Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како орално да го задоволам?

Дискусија во 'Секс' започната од Girl-love, 29 август 2013.

 1. Girl-love

  Girl-love Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  18
  девојки ве молам помогнете ми некако...тој индиректно ми кажува дека го сака тоа но јас незнам како да го направам :/
   
 2. SouthParkFan

  SouthParkFan Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  24
  се наведнуваш и почнувач да му го пуишиш што е тука тешко :D
   
 3. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  3.803
  На Twinkles и diskreten32 им се допаѓа ова.
 4. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  8.004
  Girl-love, некогаш едноставно не може...ако на пример на дечкото ми е така поголемичок и не му го збира ти што сакаш читај, па макар и на курс одела...тоа е тоа. Некои партнери не се компатибилни, а јбг против мајка природа не се иде :)
   
 5. Panta-Rei

  Panta-Rei Активен член

  Се зачлени на:
  21 април 2014
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  7
  Е прв пат слушам дека ако на некој му е голем, тогаш тој не е погоден за орално да го задоволиш :?: ГЛУПОСТИ! Никој не те тера тебе цел до доле да му го лапнеш :lol:
   
  На Biny, Twinkles и ADOKI им се допаѓа ова.
 6. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  8.004
  Под големина не се подразбира само должина туку и дебелина. Ако му е подебел од што на неа и се отвара устата нема што да праи. Не мења дали до доле го зема или само врвот...партал ќе го направи со забите и во двете варијанти.
   
 7. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.708
  Пол:
  Машки
  Нај нормално го земаш во раце и замисли дека у раце имаш најквалитетен сладолед од твојот омилен вкус сконцентрирај се и терај работа
   
  На najbolja му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.708
  Пол:
  Машки
  Па тој не е за јадење за лижење е и тука нема со да се голта хахаха
   
 9. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  8.004
  Oзбилно? Јас па мислев дека за јадење, џвакање и голтање е |(

  Веројатно сите знаеме како одат тие работи но ајде еве едно резиме зашто некако гледам дека не ми ја сфаќате поентата. Има 3 техники на орално задоволување. Ова лижењево е една, другите две се однесуваат на задоволување со ставање во уста (едната целосно, другата не). Според статистики прочитани на интернет нецелосното ставање е најчеста, и во прилог на тоа јас стојам зад мојот коментар дека ако на девојката устата и е дијаметар 5, а него пријателот му е 6, ништо од бизнисот.. Тоа не значи дека нема утешна награда со lollipop техниката, но значи дека 66,6% од начините се - невозможни.
   
 10. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.708
  Пол:
  Машки
  Види madam јас сум машко и знам што е поубаво така да мислам погрешно ме свати и целосното редење у уста и половичното е ок али нај убаво задоволство е кога партнерката го има во рака и го работи исто како да лиже најубав сладолед или лижалче од јагода....тука мислам ќе се согласеш
   
 11. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  8.004
  Нема јас што да се согласувам. Не можам јас да кажам во име на машките. :) Ако ти викаш дека така е поубаво, онда во ред, се прифаќа... но не е тема на дискусија како е најубаво туку со оглед на тоа што има различни начини јас и дадов на девојката мој увид на ситуацијата и што би можело да е проблем. И пак ќе речам, тоа може да е тешкотија при пружење орално задоволство. Не знам што се правите како од марс паднати за таа опција, ама уствари не е ни битно. 8)
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 12. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.330
  Јас имам прирачник некаде фрлено :$ :o Ама озбилно, и знам каде е. Авторката на книгата е куртизана, анонимна е. Или е маж во камуфлажа :^) :P . Во првата реченица за орално задоволување пишува женава дека отприлика 90% од жените кои даваат орален секс, не знаат убаво што да му прават :o

  Добро, и јас си сметав дека баш се знам веќе на таа тема, ама според реакцијата на маж ми, откако... му ја раскажувам приказната :wasntme: и јас сум ти била во 90%. :worried:

  Кога ви викаме, деца, учете, читајте книги! :!: :D
   
  На Nausicaa и makedonkamak им се допаѓа ова.
 13. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.708
  Пол:
  Машки
  Така е треба едукација
   
 14. Captain-Omni

  Captain-Omni Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2013
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  5.223
  :o Колкав е тој машки полов орган и колкава е таа женска уста за да не може да влезе у нејзе? Или ова муабетов за да се извадиш пред дечко ти да не го задоволуваш, плус да го натераш да мисли дека му е огромен. Две во едно. Ииииј, браос, одлична стратегија. :hai: I`m impressed. :lol:
   
  На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  8.004
  Зашо би се вадела? Или сакам или не сакам..а од тука следи и: Зашо не би сакала? :)
  Бреееј луѓе ама сте буквалисти.. :x Демек таков случај не може да биде пречка а? Некогаш треба да гледате на работите (проблемите) и пошироко.. ;)
  Да бев експерт, можеби ќе и кажев некакви совети. Јас вака си кажав зошто би можело да не може да го задоволи.
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Captain-Omni

  Captain-Omni Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2013
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  5.223
  Каков било случај во областа на оралното задоволување не може да биде пречка. :lol: Нема жени на светот со толку мала уста колку што мажи имаат големи полови органи. И make sure this comes from a man... маж ќе прифати каква било оралка, со заби, со вилици, со што било... if it`s in, it`s totaly fine.

  Е сега, кога се работи за врска во која оралката е практика, тогаш девојката дефинитивно треба да биде damn good. :$ И изговори не се прифаќаат, од никаков тип, особено не од тип не се компатибилни. Може да не се компатибилни у кревет целосно, да не им е добар сексот, ама дека не може девојка да даде добра оралка, не признавам бре. |( Ако можам јас да научам што и како сака да биде задоволена, онда може и она. :!:
   
 17. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.151
  Допаѓања:
  38.840
  Пол:
  Женски
  Да ти го изгриза некоја 5 дена да те боли дали вака ке збориш. :D :D
  Втор болд.
  Има луге на кои кога устата им е отворена им се затнува носот.Тоа е медицинска состојба (точниот назив не го знам) кога дишењето наместо преку нос мораш да го извршуваш преку уста.Јас ја имав таа состојба кога ми ставаа фиксна протеза на забите каде ради тоа што морав да бидам зината носот комплетно ми се затнуваше и немав како да дишам.Аналогно на тоа при оралното задоволување ако пенисот на партнерот е подебел (а има мажи со подебели пениси :!: ) ти го зафака просторот во устата и неможеш да земеш воздух убаво па целиот тој процес и измачување за девојката. Едно е да ја совладаш техниката на задоволување но сосем друго е возможноста да го оствариш истото.

  Трето има луге во случајов девојки (повторно мегу кои сум и јас) кои имаат нежна уста склона кон херпеси и афти. Без оглед на хигиената што ја води партнерот тоа е полов орган од кој се извршува физиолошка потреба и никогаш неможе да биде доволно чист и сигурен во тој поглед.А за активирање на херпес на уста е потребно многу малку.Епа нема да шетам недела дена со херпес на уста само затоа што партнерот по секоја цена сака да биде задоволен орално.

  Трет болд. Уживање во сексот треба да биде заемно уживање.Ако ти усовршуваш определени техники на водењето љубов само затоа што очекуваш или потајно посакуваш и тебе истото да ти биде пружено тогаш си крајно себичен бидејки не го правиш истото зошто ти е битно задоволството на девојата туку зошто ти е битно твоето задоволство.Ако по секоја цена ја тераш девојката орално да те задоволи иако знаеш дека не сака или дека не и представува особено задоволство да го стори истото повторно си себична личност на која побитно и е он да биде срекен и задоволен а девојката кој ја тркала.

  Сексот и водењето љубов како што кажав треба да биде взаемно задоволство а не математичка равенка за реципроцитет -Ја те задоволувам орално и ти мене мораш да ме задоволиш орално.
   
  На Nausicaa, the.one и EMoonlight им се допаѓа ова.
 18. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  7.750
  Допаѓања:
  112.980
  ^
  Кога жена сака да најде изговори, што нема да и текне :D
   
  На ALISA0000, natemila, Captain-Omni и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.151
  Допаѓања:
  38.840
  Пол:
  Женски
  Далеку од тоа дека се изговори ,за жал фактичка состојба. ;)
   
  На Daydream, EMoonlight и duffi им се допаѓа ова.
 20. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.601
  Допаѓања:
  76.581
  Пол:
  Женски
  Абе едукација? Сум пуштила видео надевајќи се дека ќе видам што всушност прави цурата ама џабе, нема камера и во уста :rofl:
  Треба да и каже он што сака, како сака. Ваљда не сакаат сите исто. А и има разлика дали он е веќе попален или не е.
  Разговор пред секс, после секс, овај де пред оралка, па и во текот, па и после тоа и ќе си се најдат некаде на средина партнерите.
  Би требало и он да сфати ако има девојката проблеми доколку го прави тоа. Па налет и негово задоволство ако јас си имам после мака.
   
  На Biny, Love_Macedonia<3 и Nausicaa им се допаѓа ова.