1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како навистина сакавте да се викате?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од LostInThePast, 26 мај 2011.

 1. LostInThePast

  LostInThePast Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  56
  Повеќето од нас си го мразат името,во тие спаѓам и јас.
  Јас сакав да се викам Тамара или Дијана :)
  А вие?
   
  На Fallin-ForHisSmile му/ѝ се допаѓа ова.
 2. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.121
  Пол:
  Женски
  Уф, не да го мразам... али среќа пораснав, па не ме замара тоа. Се друго кај мене надокнадува за тој огромен минус што ми го сошиле.
  Искрено, немам ни размислувано за друго име, но да речеме е Милена ми се свиѓа. Пред некој ден сретнав девојка што така се вика. Ми се свиѓа името.
   
 3. The.Rainbow

  The.Rainbow Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  32
  Па незнам можеби Алиса или Мелани. Али ако не би се викала како што се викам денес верувам дека не би била јас. Верувам во тоа дека името зборува многу за карактерит на човекот ;)
   
 4. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.097
  Пол:
  Женски
  Сакам да се викам Антонија :) или Александра, па тогаш со дечкоми ќе бидеме Александар И Александра... мхмм :lol: :inlove:
   
  На Ackkaa ^^° му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dankee

  dankee Популарен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  292
  Допаѓања:
  772
  Имато воопшто не си го мразам ,но оданка би сакала да се викам Сумер или Теген :)
   
 6. sugar

  sugar Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  67
  Мене ми се допаѓа моето име,но еве едни од поомилените имиња ми се Дебора и Миа :)
   
  На loki.c9 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Именцево не ми е лошо, ко за тоа време, ама би сакала малку поспецифично име, Лејла или Тара .
  Додуша, кога овој Александар Тарабунов естрадно се крсти Тара, ми се скрши филм ептен, па си останувам на Лејла.
   
 8. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Ја пак ич не си го бендисувам имево! Не ми е старинско, бапш е модерно и звучи „светски“ но ете, мене не ми се свиѓа. Би сакала д асе викам Дијана, Јана или Јулијана! Некако слатки ми се имињата кои завршуваат на -јана! :)
   
  На Sonce77 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935

  И моето исто така, сите кои ќе го слушнат имато викаат: Ее како Џоли, ама не си го сакам пааааа :fubar: :fubar:

  А, ќе заборавев :$
  Сакам да се викам Клара :) (пак чудно ама |( )
   
 10. annie.bt.97

  annie.bt.97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  17
  не го мразам името но би сакала да се викам Mатеа Eва или Николина :)
   
  На Sonce77 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Викторија :wasntme: ама и моево си е супер кога ќе размислам нема да ме викаат Викторија туку Вики , кик , тина ,мина .... Така да добро си е моево ретко е :) и не оставив простор за кратенки и додавки :D
   
  На Vik'Toriah му/ѝ се допаѓа ова.
 12. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Дефинитивно би сакала името да ми е кратко, составено
  по можност од три букви - Ана,Мила,Теа ... за да не ми
  го кратат, а не како моето долго :( па на кој како ќе му
  текне така ме вика.
   
 13. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.663
  Пол:
  Женски
  МИЛААА !!! :sweat:
   
 14. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  Многу ми се допаѓа моето име па така да ...не би го сменила за ништо.Сакам некои ретки и необични имиња, а не да бидат некои стари и чести имиња!! :x
   
 15. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Јас си го сакам моето име! Не би го сменила за ништо. Ем ми е ретко, ем нема кратиница :)

  Инаку ми се допагаат Дијана, Јана, Јована... Ама сепак не би го сменила и сакам да се викам како што се викам :lol:
   
  На Iva.T му/ѝ се допаѓа ова.
 16. supersonic

  supersonic Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  49
  Валентина и Миа. Не ми се секојдневни, затоа ми се свиѓаат.
   
 17. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  моево име е најнесекојдневно...не сум сретнала сеуште личност со име како моево и затоа многу си го сакам иначе можеби би се викала Исидора бидејќи така прво сакале да ме крстат :)
   
 18. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  Порано не си го сакав името зошто ми е многу долго, но се тешам дека моето е бомба кога ќе слушнам некои чудни или старински. 8) :D
  Инаку би сакала да се викам Клеа, Ивана, Леонтина. Клеа е малце кучешко, ама многу ми е убаво. :)

  И да си кажам најглупо е кога децата ги крстуваат по мајка, татко, баба, дедо, свекрва, свекор. Жива глупост. |(
   
 19. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Многу убаво име ми е Кала, иако имињата по цвеќиња не ми се омилени.
  Исто ми е и убаво и Маша или Угра, како што сум требало да се викам.Ова Угра не многу, ама Маша да.Ех, зашто мама не ја слушале :D
   
 20. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.970
  Многу ми го посакувате името :lol: Комплименти, комплименти. :D

  Си го сакам моето име, а кога би бирала, би одбрала Калина, Бисера, Јана... мислам дека децата сигурно ќе ми носат едно од овие три имиња. :)
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.