Како настанал речникот на македонскиот јазик?

Дискусија во 'Канта' започната од Lutki4ka, 23 декември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Lutki4ka

  Lutki4ka Активен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  Мислам дека нема вакаваа тема , ако има тогаш бришете ;)


  Тука може да пишувате за тоа и што мислите,како настанал речникот на нашиот македонскиот јазик? искрено мене многу ме интересира нели македонскиот јазик го зборуваме и добро е да знаеме шо и како нешто + :D

  Јас мислам дека со настанокот на човекот настанале сите јазици и говори во светот , така и македонскиот јазик го добил својот речник на зборовите!... :?:
   
 2. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.062
  Пол:
  Женски
  [​IMG]


  Можеби како огнот, незнам. По некоја случајност.
  Hmm, makes me wanna think.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.