1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како мала се плашев од...

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од princess11ska, 30 септември 2011.

 1. princess11ska

  princess11ska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  64
  Здраво феминки.Незнам колку насловов на темата е компатибилен со категоријава но сепак мене ми изгледаше тука ок. Колку што побарав не сретнав ваква тема.
  Овде можете да си кажете кои биле вашите стравови кога сте биле мали. Се мисли на страв од духови, вештерки, бабароги, темнина, вампири, кловнови, мртовци, врачари, и слично.
  Јас ке почнам прва.
  Како мала се плашев од маски со костури. Тој страв датира од филмот Sunset Beach кој едно време ми стана хорор филм.
  Кога бев мала се плашев од темнина и секогаш спиев со ламба.
  Кога бев мала се плашев од духови на мртовци, луѓе кои починале а сум ги познавала. Се плашам и ден денес. ( особено од еден комшија кој почина млад од неизлечлива болест)
  Кога бев мала се плашев од вампири и од растенија со многу мали и ситни ливчиња. :)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Се плашев од бабароги :D дури од страв и ги сонував. Секоја вечер проверував да не има бабарога в соба кај мене, под кревет, зад кревет.

  Потоа, се плашев од Џек Мевосек, да не ми дојде в сон и да ми ги собере цревата од стомаче :D
  Сум се плашела од Дедо Мраз, никако не сум сакала да седнам в скут кај него за да ме сликаат.. :D
   
  На Istata od vcera му/ѝ се допаѓа ова.
 3. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  3.115
  Допаѓања:
  20.936
  Пол:
  Женски
  Јас како мала се плашев од темнина само се мислев дека ќе ми излезе нешто од темницата и затоа и ден денес ми остана во навика пред да влезам во некоја соба или во купатило прво палам светло па после влегувам :)
   
  На browneyes_, Samara Morgan, 076569327 и 4 други им се допаѓа ова.
 4. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  како мала се плашев од мртовец (тоа ми остана и до ден денес) се секавам порано кога ги носеа со музика,одма се кријев и некогаш и повракав или губев свест од толку страх,се плашев и од куче (и уште се плашам де) и од скачки
   
 5. MoonChild

  MoonChild Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  90
  Од цигани,од Дедо Мраз..од Кловн..и тоаа :)
   
  На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.266
  oд шкафови, шифоњери, дулапи... како да ги наречам. и мене стравов ми е од филм, Boogie Man. и ден денес не можам да заспијам со отворен шкаф. :worried: :)
   
 7. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Како мала се плашев од темница и од мојата фантазија дека некој човек има од другата страна на прозорот и ме демне, набљудува. Арно вториот страв ми помина, ама првиов :x ?!
   
 8. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.741
  Се плашев да спијам во темница, а сега уживам во темнината :)
   
  На Alesii и Angel-Wings им се допаѓа ова.
 9. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Од дрога, од крв, од старо купујем, од ножеви... :?:
  Тоа ми тенува во моментов, ако ми текне уште нешто ќе допишам.
   
  На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  461
  И како мала и сега понекогаш се плашам од темница, и знам тоа е од прекумерното гледање на хорори :( како помала обожавав да ги гледам.
  Како мала се плашев и од глувци, црви и секаков вид инсекти. Сега гајле немам, и со гола рака може плескавица да ги направам (инсектите де) :rofl:
  Инаку од личности не сум се плашела, од баброги, аповци и сите тие плашила. Дури сум викала мамо ај купи ми го апото :rofl: :rofl: :rofl:
   
 11. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.291
  Допаѓања:
  3.113
  Пол:
  Женски
  Како помала се плашев од кучиња :$
  Кога ќе ми се приближеше куче или па уште да скокне на мене врискав ко ненормална :D
   
 12. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Исто и јас, се сеќавам спиев со запалено светло :D |( имав впечаток како некој да ме демне :D |( ама помина тој страв, така да сега гајле немам :D
   
 13. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Од Црна Арапина и од татко ми.
   
 14. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  Се сеќавам дека многу се плашев од костури :lol:
   
 15. MandyLane

  MandyLane Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  3.545
  Допаѓања:
  22.554
  Пол:
  Женски
  Како мала се плашев од хорор филмови, за подоцна да ми станат најголема љубов.

  Се плашев и од мајка ми. I still do. :lol:
   
  На Dulceee му/ѝ се допаѓа ова.
 16. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Како мала многу се плашев од тетка ми.
  Секогаш кога ни доаѓаше на гости јас излегував на тераса и плачев. Викав дека несакам да ја видам.
  А знаете зошто се плашев? Тогаш бев некаде четири годинки. Брат ми беше помал. Беше бебе. Бидејќи таа немаше деца, велеше дека брат ми ќе ми го земе и јас секогаш плачев и бегав кај комшиите додека таа не си тргнеше.

  И многу се плашев од Ракел. Онаа во една Шпанска серија. Вештерка мислам дека беше и правеше некои магии со свеќи. И кога вечер одев по улицата си ја замислував неа и многу ме плашеше тоа. Трчејќи си одев дома.
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 17. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.830
  Пол:
  Женски
  Од чудовишта од еден сосед мој многу ми беше морничав хахааах :rofl:
   
 18. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Како мала се плашев од темнина, духови, бабароги и слични измилени :^) работи. Секогаш сум се плашела од гуштери,змии и останати влечуги. И секако од пајаци и слични инсекти . Се плашам од овие и денес :)
   
 19. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.104
  Како мала и како сега се плашам од ѓаволишта, духови, темнина, длабочина и височина
   
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Од едно девојче од комшиите. Секогаш кога ќе ме видеше, трчаше по мене за да ме плукне и да ми зборува срамни работи |( И иако беше помала од мене, јас секогаш си го имав стравот в коски од лошото момиче. Среќа за некое време заминаа Америка да живеат :whew: :D
   
  На MSkorpionka му/ѝ се допаѓа ова.