1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како и каде да запознаам потенцијален партнер?

Дискусија во 'Сингл' започната од Sophie90, 4 јануари 2014.

  1. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.608
    Допаѓања:
    64.633
    Пол:
    Женски
    :rofl:
    Аааааа појако нешто немам прочитано.:rofl: Се надевам дека со постов си сакала само да не насмееш дека не си сериозна. :?: Мојата љубов ја запознав на аеродром дали тоа е банално?

    Те молам пиши за неколку години кога ќе ја најдеш твојата вистинска љубов, каде си ја нашла. 8-|
     
    На aleksandra4444 и eli25 им се допаѓа ова.
  2. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.714
    Допаѓања:
    122.024
    Јас го запознав на дочек нова година. Не сум во баналните :rofl:
     
    На Sofceto и macka91 им се допаѓа ова.
  3. Srcka $

    Srcka $ Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2017
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    5.438
    Пол:
    Женски
    @Sofceto Се што наброја дека тие запознавања се банални, за мене не се, затоа што сите ги искусив не зависно дали е било само запознавање дали е било нешто повеќе од тоа, освен тоа на факултет. На прв поглед не можеш секако да се заљубеш но со тек на време се случува тоа ако секако сте си занимливи еден на друг.
    Но не го подржувам тоа што го напиша дека треба зрел партнер да бараме а не некое детиште на наша возраст.
    Јас па не сакам животот да го поминам со некој што е постар од мене, затоа што тоа што јас го поминувам во младоста тој тоа го веќе поминал. Но некои девојките сакат повозрасен еве едно 5 6 години а некои и повеќе за свој партнер затоа што нели возрасен е и зрел, јас пак за разлика од другите сакам на моја возраст затоа што сакам заедно да поминуваме низ животот.
    Но за заљубувањето не одбираме ние во кој ќе се заљубиме туку срцето.
    Тоа е моето мислење.
     
    На TheGirl23 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. TheGirl23

    TheGirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски
    Јас не зборувам другарката да е во улога на стројник, како на пример да сака да те запознае со нејзин пријател и да ве спои.
    Туку едноставно излегувате со некоја другарка на кафе и сосема случајно наидувате на некој нејзин пријател, се запознавате, муабетот тече, сфаќаш дека имате многу заеднички теми за разговор, личноста ти годи, хемијата се чувствува и така натаму.
    Каде има тука притисок ?
    Од кој ?
    Сосема секојдневно запознавање.
    Кога се дружиш со едни луѓе, запознаваш и други луѓе.
     
    На Annath и Sofceto им се допаѓа ова.
  5. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.700
    Допаѓања:
    13.141
    Баш ко на филм :rofl:
     
    На ALISA0000 и eli25 им се допаѓа ова.
  6. TheGirl23

    TheGirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски
    Зошто да ја прашува другарката ако вашата комуникација се одвива одлично ?
    Може веднаш да си разменете броеви и да се договорите за следно кафе, бидејки вашиот разговор не запира тука, времето лета, а другарката и заборавивте дека седи со вас.
    Кога има хемија трета личност не е потребна, само вие двајца.
     
    На Sofceto му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Sofceto

    Sofceto Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2015
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
    Абе срце мое ти дури да стигниш до број да се разменете попрво би ја прашал другарка ти.
     
    Последна измена од модератор: 16 декември 2017
  8. aleksandra4444

    aleksandra4444 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2016
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    292
    Пол:
    Женски
    Не е тешко...Тешко на таквите како тебе...Значи треба цел живот сама да останеш и да не се запознаваш со други луѓе?
    Па тогаш зошто живееш,што е смислата за тебе во животот да те прашам?
     
  9. Srcka $

    Srcka $ Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2017
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    5.438
    Пол:
    Женски
    Па сега ако не знам од каде да тргнам тогаш нема ни да тргнувам,но секако најпрвин го запознаваш па после одлучуваш дали можеш да продолжиш, да дадеш шанса или не.
    Некои личности се млади па се зрели, а некои се постари па се однесуват како деца.
    Точно дека треба зрел партер да имаш за да те подржува но не можеш тоа да го знаеш, колку и да гледаш личноста се менува.
     
  10. TheGirl23

    TheGirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски
    Тебе ако не ти бара број и не се заинтересира за тебе, не значи дека тоа и кај другите е така. :smirk:

    Извести не ако некогаш воопшто успееш да ја пронајдеш љубовта.
    Во иднина помалце гледај филмови.
    И не дреми на фемина, излези да ја пронајдеш љубовта.:D
     
    На aleksandra4444 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    @Sofceto викаш банално е на факс, банално е преку другарка, банално е на свадба... Па тој дечко така од земја ли ќе никне? Или онака случајно ќе му текне на некој дека живееш таму и таму и ти доаѓа и оп..ете ти љубов.
    Јас мојот го запознав преку другарка. Ми беше малку чудно на почетокот, ама решив да го запознаам и каков карактер има и ете повеќе од година сме заедно. Инаку ме сака, почитува и секогаш убаво се однесувал кон мене. Па сега според твоево кај нас нема љубов само затоа што банална ни била средбата? :^)
     
  12. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Не се запознаваат сите ко на филмовите: двајцата одат во спротивна насока и сосема, значи сосема случајно, она удира во него, и паѓаат книгите/папките/кафето, он и помага да собере или она го чисто од кафето, се извинуваат, договараат средба и магијата започнува... |(
     
    На marija1907, JollyGirl, Annath и 4 други им се допаѓа ова.
  13. Srcka $

    Srcka $ Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2017
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    5.438
    Пол:
    Женски
    Сите можеби сакаме така да се запознаме со љубовта на нашиот живот но реалноста наша е сосема поинаква, а тоа го има само на филмовите како што кажа, но она изгледа сака така, љубов како на филмовите, и јас сум сакала така бла бла како дете сум размислувала јаооо ептен сум летала во облаците. Но пораснав па сега различно размислувам.
     
  14. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.010
    Допаѓања:
    198.822
    Пол:
    Женски
    Ах па извини, животот е банален сам по себе, не е филм.
    Жалам, ќе се разочараш.
     
    На JollyGirl и Luciferovog zlo♧ им се допаѓа ова.
  15. L-a-r-a22

    L-a-r-a22 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2013
    Пораки:
    1.337
    Допаѓања:
    10.769
    Пол:
    Женски
    Љубовта на дрво расте.
    Готово!
    Јасно ни е!
     
    На hermosa, marija1907, Luciferovog zlo♧ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    А нашето запознавање банално е или?

    Една вечер си гледав ѕвезди и планети со телескопот, кога сосема случајно видикот ми се насочи кон еден прозор на кој се гледаше најголемата ѕвезда...ТОЈ :l::l:
    Прво се засрамив и се сокрив, ама после ми текна дека тој не може да ме види со голо око, па продолжив да го манијачам.

    Секоја вечер го гледав како се тушира, како вежба, како јаде, како се смешка, како си игра сам со себе :inlove:
    Еве веќе 13 години сме заедно...Додуша тој не знае за мене, ама кога ќе правиме 15 годишнина, планирам да му кажам :inlove:

    Ве молам немојте да ми кажете дека ова е банално.
     
    На Rusalka22, bebaa, hermosa и 11 други им се допаѓа ова.