1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како изгледа ФРАЕР ???

Дискусија во 'Канта' започната од davidooo5, 26 септември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. maa

    maa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    38
    Кутрата ти, ради твојата искривена слика за наештата девојчето ке помисли дека за да си фраер кешот е пресуден фактор....... Ај биди љубезна и прочитај го мислењето над тебе......затоа што ептен е добро објаснато и мислам дека нема понатаму
    Оф леле...од кога кешот те праи фраер........?
    Убаво си викам ја- не е се во парите има нешто и во колите........ |([/quote]
    hahah epa a kako ke vozi dobri koli ako nema kes a?[/quote]


    А ти глупа си или идеш на спремање? Што ти кажува реченица тебе- не е се во парите има нешто и во колите........ освен иронија и потсмевање сопонзорушо мала во подем?
    И уште нешто....дали сум јас или не фраер тоа не е темава за дискусија и немам намера да ти го објаснувам тоа.....ама дека ти си за жалење со таквото размислување тоа ти е факт. И да му кажеш на тој што те учел што е фраер и други ствари.... дека далбокиот џеб не те прави ни фраер ни човек туку скромноста и воспитанието и односот...а тоа златна со ниедни пари не се купува колку сакаш длабок џеб да имаш тоа се стекнува и учи а способноста да бидеш одмерен без разлика колав џеб имаш и да бидеш скромен....тоа те прави фраер.
    Смени си го учителот...лошо те учи.....[/quote]
    vidi glupaku sponzorusa mozes da i kazes na sestra ti ili na devojka ti mene nemoj!!!!Kako prvo jas imam nogu od moive doma pa za da odam da se **** so nekoj za pari.Nemam namera nitu jas da ti objasnuvam samo pripazuvaj kako razgovaras so mene...A ocigledno deka ti imas problem vo glavata so toa deka nemozes i nikogas nema da bides fraer pa ajde sega ke se ubeduvame sto e i kako e...Ne mi odgovori ajde kazi kako ke kupis kola od 100 000 evra ako nemas pari a?
     
  2. maa

    maa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    38
    ovoj apolon sum bila jas sponzorusa..haha ke go kupam so se partali... toa na sesta mu ili na devojka mu neka go kaze...Glupak
     
  3. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    ми мириса на клуч :^)

    инаку според мене фраер=идиот, се занесува, се мисли којзнае што, дека цар е, ама всушност не е ништо, и нема врска со парите, има луѓе кои не знаат колку пари имаат, па незнаат реченица да сврзат, не знаат да се однесуваат, не знаат како со девојка, па и како ќе знаат кога последната книга што ја прочитале е зоки-поки, маа тоа според тебе е фраер :^)
     
  4. maa

    maa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    38
    vidi jas kazav kulturen kako prvo i samostoen a ako e glup nema da bide ni samostoen nitu pak kulturen neli?
     
  5. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Според мене е сељак. И мислам дека нема повеќе простор за дискусија. Темава е отворена стриктно за препукување. Само некој заостанат може да мисли дека фраер е кул.
     
    На AppoloN и TheKiketoo им се допаѓа ова.
  6. AppoloN

    AppoloN Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    132

    Аха....значи од дома те учеле така ...така и мислев...не си ти крива...прво дефинирај ниво..како што ти викале твоите.....иначе нивото не се пари и економската состојба на некој него престожот на фамилијата како чесна и ценета од народот да не речам од сите и препознатлива баш ради таа чесност....
    А ти уште 3 животи да живееш неможеш да ме купиш ни мене ни моите а моето име и статус можеш само да ги посакуваш и сонуваш затоа што со овој ум многу си далеку од ниво.
    И јас не те навредувам него самата си оставаш таква слка за тебе само сум искрен и ти кашувам како делуваш од страна...... и дека ради таквите како тебе сите твои врснички се етикетираат погрешно....
    Е сега драга види ти сама што си имаш напишано..и еден нека ми каже дека не звучиш како сноб кој што мисли дека парите се се.
    Кжав за мене не комнтирам...нели тоа е против правилата....може те иам и купено.... и да слези од облаци пополека зашто кога ке паднеш мноооогу боли.
    Позз
     
  7. AppoloN

    AppoloN Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    132

    Се согласувам потполно
     
  8. davidooo5

    davidooo5 Нов член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Offspring temata e da se razgranici i konecno da se definira sto znaci fraer i koj e kriteriumot spored koj nekoj decko kje bide naslovuvan so FRAER. Interesnoto e sto seuste nikoj nema jasna prestava i ne znae sto tocno e FRAER. Kriteriumite se razlicni i odgovorite se razlicni.Mora da pocituvas tugjo mislenje..... Uzivaj i poz od mene
     
  9. maa

    maa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    38
    a ti padna pa znaes ili?
     
  10. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    па тато ќе му остави една фирма и ете ти го самостоен, а за култура, му немаш слушнато збор за да знаеш
    како и да е јас си кажав фраер=идиот, а џебот нема врска
     
  11. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Мене фраер знаеш на што ме потсеќа? Оние, јебо од 80-тите. Потпрени на ѕид, тесна фармерица, кожна јакна, цигара во рака и коса зачешлана наназад.
    И секако дека неможеш да добиеш точна дефиниција. Секој има различно мислење. Еве јас мислам дека фраер е сељак, ти можеби мислиш дека е кул. Трет можеби мисли незнам што.

    Маа, олади, сфативме дека си богаташка... |(
     
    На Queen.S, AppoloN и OzzyAngel им се допаѓа ова.
  12. maa

    maa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    38
    tocno tato ke mu ostavi firma ama taa firma moze da propadne za 24casa ako ja vodi glup covek...
    Kako i da e nema vrska jas si go kazav mislenjeto za fraer a toa dali nekoj se soglasuva so mene ili ne...isto mi e!
    A inaku i jas sum za toa deka nema vrska deckoto dali ima pari ili ne,dali e fraer ili ne ako mene mi se dopaga nema problem....pozz
     
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Се сложувам со повеќето тука дека фраерлукот нема врска со парите. Парите не ти купуваат шарм, не ти купуваат способност за менување „риби“ секој трет ден. Со нив можеш коли да си купуваш (нели нив не им е битно кој е сопственикот).
    За мене фраер не е ништо позитивно, малце ми врти накај нешто сељачко, арогантно, препотентно, удрено дека е центарот на ротација.
    Не сакам фраери. Би сакала само да ги мавнам од земја.
     
    На TheKiketoo и julie77 им се допаѓа ова.
  14. maa

    maa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    38
    vidi ne sakam da se precenuvam jas sum si taa sto sum si i podolu kazav deka mene licno ne mi e vazno dali e ili ne e fraer...pozz
     
  15. davidooo5

    davidooo5 Нов член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Тоа е факт. За мене фраер е личност кој што има само една особина? тоа е да знае што сака и секогаш да има став за се што му се дешава а со тоа да има целосно разбирање за стварите и работите со се дешаваат околу нас. Фраер не е тип со има кола тоа е наследен кеш што ако не го знаеш да го оплодуваш, ништо нема да има од фраерот. Тоа е карактер со харизма, несекојдневен.
     
    На AppoloN му/ѝ се допаѓа ова.
  16. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.051
    ^^ :D :D леле ова што го имаш кажано врска ти нема! :tmi:
     
    На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Згоден, полуиставена кошула, тесно сако, панталони, фризура у вис.........и најважно да го бие глас на Бад Бој Мада Фака :lol: 8)
     
  18. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    може е способен да води фирма, ама не и да ги врти девојките како сака, а и за глупавите има спас (си имаат тие луѓе од доверба, а овие само потписот го ставаат), како сакаш речи да си фраер нема врска со парите, има со нивниот глупав став "кој сум јас", во суштина тој е ништо, ама ете има некои кои го сметаат тоа за позитивно |(
     
  19. Zamzara

    Zamzara Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    32
    Како изгледа фраер?
    Страшно арогантно,препотентно засељачено..Со два збора кажано : Ни брига ни памет !!!!
     
  20. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    фраерот е како флаер, зашто само си мава реклами со јаките коли, свртените п*чки, кешот у џеб,високата функицја на неговите родители итн, и нарцисоидните фаци.... али џабе ти е флаер, ако немаш гратиc влезница :D
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.