1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како е првиот пат?

Дискусија во 'Секс' започната од PavWellbeck72, 23 мај 2011.

  1. UnknownGirl

    UnknownGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    6
    Не мислам дека првиот пат би се фатило...а ете и дчко ти ти кажал дека не свршил во тебе. Но сепак јас ти препорачувам да си земиш тест, не е ништо страшно.
     
    На vodolija993 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Katherie

    Katherie Активен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2014
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    5
    Возбудливо :$
     
  3. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.685
    Допаѓања:
    97.992
    Пол:
    Женски
    Зависи што очекувате!
    Ако очекувате земјотреси и биење на камбани ,ќе мора да ве разочарам.
    А се друго ќе има,срам,страв,страст,несигурност...ах да и љубов,се разбира ако тоа го правите од срце.
     
    На The-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Нема зашто да не се фати од прва, може а и не мора, тоа не е никакво правило. :^)

    Но, ако добро се изрази девојкава, од тогаш па наваму ѝ било лошо..... нема шанси веднаш после односот да осетиш симптоми на бременост како гадење и зголемен апетит. :D Ако сепак се сомневаш, направи си тест кога ќе ти помине датата на добивање, сепак односот бил незаштитен, а ако му било прв пат и на дечко ти.... Имај во предвид дека може да ти доцни месецов поради промената во организмот, тоа што си имала прв пат односи. Ти кажувам за да не паничиш веднаш.
     
  5. Dennings

    Dennings Популарен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    2.798
    Пол:
    Женски
    Јас не знам што е проблемот со мене. Сакам да го направам тоа, имам дечко долго време, се сакаме, спремна сум и сигурна во него. Само голема плашливка сум. Пробавме 2 пати до сеа и не успешно беше. Несвесно се грчам и стегам. Цела вечер можам да бидам напалена и го посакувам тоа ама кога ќе дојде моментот на тоа се гасам скроз и ме фаќа паника. Страв ми е од таа шугава болка -.- . Не знам како да се опуштам...што да правам :(
     
  6. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Алкохол, алкохол и само алкохол срцка! :lol: Не се шалам, немаш поима колку опушта. Да не беше алкохолот јас не знам кога ќе се осмелев, а веќе некое време пред тоа чувствував дека е време но фалеше малце храброст. :lol:
     
  7. Dennings

    Dennings Популарен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    2.798
    Пол:
    Женски
    Неможам ни тоа ! Не сум по пиењето и од една чашка ми се приспива хаха :D :D
    Полошо ќе биде па да му заспијам на пола :D
     
  8. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    ^ Абе шо ти еее, не верувам да ти се приспие во таков момент. :lol: Ако во таков момент попрво мислиш на спиење, е алал да ти е. :rofl: :rofl:
     
  9. Dennings

    Dennings Популарен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    2.798
    Пол:
    Женски

    Абе далеку од тоа, ама така ми влијае алкохолот :D
    Ај ќе мавнам повеќе од една чашка, ако тоа не ме опушти пиши пропало :( :D
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Jaс и дечко ми одиме 3 месеци, иначе имам 25 години се чувствувам спремна да го направам тоа, блиски сме многу, му верувам мислам дека е вистинскиот, често знае да ме напали, но некако страв ми е. :(
    Дајте ми совет :?:
     
  11. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Од што да се плашиш на 25 години? На тие години и деца имаат па поминале породување, ти од кинење на химен ќе се плашиш. Ајде бе уживај, не тупи. :lol: Решението со алкохолот и за тебе. :!: :rofl:

    Леле, ќе ме казни некој веќе што наведувам луѓе на пијано да се онадат ]:) :rofl: се работи за лично успешно искуство, па затоа јас.... :$


    Dennings, нема шанси тоа да не те опушти, а во случај да заспиеш уште поубаво, нема ништо да осетиш. :lol: Се шалам, ако не успее ќе мораш да си собереш храброст на трезно, еднаш мора да биде, после се исплати. :wasntme:
     
    На Dennings и crazylady им се допаѓа ова.
  12. elenkator

    elenkator Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    2

    Лее хаха си се пронајдов скроз во секој збор па морав да пишам , и јас имав пробано веќе 2-3 пати и стално прекинував ради болка и стегање и грчење , ама пред недела дена си стегнав заби и реков ке го направиш тоа што сака нека е, и така некако издржав (ни сама незнам како) , прво боли мн мн а потоа наеднаш осеќаш дека нема ништо повеќе што кочи и толку , сфаќаш дека уствари си скината а нишо посебно не си направила хаха , и морав да споделам дека и по втор , трет пат пак ме боли и воопшто не осеќам задоволство и покрај тоа што дечко ми вели дека му е преубаво , се надевам се со тек на време се ке се среди тоа :D биди храбра тоа е сепак и слатка болка
     
    На Dennings му/ѝ се допаѓа ова.
  13. elenkator

    elenkator Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    2
    Исто така имам и едно прашање , затоа што имам малку нередовна менструација , мислам порано скоро воопшто и да немав , ама сега последно време ми се стабилизира малку , па сега како што имав односи дали нешто ке се промени , дали ке имам пообилно или не , дали може скроз да ми се стабилизира или пак да се поремети уште повеќе ? , да не имате некое искуство со ова ? :D
     
  14. Svince

    Svince Нов член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Интересно, сакав, бев и психички спремна а и не бев нешо голема. Се сакавме, и еве уште сме заедно. А иначе моето беше чудно шо и партнерот у некој момент се посомнева у мене :P Не ми течеше крв, немав никаква болка, и буквално нишо не осеќав.. И ден денес се чудам зашто беше тоа така. И ако го сакаш тоа гледај да бидеш со личност што знаеш дека нема да те изневери
     
  15. Dennings

    Dennings Популарен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    2.798
    Пол:
    Женски
    Девојки јас се решив и го направив тоа конечно :D
    Не болело толку многу како што јас си го замислував, не знам што ми бил проблемот.Ама паника, шта чеш :D
    Него кај мене првиот пат кога ме скина немаше крв, ама вториот пат ( истата вечер ) имаше. Се десило вака кај некој ? Не е нешто за загрижување така? Сепак беше истата вечер во прашање.
     
  16. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Не е ништо загрижувачко, кај мене не беше во иста вечер па првиот пат немав а наредните 2-3 пати многу. :D Очекувај дека е можно да имаш и следниот пат, немој да се изненадиш. Ај добредојде во клубот. :lol: И ум во глава. :!: :rofl:

    П.С. Ми го послуша ли советот од пред некој месец, пивна ли? :lol:
     
  17. Dennings

    Dennings Популарен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    2.798
    Пол:
    Женски
    Хахаха не не , не пробав со алкохол :D
    И без тоа собрав храброст некако, и бидна :)
     
  18. hamlet1ca

    hamlet1ca Нов член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2014
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    6
    Дали машкото чувствува некаква болка при првиот пат? Сум немала досега сексуално искуство но сакам да прашам во однос на другиот пол бидејќи за женскиот е потврдено дека чувствуваат болка.
     
    На Gembird91 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Не чувствува болка.
     
  20. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Првиот пат... Уф. Болно. Искрено ви завидувам на вас кои не сте почувствувале болка. Јас почувствував болка, голема и тоа. И имав прилично доста крв, два дена ми течеше крв. (ко да ме заклале човече). Не очекував бре дека толку ќе боли, а опуштена бев, али тоа е тоа, помина фала богу. Е веќе вториот пат е друго.