1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како и да постапам грешка би било... Или сепак не?

Дискусија во 'Канта' започната од sweetylady, 26 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. sweetylady

  sweetylady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Девојки значи вака.. можеби веќе ја има темава или нешто слично али нзз.. сакам да ви раскажам за мојот проблем .... :( незнам од кај да почнам ....се се случи пред околу 2 години,ние се знаевме и претходно пошо живееме еден до друг не делат 2 куќи!али не се гледавме толку стално заради тоа што тој е во странство а јас бев премногу дете за него и едностано немавме контакти никакви !! никогаш си немав помислено нешто да имам со него затоа што тој може татко да ми биде ( така да се изразам) ! Но од пред две години тој почна да ме загледуа и да ме зазборува ....(немаше нити жена,а девојки мн имаше-женкар е хД) А жити се убав е ств е убав !!!! и не би му ги дал никој годините шо ги има ....ми го нашол бројот почна често да ме бара и да ми вели дека сака да се најдеме дека има муабет со мене бла бла хДхД али јас упорно му велев дека ние нема за што да разговараме и дека јас не сум за него,премала сум!!но тој инсистираше коа кје ме сретнеше ми се пикаше упорно и така....он пак си иде во странство и упорно ми се јавуваше и од таму-некогаш му кренев а некогаш не ! па пак дојдеше и така...и така еднаш кога беше овде мајка ми ми рече да однесам нешто на мајка му и јас секако отидов ,се најде тој таму и проба да ме смува :С односно ме смува на некој начин али ја одма се оттгнав и си отидоф ....сега пред неколку месеци слушам се оженил (нека му е со срека реков )кога го сретнам само здраво и толку ! но тој не престанува иако е оженет човек шо се вика тој упорно ми се ,,пика,, на мене ЗОШТО?? баш пред некој ден го видов на среде улица и ми вика коа кје искачаме ние заедно у диско?? :o ја цела се шокирав и му викам никогаш и он ми вика неможе така мора да искачаме а и муабет треба да праиме ја сакам да сум со тебе ! :worried:ми вика ти го дознав и новиот број (пошо ја си го сменив да не ме бара повеке,го сакам признавам али некам проблеми) и ја му викам ок и он ми вика ај сеа морам да идам кје ти се јавам вечер да се договориме и ми се прииближи и ме бакна(у образ)!!! Ме бара али јас не му кренав ... стварно сум збунета и незнам шо да направам Го сакам (барем така мислам ) ,свесна сум дека има мн поубави кои се на моја возраст и кои ме заслужуваат али .... знам дека ако направам нешто со него кје си отворам голем проблем и после шо сме напраиме ? ако отидам со него кје ги загубам сите луге шо ми значат :worried: :worried: Што да правам??? Како да постапам ? Ве молам дајте ми некој совет некое мисленје ...било што !!! Нешто што ке ме изведе на прав пат да знам како да постапам .... Инаку мислам дека тој е 35 години а јас сум 17 разликата е голема :С моите кје ме убијат да дознаат !!! ви благодарам однапред
   
 2. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  840
  Допаѓања:
  1.223
  Пол:
  Женски
  КАКО И ДА ПОСТАПАМ ГРЕШКА БИ БИЛО,ИЛИ СЕПАК НЕ ??

  ^ Девојче ај оди малку надвор и излуфтирај си ја главата. Не ми се верува дека имаш 17 год. :x дај земи прочитај некоја книга за да се образуваш малку. Постов ти личи како на дете од 6 год да го пишувало :x
   
  На unhappyy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.589
  Допаѓања:
  3.257
  КАКО И ДА ПОСТАПАМ ГРЕШКА БИ БИЛО,ИЛИ СЕПАК НЕ ??

  А и женет си е човекот. Ако ти се јавува,значи дека те сака за една вечер. Ако ги имал истите чувства како тебе,ќе те почекал. Девојче, продолжи си со животот. Не е крај на свет!
   
 4. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  КАКО И ДА ПОСТАПАМ ГРЕШКА БИ БИЛО,ИЛИ СЕПАК НЕ ??

  Ангел за кај да ја почека тој ???? неговите години да не ќе стојат додека девојкава расте ? :talk:

  И свесна си за се, значи тргни се од него. Најди си дечко на соодветна возраст. Последиците ги знаеш доколку направиш грешка, и нема потреба да ти ги повторувам. ;)
   
  На Marilyn-Monroe и Offspring им се допаѓа ова.
 5. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  КАКО И ДА ПОСТАПАМ ГРЕШКА БИ БИЛО,ИЛИ СЕПАК НЕ ??

  Да и кажеш на мајка ти дека овој ти се закачил. Нека му отиде на кавга и нема да ти досадува повеќе. Еден таков на братучедка ми и се беше закачил во иста зграда живееја, па она од страв да не и направи нешто го кажа на тетин ми и тетин му отиде на кавга. Повеќе не и досадуваше така. Ако несакаш проблеми кажи им на твоите, па нека го соберат.
   
 6. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  КАКО И ДА ПОСТАПАМ ГРЕШКА БИ БИЛО,ИЛИ СЕПАК НЕ ??

  Прво да прашам,дали си ти на лекови некои? :D


  Човекот има 35 години,сама кажа ДЕКА Е ЖЕНКАР,после кажа и дека е оженет.
  Прво,типот е вид на педофил искрено.
  Второ,НЕМА што да бараш со него,сакај си го,ама батали го настрана,ќе ти донесе многу,многу проблеми.
  Од сите машки на светов,ти се заљуби во женет 35 годишен маж. :clap:

  Излези надвор,прошетај малку,види го надворешниов свет,каде има многу подобри машки,твои врсници,и кои не се женкари.
  Свесна си што ќе се случи ако жена му дознае дека ти имаш нешто,дека се моткаш со него?
  Не само пред твоите,пред сите ќе бидеш посрамена.
  Посвети си се на учењето,земи плети нешто,ама ова не.
   
  На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 7. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.096
  Допаѓања:
  56.325
  Пол:
  Женски
  КАКО И ДА ПОСТАПАМ ГРЕШКА БИ БИЛО,ИЛИ СЕПАК НЕ ??

  Девојче она "... или сепак не" избриши го од насловот и од умот. Секој човек при здрав разум ќе сфати дека било грешка, а тебе ти е поматен.
   
 8. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  КАКО И ДА ПОСТАПАМ ГРЕШКА БИ БИЛО,ИЛИ СЕПАК НЕ ??

  Додека читав одма си помислив на тоа да кажеш на твоите родители и гледам дека и Офии така те советувала. Најдобро кажи на некој од твоите сепак ти си дете во споредба со него, тие најдобро можат да ти помогнат
   
 9. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  81
  КАКО И ДА ПОСТАПАМ ГРЕШКА БИ БИЛО,ИЛИ СЕПАК НЕ ??

  Не си заљубена туку ти ласка вниманието што ти го обрнува.
  Ако сакаш да си го зезнеш животот за момент на слабост (читај секс),
  зошто сигурна сум дека нема да те држи за да те љуби во образ,
  повели пробај. Само што секогаш таквите момци после се враќаат кај сопругите,
  и нормално по дифолт ти ќе плачеш и ќе се прашуваш зашто ова ти се случило на тебе.
  Смени си го бројот на телефонот, зошто сигурна сум дека нема да те бара на домашен,
  пошто нормално твоите дома може да се посомневаат.
  А ако го избегаваш ќевиди-невиди, ќе престане да те бара.
  СОВЕТ: Оди прошетај со другарките, ќе ти помине. :D
   
 10. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.080
  Допаѓања:
  6.747
  Пол:
  Женски
  КАКО И ДА ПОСТАПАМ ГРЕШКА БИ БИЛО,ИЛИ СЕПАК НЕ ??

  Девојче,биди сигурна дека ти него не го сакаш! Ете тоа ќе ти го кажам.
  Јас да сум на твое место ќе кажам на домашните мои па тие ќе му отидат нему и повеќе нема да те замара,а ако уште те замара да го пријавиш и ич да не му ја мислиш.
  Мислам,очигледно е што сака типив,педофил ненормален.Колку мразам вакви луѓе!Ти не требало ич да му опстојуваш ни пред да се ожени,требало одма да го кажиш штом си знаела колку години има.
  Ајде излези надвор живеј си го животот,не се залетувај по вакви будали типови ко овој.Одма на твоите да им кажеш пред да се случи нешто многу полошо од ѕвонење на телефон.Со ваквите никогаш не се знае.
  И никако не му одговарај на повиците,а ако ти зборува по патот игнорирај го!
   
 11. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.602
  Пол:
  Женски
  КАКО И ДА ПОСТАПАМ ГРЕШКА БИ БИЛО,ИЛИ СЕПАК НЕ ??

  Од него не очекувај љубов, ти си практично дете за него.Плус женет.Можеби во тебе гледа младо мевце за мрсење брк.И воопшто не двоуми се што да правиш, постојат 1000 начини како да го откачиш, само мислам дека тебе ти е пријатно неговото внимание, колку и да не сакаш да признаеш и затоа постои оваа дилема.Само размисли дали има иднина со него?Те третира како дете, затоа и ти раскажува приказни.И немој да паднеш на штосот дека ќе ја остави сопругата за да биде со тебе. :!:
   
 12. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.589
  Допаѓања:
  3.257
  КАКО И ДА ПОСТАПАМ ГРЕШКА БИ БИЛО,ИЛИ СЕПАК НЕ ??


  Сакав да и кажам дека тој тоа што ја бара, не ја бара за љубов - само обична една вечер.
  А иначе можеби ти се допаѓа идејата што е од странство и што ти звони/троши за тебе. За месец/два ќе ти помини. А ако не помине, разговарај со другарка... верувам дека истото би ти го кажала и таа. Некогаш подобро е да ги слушнеме работите во живо..
   
 13. sweetylady

  sweetylady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  КАКО И ДА ПОСТАПАМ ГРЕШКА БИ БИЛО,ИЛИ СЕПАК НЕ ??

  Fala vi mnogu za sovetite .. mislam t.e. sigurna sum deka ke gi primenam !!! razmisluvav i seuste razmisluvam i ZNAM deka ke zgresam ako ne go otkacam ! otkako gi slusnav i vasite soveti se ohrabriv i vi blagodaram za toa! samo za toa so site me sovetuvate da im kazam na moite :o:o neznam kako bi go ivela toa,stvarno mi e strav deka na kraj jas kje bidam vinovna :worried::worried: Inaku uste sea se prasuvam zasto bas mene toa mi se desavaaa :@@
   
 14. sweetylady

  sweetylady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  КАКО И ДА ПОСТАПАМ ГРЕШКА БИ БИЛО,ИЛИ СЕПАК НЕ ??

  Pa ne veruvaj ako ne ti se veruva sho drugo da ti kazam !! Jas fino lepo si go objasniv problemot i pobarav odgovor ,a koj ne saka neka ne mi pomaga :/
   
 15. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  КАКО И ДА ПОСТАПАМ ГРЕШКА БИ БИЛО,ИЛИ СЕПАК НЕ ??

  На западу нешто ново - нов Тролинац.

  Добре дојде, убав престој на форумов, повеќе кавги и побрзо банирање.
  Поздрав. :hai:
   
 16. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  КАКО И ДА ПОСТАПАМ ГРЕШКА БИ БИЛО,ИЛИ СЕПАК НЕ ??

  се знае тип на 35 години што може да сака од девојче на 17 години(згора на се и женет)
  тргни се од него, оти во многу големи проблеми можеш да заглавиш(и за секој случај смени си го бројот, ама потруди се овој пат да не го дознае :!: )
   
 17. Symona

  Symona Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2010
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  60
  МОРЕ МАРШ БРЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ЧИБУУУУУУУ ИДИ ПРИВЛЕКУВАЈ ВНИМАНИЕ И ЛАЖИ НА ДРУГО МЕСТО

   
 18. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  147
  [/quote]

  јас мислам дека треба клуч..девојчево незнајт на која страна побргу да излажит...триста приказни изнакажа..мое мислење
   
 19. Srculence--91

  Srculence--91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  51
  Видиии па ти си знаела и совети да делиш... Браво за тебе. Само ме интересира како неможеш истите работи да си ги сватиш и лично. На една тема плачеш заради 35 годишен човек ко божем си се заљубила а ваму советуваш други. Браво за тебе, само продолжи така. Мислам дека треба да се заклучи темава...
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.