1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како е првиот пат?

Дискусија во 'Секс' започната од PavWellbeck72, 23 мај 2011.

  1. honey-bear

    honey-bear Активен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    5
    Лично за мене првиот пат беше супер, немав ни болки ни ништо, ниту пак крварев, беше релаксирано, дечко ми кога сакаше да го стави во мене не сакаше да влезе затоа што уште не беше раширена вагината ама по неколку пати влегува без проблем и го чувствуваш вистинското задоволство :$
     
  2. yonce

    yonce Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2014
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    13
    Пред да се случи тоа многу често пробувавме. И неуспешно беше поради тоа што си сум паничарка и се тргав. И не се опуштав доволно. Се случи неочекувано. Ми течеше крв и ме болеше :lol: Фала Богу, тоа е убава болка.
     
  3. sexybaby

    sexybaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    62
    Немојте да имате големи очекувања од првиот пат зошто тоа не може да се спореди со сексот што ќе го имате понатаму.треба време да ви престанат или да ви се намалат болките.според мене после десеттиот секс ке искусите нешто приближно на тоа што треба.инаку за мене не беше нешто посебно немав многу болки,а и немав крв.го направив со дечко ми кој многу го сакам ама тогаш мислам дека беше повеќе од љубопитство.
     
  4. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    девојки јас имам 17 години а со дечкоми сме во врска 2ипол години и сеуште сум невина. Знам дека е време веќе 2 години не е малку,ама мислам и дека ми е сеуште рано. Некој совет ако може..... :)
     
    На zekzeki му/ѝ се допаѓа ова.
  5. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Нема што да размислуваш за години колку години имаш,колку време си во врска ...
    Битно е да се чувствуваш спремна и да сакаш да го направиш тоа,без планирање,кога ќе дојде моментот
     
    На marija1907 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Irena18

    Irena18 Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2013
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    болнооо... :|
     
  7. 123.Maki-first

    123.Maki-first Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Женски
    А дали ќе биде глупо ако имате прв секс и двајцата пред година дена како идете, дали тоа ќе значи дека девојката е лесна... Бидејќи како иде лето, а ептен сте блиски, често заедно... Лошо ли ќе биде ако не се воздржам?
     
  8. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Глупости, не можеш така да гледаш на работите. Јас уште на 5 месеци врска знаев дека сакам тој да ми биде прв и дека сум спремна, но почекав уште неколку месеци бидејќи сепак не бев доволно психички спремна. Некои се понапредни и од мене, па на тој чекор се одлучуваат уште порано. Тоа воопшто не зборува за тоа колку е "лесна" или "тешка" девојката. Има многу други работи кои го одредуваат тоа, а не временскиот период во врска. Џабе ти и со години да чекаш, ако после турбо се фрлиш на работа, ме сфаќаш што сакам да кажам. :D
     
  9. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    фала СимонаТино :) јас сепак мислам дека ќе почекам уште малку :D (за сега доволно му е орално) :lol:
     
  10. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    So mislite vo vrska so toa da se privlekuvate so nekogo sexualno.. Da sakate da go napravite toa za prvpat so taa licnost a ne sme vo vrska se znaeme dva meseci sme se videle tripati zaradi dalecinata a virtuelno sme zaedno postojano... Nema vrska toa.. Jas imam 18god a toj 26 i naseto viduvanje ke e glavno za sex...
     
  11. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски

    јас искрено не би направила ништо такво- но сепак тоа сум јас и таков ми е карактерот што не можам ни да се смувам со некој што не ми одговара илии пак ако веќе сум се смувала а не ми се свиѓал типот- подхитно откачувам да не го видам више :lol: а камоли за секс :P искрено познавам таков случај- каде што она има 17, тој 23 и не сака врска со неа туку само секс и тој ја скина девојкава и неколку месеци веќе се само на секс. се гледаа другарски онака на кафе и се лапкаа повремено некои 3-4 месеци после тоа сеа се гледаат за секс само |( сепак ти си знаеш најубаво како е, ти давам приемр дека они уште функционираат така сексуално само, но сепак ја не би го одбрала тоа за мене :)
     
  12. babibaby

    babibaby Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2013
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    6
    mojot prv pat bese na 17 godini odnosno skoro 18 godini i bese nesto neopisliivo mojot odnos bese so maz koj e 8 godini postar od mene no se bese ubavo zosto on e bas zozrean, imal mnogu iskustva pred mene zatoa sum skrena so so nego go doziveav toa i sto e toj edinstveniot vo mojot zivot.
     
  13. kosmodiks

    kosmodiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    На 15 години, вчера. Го направив со личноста што стварно ја сака,и да недајбоже прекинеме - нема да се каам. Не болеше толку многу, и немаше крв само кога потоа со тоалетна се избришав имаше малку. Едвај чекам да се повтори пак. :$
     
  14. vodolija993

    vodolija993 Нов член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    здраво девојки...јас сум нова на форумот и извинете ако ја утнав темата, не знаев точно во која тема да го мсестам мојот проблем.... е па вака јас пред некој ден за прв пат имав секс со партнерот... и од тогаш па навака овие денови ми е многу неубаво, ми се гади,ми иди за повраќање аама неможам, многу јадам, бубрезите ме болат, ме боли стомакот во долниот предел.... и би сакала да знам дали тоа е вообичаено? или пак имаме беља напраено :) ( не дај боже) ... ама дечкоми ме убедува дека не свршил во мене ама јас се плашам, нзз што да мислам... прв пат ми беше и многу сум збунета..
     
  15. Insatiable13

    Insatiable13 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    367
    Очекуваш огномет.. добиваш петарди :emo: За среќа вториот и секој следен пат е се подобар и подобар од очекуваното :D
     
    На NineTailedFox и DeepBlue им се допаѓа ова.
  16. zaljubena18

    zaljubena18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2013
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    139

    Ако ти ида за повраќање тука нешто неубаво мириса. Најдобро е да си направиш тест за бременост, или да си посетиш гинеколог.
     
  17. zaljubena18

    zaljubena18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2013
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    139
    ние едно неколку месеци пробувавме ама не одеше, многу ме болеше, а и малце од појќе си паничев :lol: па дојде и тој момент го пребродев некако и тоа :D имав само неколку капки крв и тоа на тоалетната кога се избришав :)
    Толку :!: :D
     
  18. vodolija993

    vodolija993 Нов член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    :o аууу неее!! :( ... мене па дечкоми ме убедуваше дека нормално било бидеќи прв пат ми било, сето тоа било психички, бидеќи многу сум мислела на таа тема.... инаку имавне односи 8миот ден откако ми заврши менструацијата а на сите страни за пресметување на плодни денови различно ми кажува... се надевам дека нема ништо а и страв ми е да земам тест, сега ми е испитна недела па ми фали уште бремена да сум, ке се убијам :?:
     
  19. sanny08

    sanny08 Активен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    http://zazdravje.com.mk/%D0%BF%D1%80%D0 ... 81%D1%82-0

    ете ги симптомите..направи си споредба..најдобро купи си тест за бременост или посети гинеколог..ќе бидеш посигурна..
     
    На vodolija993 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. zaljubena18

    zaljubena18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2013
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    139

    уште нешто.. најдобро е да одиш на гинеколог, некако не ми се сигурни тестовите за бременост, некогаш и не кажуваат точно..