  Demi Lovato - Skyscraper (4:05)
  P!nk - Who Knew (3:32)

  Рамена
  Celldweller - Switchback (5:36)
  Rudimental - _Feel The Love_ ft. John Newman (4:01)
  Tiesto Feat Diplo - C'mon (Orginal Mix Come on) HD Audio (5:18 )
  deadmau5 feat. Chris James - The Veldt (8:41)
  Alice Deejay - Better Off Alone [HD] (3:35)
  Kim Cesarion - Undressed (3:53)
  Xzibit - Hurt Locker (4:21)
  Illest Mother fucker alive - Jay-Z & Kanye West - Watch the throne (4:47)
  LD Pistolero, Don Dada & Wikluh Sky - Duplo Ludji (2:34)
  Eurovision 2013 _ Norway_ Margaret Berger - I Feed You My Love _ Lyrics (3:04)
  Кристина Арнаудова - Звонете Чекори Херојски (3:47)

  Бицепс/Трицепс
  Celldweller - Switchback (5:36)
  ENVY - Am I Wrong (Lyrics) (4:07)
  Audiomachine - Lachrimae (1:52)
  The Prodigy - Smack My Bitch Up HQ (Uncensored) (04:34)
  Chase & Status - Count On Me ft. Moko (3:49)
  Love Me Again by John Newman Lyrics (3:27)
  Hardwell ft. Mitch Crown - Call Me A Spaceman (OFFICIAL MUSIC VIDEO) (3:10)
  Example - All the Wrong Places(Official Lyric Video) (3:26)
  Rudimental - Waiting All Night feat. Ella Eyre (5:13)
  The Qemists - S.W.A.G. (HD) (3:24)
  (CLUB MIX) DJ BL3ND (10:44)
  Xzibit - Thank You (5:01)
   
  На InWonderland и Victorian им се допаѓа ова.
 16. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.982
  Пол:
  Женски
  Кристина Арнаудова? :D
  Aaaa мее изнасмеа :D
  А за задница зашо немаш? Ја на Иги Азелеа се мотовирам :D
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.633
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  So pesna.Mene so pesna definitivno
   
 18. crazymoon

  crazymoon Активен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2016
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Машки
  Не ми ја задевај Кристинчето :D :D
  Иначе за 2рово кога се вежба нозе тогаш иде и тоа :)
   
 19. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.247
  Допаѓања:
  44.878
  Пол:
  Женски
  Дај си рака @Ketchup и јас сум таква. (highfive) Ги гледам коментариве, сите песна, песна, песна... си викам што бе, само јас ли сум поинаква? И го видов твојот коментар и ми олесна. :D
  И мене ме деконцентрира, без музика сум повеќе фокусирана.
   
  На Mr. Right и Ketchup им се допаѓа ова.
 20. StefSt

  StefSt Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Дефинитвно со песна! :P
  И тоа баш некоја онака размрдувачка. Се занесувам во песната и вежбајќи не го ни осеќам времето како минува.:lol:
   
  На Ina16 му/ѝ се допаѓа ова.