1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како оди невестата во тоалет?

Дискусија во 'Свадба' започната од baba Rada, 5 ноември 2016.

 1. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.584
  Пол:
  Женски
  Можеби некој знае, но јас првпат го видов денес ова видео..а стално сум се прашувала како одат невестите во тоалет со оние долги фустани што им се влечат по земја, а знаеме нели, какви се тоалетите во нашите ресторани..тесни, валкани....идр...интересно....
  Може некоја невеста да ни сподели интересно искуство со фустанот во тоалет:D:)
   
  На Molina, cresa-jagoda, honey.11 и 23 други им се допаѓа ова.
 2. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.682
  Допаѓања:
  46.944
  Baba rada ima nova tema...:D

  Babo, eve jas kako idna nevesta, bas se prasuvav kako ke idam wc so fustanot I si rekov najednostavno e - nema da odam ! ^_^

  Ke se iscedam pred da go oblecam I tolku e, nema mnogu da pijam I ke izdrzam :D :D
   
  На Ketchup, blackwave, Viktorijaaa5 и 3 други им се допаѓа ова.
 3. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.584
  Пол:
  Женски
  Немој да се мачиш бе душичко, знаеш ли колку саати треба да трпиш, па нема да можеш ни оптан топтан да изиграш а камоли штипски чочек да затверкаш :rofl: Напрај си една ваква подсукња и на раат да си бидеш, ете ти идеја;)
   
  На honey.11, ♡BuBaLe♡, meckicka и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.682
  Допаѓања:
  46.944
  Aj da napravam ama se plasam posle taka dan izlezam na "scena"
  Znajs, mojt da zaboram da go spustam fustanot pa da izlezam polugola (poolparty):sweat::tmi:
   
  На ZRNO, meckicka, Ketchup и 5 други им се допаѓа ова.
 5. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.584
  Пол:
  Женски
  :rofl::rofl::rofl:се надевам дека имаш згодни ноџиња, па нема да има узбуна меѓу гостите:rofl:пази само тоалет хартија да не ти закачи на штикла, тоа е полошо:rofl:
   
  На Amona, meckicka, fallenangel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.877
  Допаѓања:
  133.463
  Пол:
  Женски
  Ти изгледа одамна не си била на свадба. Ни еден модерен ресторан ова не си го дозволува во денешно време.
  А невестите.. па ни една се нема пожалено да се помочала :lol::lol: Памперс да не носат?
  Нема време за пиење, нема време за мочање.
   
 7. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.584
  Пол:
  Женски
  :?::?:
   
  На Cka и Poppins им се допаѓа ова.
 8. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Братучеда ми кога беше невеста среќа моја, само еднаш беше во тоалет.
  Јас и го држев фустанот и обрачот од предна страна, а таа се потпре со раката на ѕидот и бидејќи не можеше да седне стоејќи си се измочка и се облече.
  Јас и го наместив фустанот и обрачот и така :)
   
  На Poyraz Karayel, BoyL, meckicka и 2 други им се допаѓа ова.
 9. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.584
  Пол:
  Женски
  На сите свадби досега, каде што сум била, невестата имала проблем со фустанот и неприкладните вециња и секогаш барале помош од пријателките.....е сега незнам за невести што можат ко камили да трпат цел ден:Dданемочкаат;)
   
  На Silver.E, fallenangel, rose60 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Па не може да трпи. Време за пиење има само во кафана и тоа за време на вечера.
  Брачеда ми ќе дехидрираше... ја пуштивме да пие пиво после валцерот :)
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  1.152
  Допаѓања:
  12.529
  Пол:
  Женски
  Jas.
   
  На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.584
  Пол:
  Женски
  Имаше проблеми и ти со фустанот??
   
 13. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.048
  Пол:
  Женски
  Бабоооо :rofl:
  Која легендааа си ти!!!
  Ја не знам како оди , ама и ја ќе му ја мислам до година . :sweat:
  На испомош другарки .8)
  Него сега ми текна, сестра ми како помала мислела дека невестите не носеле гаќи :rofl:Од кај и текнало...:x
   
  На fallenangel, biGirl и baba Rada им се допаѓа ова.
 14. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.584
  Пол:
  Женски
  Па арно и текнало, мисли девојчето на олеснителни околности:D а и ти мило мое ќе треба да размислиш за оваа проблематика;) Блазе си им на мажите, не се секираат ни за мочање ни за шминкање...:rofl:
   
  На ♡BuBaLe♡, meckicka, fallenangel и 2 други им се допаѓа ова.
 15. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  1.152
  Допаѓања:
  12.529
  Пол:
  Женски
  Ne.Nemav vreme za vo wc :D
  Igraorec:rofl:
   
  На meckicka, fallenangel, rose60 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.523
  Допаѓања:
  85.762
  Пол:
  Женски
  Мислев дека е којзнае колку комплицирано ама не е ич едноставно нема да одиш :rofl:
  Верувајте нема ни да ви се јаде ниту пак да ви се пие на денот на свадбата,нема време :D
   
  На rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, fallenangel, Ketchup и 4 други им се допаѓа ова.
 17. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  5.370
  Пол:
  Женски
  Bev ednash.....Mazot mi mi pomogna so fustanot.....Beshe teshko, nevelam ne.
   
  На fallenangel и baba Rada им се допаѓа ова.
 18. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.080
  Допаѓања:
  17.258
  Пол:
  Женски
  леле сега и јас се замислив како ли ќе одам во WC кога ќе бидам невеста :worried: инаку интересна тема (y)
   
 19. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.584
  Пол:
  Женски
  Затоа и го поставив видеото, прекрасна идеја предлог е...ако имаш долг широк фустан и тоалетот во ресторанот каде што ке биде одржана свадбата не ти одговара, обавезно направи си го овој изум..барем нема да мораш да трпиш цел ден за мочање:rofl::rofl::rofl::rofl: зарем на најубавиот судбоносен ден ти да си ја мачиш душата( данеречамбешиката):rofl:
   
  На Amona и fallenangel им се допаѓа ова.
 20. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.080
  Допаѓања:
  17.258
  Пол:
  Женски
  @baba Rada ти си тука да мислиш за нас феминките, за нашето здравје, после свадбата ќе измислиш некој лек некое чајче :rofl: инаку ова е интересен трик за невестата, ама ако е без корпа или кринолина ( нз точно како се вика :shake:) инаку нема да може мислам дека :^)
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.