Како изгледа ФРАЕР ???

Дискусија во 'Канта' започната од davidooo5, 26 септември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. davidooo5

  davidooo5 Нов член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
  Најупотребувана фраза за некој кој што е посакуван од мнозинството девојки се користи фразата ФРАЕР. Баш би сакал да ми ја доловите реалноста и што, кој и каков дечко според вас е ФРАЕР???
   
 2. CherryBerry

  CherryBerry Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2010
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  95
  Најчесто кога ќе ми спомне некој-фраер ,ми доаѓа слика на некој што е стварно згоден има многу обожавателки,на сите страни крши срца,секој петок со ново рипче,искача на некои поекспонирани места,полн е со ароганција,егото му е до небо а не се грижи за туѓите чувства туку само си е cool типот.Си тера свој филм и мисли дека кај и да помине кршат вратови по него,знае кои фрази палат кај женските,но не оние излитени,туку навистина знае како да те крене во вис, но само во рок од пет минути додека го имаш.Потоа е со друга а тебе не те познава.Сега, ова мислење ми е врз основа на одредени луѓе што ги знам а си имаат статус "фраер" и го добиле баш поради тоа што се посакувани од мнозинството девојки па си ја кренале цената.Не значи дека сите се такви.Јас лично повеќе би ги сметала за фраери оние културни,воспитани,симпатични момчиња што знаат како да се однесуваат а не го прават тоа само за да ги нарекува некој фраер.Фраер не е оној што се смета себе си за таков,туку оној што е таков без да е свесен за тоа.
   
  На prettyButerfly, XXX666 и AppoloN им се допаѓа ова.
 3. maa

  maa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  37
  Ubav,mil,Kulturn,vospitan so kes vo nego sekogas,doteran od glava do peti i toa se marka na nego,sekogas so dobro drustvo,dobri devojki okolu nego,dobri koli i samostoen...Toa e spored mene fraer vo pukvalna smisla a site onie koi ne poseduvaat nisto od ovie kvaliteti ke bidat fraeri koga ke stanam jas doktor na nauki :) pozz
   
 4. AppoloN

  AppoloN Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  131
  Кутрата ти, ради твојата искривена слика за наештата девојчето ке помисли дека за да си фраер кешот е пресуден фактор....... Ај биди љубезна и прочитај го мислењето над тебе......затоа што ептен е добро објаснато и мислам дека нема понатаму
  Оф леле...од кога кешот те праи фраер........?
  Убаво си викам ја- не е се во парите има нешто и во колите........ |(
   
  На peperutkaa, kate21 и UbavkaBube им се допаѓа ова.
 5. AppoloN

  AppoloN Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  131
  P S.- Ти си во Пуквална смисла празна и никогаш нема да станеш доктор на науки....тоа ти е Пуквална заблуда!
  Ми се лоши од вакви размислувања......кеш..... ц ц ц ц ц .................
   
  На RainBow и UbavkaBube им се допаѓа ова.
 6. maa

  maa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  37
  hahah epa a kako ke vozi dobri koli ako nema kes a?
   
 7. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.991
  Само ќе ви кажам дека во англиското говорно подрачје ФРАЕР не означува ништо позитивно.
   
  На Lolo5 и broken099 им се допаѓа ова.
 8. maa

  maa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  37
  epa jas nema da stanam doktor na nauki bidejki sum prazna ama pa nitu ti nikogas nema da bides fraer zatoa sto mislis deka ne ti treba kes za fraer...pozz :)
   
 9. maa

  maa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  37
  za dzabe ke se raspravame realnosta e druga...Se znae koj ima pari toj e fraer mislam nema zosto da se komentira poveke...Site znaeme deka e taka ama ne sakame da priznaeme...
   
 10. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  689
  Фраер е човек делија по нашки кажано :D А, за да си делија а.к.а фраер треба да имаш многу во главата, а не во џебот ;)
   
  На terezija27 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. maa

  maa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  37
  Da ama taka razmisluvaat samo 10% od devojkite ona ostanatoto e znaeme sto...
   
 12. AppoloN

  AppoloN Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  131

  А ти глупа си или идеш на спремање? Што ти кажува реченица тебе- не е се во парите има нешто и во колите........ освен иронија и потсмевање сопонзорушо мала во подем?
  И уште нешто....дали сум јас или не фраер тоа не е темава за дискусија и немам намера да ти го објаснувам тоа.....ама дека ти си за жалење со таквото размислување тоа ти е факт. И да му кажеш на тој што те учел што е фраер и други ствари.... дека далбокиот џеб не те прави ни фраер ни човек туку скромноста и воспитанието и односот...а тоа златна со ниедни пари не се купува колку сакаш длабок џеб да имаш тоа се стекнува и учи а способноста да бидеш одмерен без разлика колав џеб имаш и да бидеш скромен....тоа те прави фраер.
  Смени си го учителот...лошо те учи.....
   
  На moonlight-girl.55 и XXX666 им се допаѓа ова.
 13. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  7.281
  Пол:
  Женски
  Убаво е кажано тоа дека не е се во парите, оти има некој имат полно пари а устата да ја отворат незнат една реченица да сврзат правилно , и има полно што имат пари и пак незнат да се средат да заличат на ФРАЕРИ, Има некој што немат многу пари а пак си се грижат за изгледот и знаат да направат муабет и да ја "врзат" девојката.
   
 14. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.266
  Допаѓања:
  119.812
  Маа,ти сакаш фраери?
   
 15. davidooo5

  davidooo5 Нов член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
  Најинтерсното од се е кога девојките ќе ги прашаш каков би бил идеалниот дечко за нив секогаш го добивам одговорот мил, фин, културен и.т.н Контрадикторноста е тоа што за фраер се смета дечко кој што носи марка облека, има скапа кола, добра куќа. Значи дали девојки вие знаете што сакате???Не постои идеално затоа што никој не е идеален.
   
 16. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  А кој е реперот дали некој бил фраер или не?Јас никогаш не би сакала да ми кажат види го дечкоти ама фраер е :?: Кај нас под фраери се сметаат сите оние со длабок џеб а плиток ум. И колку се криви тие толку се криви и девојчињата шо се палат на нив. Ко ќе видам во моето место кој се сметаат за фраери ми иди да се мавнам од тераса. :fubar: Луге кои имаат прочитано една а можи и ниедна книга и кој што ко ке дојди да ти направи муабет постојано ти мафта со клучевите од колата од шо друго и незнае шо да ти каже. Така да од фраери подалеку ;) Барем овде така фукционираат работите сакале ние да признаеме или не. :*
   
  На maa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. maa

  maa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  37
  jas samo go kazav moeto mislenje a toa sto nekoj saka da me navreduva me luti mnogu :devil: ...jas imam decko koj nema pari i ne e fraer ali jas go sakam i sum so nego i pokraj toa sto moive doma mi velat deka treba da imam decko na moe nivo...pozz
   
 18. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.266
  Допаѓања:
  119.812
  Кој те навреди?!

  Фраер е синоним за сељак,бар јас така мислам,исто како и шмизла.А однесувањето на шмизлата по дефиниција е исто така сељачко.
   
 19. UbavkaBube

  UbavkaBube Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  92

  :clap: :clap: :clap:
  Така е!!! Со мало надополнување, обично е и генетски фраерлукот! ;)

  ....и нека си остане само на делија, нека не стане и бекрија ем мераклија, макар што нештата се причинско-последични!
   
  На Bokicka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. femina.sk

  femina.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  144
  Потполно се согласувам со тебе,кратко и јасно кажано :bow:
   
  На terezija27 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.