1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како мала се плашев од...

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од princess11ska, 30 септември 2011.

  1. Hotty125

    Hotty125 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    25
    епа јас од многу работи си се плашев:)
    едно од нив беше биков
    ( chicago bulls) :rofl:


    се плашев од бебето од сител бамбини, тоа на крај што покажуваше јазик.
    црно-бело беше. :D


    се плашев од филмов:


    за друго не ми текнува..:)
     

    Прикачени фајлови:

    • Chicago_Bulls.jpg
      Chicago_Bulls.jpg
      Големина на фајлот:
      33,9 KB
      Прегледи:
      187
    • gremlins.jpg
      gremlins.jpg
      Големина на фајлот:
      62,2 KB
      Прегледи:
      187
  2. minne-mouse

    minne-mouse Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    536
    Се плашев како и најчесто малите деца од бабарога :D од темница,од сенката на ѕидовите што ги остааваа играчките во темнина и од Врисок :devil:
     
  3. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Како мала се плашев од темница.Многу! :!:

    Дури ми беше страв да спијам сама во соба.И тоа не е така едноставно,ми предизвикуваше премногу проблеми.
     
  4. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Се сеќавам се плашев од едно цвеќе што го чувавме дома ама не такво со цвет туку само листови, едно големо, не знам колку е правилен зборот ќ/китка. Секогаш кога ќе ја видев мислев дека ќе добие уста, раце и нозе и со листовите ќе ме грабне и изеде :rofl: .
    Страв ми беше да одам во подрумот, живеевме во зграда и беше ќор-темно, сум слушала секакви приказни за подрумите и ич не сум одела :| .
    Страв ми беше и да шетам во темно, да гасам струја пред легнување. Кога одев по мочкање ги викав моите да ми упалат па тогаш станував :D .
    И најмногу од што ми беше страв-пијан човек. Имаше еден пијаница кога ќе се опиеше, ќе се распееше по улиците. Затоа го и викаа Здравко Чолич :D . Тогаш нам малите синоним за пијаница ни беше Чолич, иде чолич бегајте ааааааааа :D . Пееше толку морбидно што бегав како луда и пискав. Сега од пијаница само во сон ми е страв а во живо и немам некои ситуации со пијаници.
     
  5. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    :|
    Од што се плашев?
    Од што не се плашев?!
    Од темница, од Мајк Џексон (трилер спотот- :sweat: крајот, кога се врти, очите... *вреска*), од кучиња, (ме има каснето едно куче еднаш), немаше шанси да гледам хорор филм, не можев цела ноќ да заспијам, немаше шанси нозете да не ми се убаво покриени (се плашев некој ќе ме грабне и ќе ме изеде :sweat: ), се плашев од бумбари, се плашев од заболекар (мораше татко ми да дојде со мене, колку само плачев...), се плашев да гледам под креветот, (се мислев има некое чудовиште таму)... :sweat:
     
  6. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Како мала па и сеуште се плашам од темица.
    Исто така како мала се плашев од еден комшија со голем стомак мислев дека јаде деца :D
     
  7. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Од Баба Рога - да постоеше сигурно ќе ја тужев и ќе си барав оштета поради бројните психички тормозења кои ми ги приредуваше! :D
    Се плашев кога моите ја затвараа вратата од детската пред да заспијам за да ми биде топло нели, ама од под вратата идеше светлината од пуштената светилка во ходникот, па ми фуфкаше дека Баба ми Рога ќе ми ја најде собата и ќе ми се шмугне под врата. :worried:
    Имав 5 години и сонував како седам на вц-шолјата (имавме прозорец чие стакло беше офарбано, ама еден дел од 10 сантима оставен проsирен за да влегува светлина) и ми се појави една гологлава Баба Рога, демек сакала да ми влезе во купатило и оттогаш не седнував на шолја без прво да тропнам на стаклото од прозорецот и да и' речам на бабата - оди си ма!
    Исто ми беше страв да пуштам вода од казанчето - бабата да не ме удави во шолјата! :D
    Аман од тоа бабуле! Цело детство ми го хороризираше ...
    Се плашев од луѓе во црно, баби со долги бели коси иии од гуштери, оние малите зелени, уф. :doh:
     
  8. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    Па како и повеќето деца, од Баба Рога.
    Еден другар на брат ми ми велеше дека ќе ме носи кај неа и дека од мене ќе прават супа ... обично трчав и пиштев Мамммоооо, а тој се газеше од смеа :D
     
  9. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Од темница,дефинитивно највеќе :!:
    Сега до ден денес,пак има така некои мини трауми :lol: Али не е исто како помала.
    Се плашев и од височини и длабочини,и тоа ми остана и денес едни од најголемите стравови,голема плашливка сум богами.. :x
     
  10. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Да се бањам во када. Најозбилно. Не ми беше страв од кадата туку кога мајка ми ке ја наполнеше со вода и ке направеше пења се плашев да не ми излезе крокодил или некоја голема змија. И затоа мораше некој да седи покрај мене (во случај да нема некој таков не доаѓа во предвид да се бањам и почнував да плачам) за во случај да излезе нешто такво да има кој да ме спаси. Не се чудете, виновен е брат ми кој ми раскажуваше за лошата анаконда што живее во вода и јаде луѓе. :^)
    Исто така и од темница. Секогаш сум се плашела од непознатото, па така и од темницата кога не можев да гледам околу себе. И ден денес ми има останато ова, понекогаш ке тргнам на спиење, ке го згаснам светлото, ке легнам во кревет и нешто ке ме стресе, некое чудно чувство и трчам до утикачот палам светло и одам назад во кревет. :sweat:
     
  11. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    1.082
    Пол:
    Женски
    Од циганчиња ... обавезно ги закачаа дечињата :D
    Сега па ми има останато не како страв, туку повеќе како одбивност и си бегам уште :lol: :lol: :rofl:
     
  12. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    мене ми беше мн страв од бабари :D и сеуште ми е кога ке дојде василица,не ислегувам од дома :D :D
     
  13. COollLady

    COollLady Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.337
    Од темница и од хорор филмови се плашев а сега во двете уживам.... :lol: :) ;) :tmi: :worried:
     
  14. t.w.e.e.t.y

    t.w.e.e.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    617
    од вештерки :D :lol:
     
  15. Nyan-Cat

    Nyan-Cat Активен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    12
    Верувале или не..после секое одење во wc се плашев да пуштам вода :/
    Се припремав и облечена пуштав вода за одма со трчање да избегам..незнам имав некое чувство дека нешто ќе излезе:D I watch too much tv хахаха :lol:
     
  16. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.418
    Допаѓања:
    4.979
    Мене еднаш еден поп ме исплажи ужасно, за што трпам и денес последици. (за да одам во црква треба да сум психички спремна и тоа се случува многу ретко) а далеку од тоа дека не верувам во Бога. Поради тоа се плашев и од сите "чичковци" со брада, мустаќи. кој и да ни дојдеше на гости, со брада или мустаќи, плачев и нејќев да го видам. :) а се гледам дека на сликите со Дедо Мраз сум расплакана, ама не се сеќавам! :)
     
  17. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Од веце шољата, мислев дека некоја рака ќе ми го зграби детскиот задник и ќе ме повлече во канализациите. Незнам поради кој филм вака...

    Друго, се плашев од подрумот, т.е сеуште се плашам. Ете еден неоснован страв... Глупости...
     
    На karenin му/ѝ се допаѓа ова.
  18. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
  19. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Од географски атлас :) Сега стравот од атлас ми мина но не и од овие страшните на компјутер.Пример Google Earth :|
     
    На faye му/ѝ се допаѓа ова.
  20. vanessa.k

    vanessa.k Активен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2011
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    15
    како мала се плашев од комшијата над мене.Сега се исели..иначе уште ќе му се плашев :$