1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како можам да ставам слика на форумов?

Дискусија во 'За форумот' започната од valenTina.bT, 21 мај 2010.

 1. valenTina.bT

  valenTina.bT Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  10
  Сакам да ставам слика во моето мислње во една тема но не знам како.
  Помош ве молам. :| :wasntme:
   
 2. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.680
  Постојат 2 начина за прикачување на слика.

  1. Ако сликата се наоѓа на некој веб сајт

  За Mozilla Firefox
  Десен клик на сликата, изберете „Copy Image Location“.

  За Internet Explorer
  Десен клик на сликата, изберете „Properties“. Копирајте ја адресата што се појавува десно од „Address: URL“.

  За Google Chrome
  Десен клик на сликата, изберете „Copy Image URL“.

  Потоа, кликнете на копчето Img (се наоѓа веднаш над полето за пишување на мислење) и притиснете Ctrl+V на тастатурата (Paste). Треба да добиете код што изгледа вака:
  Код:
  [img]http://www.vebsajt.com/nesto/imenaslika.jpg[/img] 
  2. Ако сликата се наоѓа на вашиот компјутер

  Кликнете на јазичето „Прикачи фајл“ (се наоѓа во синото поле под копчињата „Зачувај“, „Преглед“ и „Испрати“). Кликнете „Browse“, изберете ја сликата што сакате да ја прикачите и кликнете на „Додај го фајлот“. Ако сакате, можете да напишете и коментар за сликата (пример: Моите омилени чизми).
   
  На Jay-jay, GirlLove, LittleFairy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. valenTina.bT

  valenTina.bT Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  10
 4. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.745
  Допаѓања:
  122.208
  јас направив така,сликите ми се на компјутер и ми вели дека пораката соджи премалку симболи :worried: :worried:
   
 5. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Па треба да напишеш и текст во пораката. :)
   
 6. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  62
  Сакав да ставам слика во една тема, но ми вели дека е преголема. Како да ја скратам?
   
 7. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.680
  Feminkaa, кликни овде: http://www.picnik.com/app. Upload-ни ја сликата и потоа користи ги следниве опции:
  • Crop ако сакаш да ја исечеш;
  • Resize ако сакаш да ѝ ја намалиш големината.
  Се надевам дека ќе се снајдеш.
   
 8. svetlana977

  svetlana977 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  12
  Технички проблеми

  Јас се извинувам , но како да прикачам слика , и да излезе цела да се гледа, пробувам со img но не ми излегува .Кога идам на img после ????
   
 9. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.799
  Денеска после над 800 мислења, јас ја ставив првата слика од интернет. :tmi: :tmi: :tmi:
  Колку било лесно, ама стварно никако не можев да ставам. :(
  Леле, колку сум пресреќна!!!!!! :rofl: :rock: 8)
   
  На MSkorpionka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Дечки, како да поставам слика од компјутер ама нели имаше начин прво да ја поставам на некоја страна и после URL тука? :^)
   
 11. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.626
  Допаѓања:
  80.760
  Пол:
  Женски
  Повели :)
  http://imageshack.us/
   
 12. BabyD0ll

  BabyD0ll Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  2.363
  Допаѓања:
  8.314
  Пол:
  Женски
  Имаш долу, прикачи фајл.

  Значи, “брз одговор“, „кон стандарниот уредувач“, па подолу ќе видиш пишва „прикачи фајл“.
   
 13. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  ^ :D :rofl:

  Знам тоа, зборот ми беше како линкот што го остави Мишела. :)
   
 14. CharlizeTheron

  CharlizeTheron Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  11
  пробувам да ставам слика :D
   

  Прикачени фајлови:

  • Image0236.jpg
   Image0236.jpg
   Големина на фајлот:
   258,1 KB
   Прегледи:
   177
 15. Karamella

  Karamella Активен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  23
  А како се става на потписот една слика што мрда? Пробувам ама незнам како. :?:
   
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Исто како што поставуваш и во пост
  Стискаш на IMG и го поставуваш линкот од сликата
   
 17. Karamella

  Karamella Активен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  23
  Пробувам ама само бело излегува... :(
   
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  бело?
  мислиш ништо не се појавува?
  ај ако не пиши ми по ЛП како правиш, за да не ја оптеретуваме темава, па ќе ти кажам каде си направила грешка, или дали така воопшто треба.
   
 19. danika

  danika Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  проба за поставување слика :lol:

  :clap: :clap: ми успеа.
   

  Прикачени фајлови:

  • bidermaer1.jpg
   bidermaer1.jpg
   Големина на фајлот:
   76,3 KB
   Прегледи:
   92
 20. My.Cloud

  My.Cloud Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  59
  Јас често на tinypic.com ставам слики ;) има и за форуми таму ... Свашта :D