1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како изгледа ФРАЕР ???

Дискусија во 'Канта' започната од davidooo5, 26 септември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Бе навреда ама размислувањево ти е :tmi: :D
     
  2. zenska

    zenska Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    339
    Бе навреда ама размислувањево ти е :tmi: :D[/quote]

    па ајде според тебе кажи што е правилно?
     
  3. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    За да нема забуни, побарав во лексикон.
    ФРАЕР - ( потекнува од германскиот збор Freier - љубовџија ) , безработник, паразит, шпекулант, безделник, авантурист, лекомислен, млад човек со разуздано однесување...

    Очигледно тинејџерките гледаат нешто убаво во фраерите па затоа зборот често излегува од контекст.
     
    На julie77 и Offspring им се допаѓа ова.
  4. maa

    maa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    38
    Мене ми е јасно уште пред неговите монолози....ама идејава ти е оригинална......подобра споредба амин.
    А Маа, за годините што ги имаш алал да ти е на начинов на размислвање ја те мислав 15 годишна според тоа што го напиша за тоа што е фраер.....и после твоите многу ниски реченици упатени кон мене и кога видов дека имаш 25 уште толку жал ми падна пошто веќе си скроена......жално.....
    Кажав не си ти крива ни ти сите такви како тебе...криви се тие дома што не ви кажале дека со недни пари не се купуваат најбитните работи- здравје, карактер, култура, понашање, благодарност, искреност чесност трудољубивост, љубов, ....човечност. Штета.......[/quote]
    Epa taka me naucile...[/quote]


    Е па жалосно за тебе ти кажав жал ми е за тебе.........
    Ќути бар си признаваш ...... Ти посакувам среќа во животот иак нема да ја иамаш затоа што ни таа со пари не се купува а ова што те научиле те осакатиле до толку што еден ден ќе се пцуеш сама...затоа што ако си богаташка како што кажуваш кој и да те земе ќе ти ги сака парите затоа што од досега наведеново од твоја страна немаш ти ама ништо за сакање на тебе!
    8)[/quote]
    ke videme vremeto ke pokaze...toa e tvoe mislenje i jas go pocituvam zosto nemam namera da se raspravam ne sum ovde zacleneta za da se raspravam...pozz
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.