1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како е подобро да се вежба, со музика или без?

Дискусија во 'Фитнес' започната од supergirl22, 7 март 2012.

 1. supergirl22

  supergirl22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2011
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  11
  Кажете, мене ми е со песна и ве молам дајте ми некое видео со вежби за рбет ви се молам и ви благодарам! :?:
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.305
  Допаѓања:
  144.794
  Како е подобро вежбање со песна или без песна!!???

  Да бидат со или без песна?
   
  На Gea му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Како е подобро вежбање со песна или без песна!!???

  Eye of a Tiger.Дефинитивно инспирира и те тера на успех (во вежбањето) и кон подобри резултати.
   
 4. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Како е подобро вежбање со песна или без песна!!???

  Со песна е полесно и побрзо, го забораваш времето ако имаш занимација и лета побрзо.
   
  На mackica1 и Gordana10 им се допаѓа ова.
 5. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Како е подобро вежбање со песна или без песна!!???

  Мене со песна ми е подобро вежбањето :) не можам без музика да вежбам, поинаку ми е со музика, инспиративно ми е :)
   
 6. bumbuleya

  bumbuleya Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  105
  Како е подобро вежбање со песна или без песна!!???

  Со песна. Јас не можам да вежбам ако немам ритам, дури ни на обична лента а трчање.
  А и побрзо поминува времето со песна :)
   
 7. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.000
  Пол:
  Женски
  Како е подобро вежбање со песна или без песна!!???

  Со музика се е подобро :)
  Кај мене постојано е пуштено Антена, и да не е Drive time со тие заразни брзи песнички, сигурно нема да летам низ дома кога чистам и работам попладне. Некако ми дава елан.
  Уште да се навикнам да учам со музика...
   
 8. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Како е подобро вежбање со песна или без песна!!???

  Ма ако ти се вежба навистина, и со и без музика ти ќе вежбаш. Музиката е само една релаксација и опуштање, барем кај мене е така :)
   
 9. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Со песна е подобро од причина што имаш занимација и времето ти врви многу побрзо.
   
 10. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.832
  Со песна е подобро .И тоа со најомилената песна во моментот ,само не некоја балада па како успорена снимка вежбањето :D
  некоја побрза песна :dance:
   
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.
 11. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  7.044
  Секако дека со песна...
  некако повеќе мотивација ми дава и вишок енергија
  секогаш си ги пуштам некој песни со посекси и побрз ритам..
   
 12. la.parisienne

  la.parisienne Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  172
  Песна, песна.
  Добиваш далеку повеќе енергија. Плус сите препорачуват 5 - 10 минути џускање за загревање. :D
   
 13. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  416
  Нормално дека е подобро со музика. Добиваш повеќе енергија, а и кога ќе се распееш не се концентрираш толку на вежбањето и побрзо ти поминува времето.
   
 14. MoneyLover-98

  MoneyLover-98 Активен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  2
  Дефинитивно е подобро со музика, бидејќи побрзо ќе ти оди времето и нема да приметиш. а без музика ќе ти биде депресивно и брзо ќе се откажеш. може и да гледаш филм додека вежбаш :)
   
 15. Chelsea

  Chelsea Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  29
  Со песна е полесно, барем за мене. :D Секогаш кога вежбам, си ги имам слушалиците на мене и цепам. :D
   
 16. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Секако дека со песна.
  Времето лета така и забораваш на болката.А поготово ако го слушнеш омилениот текст,и ако музиката е мотивирачка. :)
  Јас лично,додека гледам филм неможам да вежбам.
   
 17. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  635
  со песна секогаш :)
   
 18. Kristinna1

  Kristinna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  125
  Со музика се е подобро. :)
   
 19. I.love.your.lips

  I.love.your.lips Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  970
  Па со песна е по добро и посебно ако песната ти дава поддршка да продолжиш да вежбаш и да се бориш за себе еднставно да ти даде морална поддршка.Сепак мој одговор е со песна... :!:
   
 20. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  По мое поубаво е со песна , особено ако е песната некоја која те мотивира и те поттикнува да вежбаш :)