1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како орално да го задоволам?

Дискусија во 'Секс' започната од Girl-love, 29 август 2013.

  1. Girl-love

    Girl-love Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    18
    девојки ве молам помогнете ми некако...тој индиректно ми кажува дека го сака тоа но јас незнам како да го направам :/
     
  2. SouthParkFan

    SouthParkFan Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    24
    се наведнуваш и почнувач да му го пуишиш што е тука тешко :D
     
  3. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804
    На Twinkles и diskreten32 им се допаѓа ова.
  4. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Girl-love, некогаш едноставно не може...ако на пример на дечкото ми е така поголемичок и не му го збира ти што сакаш читај, па макар и на курс одела...тоа е тоа. Некои партнери не се компатибилни, а јбг против мајка природа не се иде :)
     
  5. Panta-Rei

    Panta-Rei Активен член

    Се зачлени на:
    21 април 2014
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    8
    Е прв пат слушам дека ако на некој му е голем, тогаш тој не е погоден за орално да го задоволиш :?: ГЛУПОСТИ! Никој не те тера тебе цел до доле да му го лапнеш :lol:
     
    На Biny, Twinkles и ADOKI им се допаѓа ова.
  6. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Под големина не се подразбира само должина туку и дебелина. Ако му е подебел од што на неа и се отвара устата нема што да праи. Не мења дали до доле го зема или само врвот...партал ќе го направи со забите и во двете варијанти.
     
  7. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Нај нормално го земаш во раце и замисли дека у раце имаш најквалитетен сладолед од твојот омилен вкус сконцентрирај се и терај работа
     
    На najbolja му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Па тој не е за јадење за лижење е и тука нема со да се голта хахаха
     
  9. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Oзбилно? Јас па мислев дека за јадење, џвакање и голтање е |(

    Веројатно сите знаеме како одат тие работи но ајде еве едно резиме зашто некако гледам дека не ми ја сфаќате поентата. Има 3 техники на орално задоволување. Ова лижењево е една, другите две се однесуваат на задоволување со ставање во уста (едната целосно, другата не). Според статистики прочитани на интернет нецелосното ставање е најчеста, и во прилог на тоа јас стојам зад мојот коментар дека ако на девојката устата и е дијаметар 5, а него пријателот му е 6, ништо од бизнисот.. Тоа не значи дека нема утешна награда со lollipop техниката, но значи дека 66,6% од начините се - невозможни.
     
  10. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Види madam јас сум машко и знам што е поубаво така да мислам погрешно ме свати и целосното редење у уста и половичното е ок али нај убаво задоволство е кога партнерката го има во рака и го работи исто како да лиже најубав сладолед или лижалче од јагода....тука мислам ќе се согласеш
     
  11. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Нема јас што да се согласувам. Не можам јас да кажам во име на машките. :) Ако ти викаш дека така е поубаво, онда во ред, се прифаќа... но не е тема на дискусија како е најубаво туку со оглед на тоа што има различни начини јас и дадов на девојката мој увид на ситуацијата и што би можело да е проблем. И пак ќе речам, тоа може да е тешкотија при пружење орално задоволство. Не знам што се правите како од марс паднати за таа опција, ама уствари не е ни битно. 8)
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  12. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    Јас имам прирачник некаде фрлено :$ :o Ама озбилно, и знам каде е. Авторката на книгата е куртизана, анонимна е. Или е маж во камуфлажа :^) :P . Во првата реченица за орално задоволување пишува женава дека отприлика 90% од жените кои даваат орален секс, не знаат убаво што да му прават :o

    Добро, и јас си сметав дека баш се знам веќе на таа тема, ама според реакцијата на маж ми, откако... му ја раскажувам приказната :wasntme: и јас сум ти била во 90%. :worried:

    Кога ви викаме, деца, учете, читајте книги! :!: :D
     
    На Nausicaa и makedonkamak им се допаѓа ова.
  13. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Така е треба едукација
     
  14. Captain-Omni

    Captain-Omni Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    662
    Допаѓања:
    5.231
    :o Колкав е тој машки полов орган и колкава е таа женска уста за да не може да влезе у нејзе? Или ова муабетов за да се извадиш пред дечко ти да не го задоволуваш, плус да го натераш да мисли дека му е огромен. Две во едно. Ииииј, браос, одлична стратегија. :hai: I`m impressed. :lol:
     
    На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Зашо би се вадела? Или сакам или не сакам..а од тука следи и: Зашо не би сакала? :)
    Бреееј луѓе ама сте буквалисти.. :x Демек таков случај не може да биде пречка а? Некогаш треба да гледате на работите (проблемите) и пошироко.. ;)
    Да бев експерт, можеби ќе и кажев некакви совети. Јас вака си кажав зошто би можело да не може да го задоволи.
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Captain-Omni

    Captain-Omni Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    662
    Допаѓања:
    5.231
    Каков било случај во областа на оралното задоволување не може да биде пречка. :lol: Нема жени на светот со толку мала уста колку што мажи имаат големи полови органи. И make sure this comes from a man... маж ќе прифати каква било оралка, со заби, со вилици, со што било... if it`s in, it`s totaly fine.

    Е сега, кога се работи за врска во која оралката е практика, тогаш девојката дефинитивно треба да биде damn good. :$ И изговори не се прифаќаат, од никаков тип, особено не од тип не се компатибилни. Може да не се компатибилни у кревет целосно, да не им е добар сексот, ама дека не може девојка да даде добра оралка, не признавам бре. |( Ако можам јас да научам што и како сака да биде задоволена, онда може и она. :!:
     
  17. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.429
    Допаѓања:
    47.572
    Пол:
    Женски
    Да ти го изгриза некоја 5 дена да те боли дали вака ке збориш. :D :D
    Втор болд.
    Има луге на кои кога устата им е отворена им се затнува носот.Тоа е медицинска состојба (точниот назив не го знам) кога дишењето наместо преку нос мораш да го извршуваш преку уста.Јас ја имав таа состојба кога ми ставаа фиксна протеза на забите каде ради тоа што морав да бидам зината носот комплетно ми се затнуваше и немав како да дишам.Аналогно на тоа при оралното задоволување ако пенисот на партнерот е подебел (а има мажи со подебели пениси :!: ) ти го зафака просторот во устата и неможеш да земеш воздух убаво па целиот тој процес и измачување за девојката. Едно е да ја совладаш техниката на задоволување но сосем друго е возможноста да го оствариш истото.

    Трето има луге во случајов девојки (повторно мегу кои сум и јас) кои имаат нежна уста склона кон херпеси и афти. Без оглед на хигиената што ја води партнерот тоа е полов орган од кој се извршува физиолошка потреба и никогаш неможе да биде доволно чист и сигурен во тој поглед.А за активирање на херпес на уста е потребно многу малку.Епа нема да шетам недела дена со херпес на уста само затоа што партнерот по секоја цена сака да биде задоволен орално.

    Трет болд. Уживање во сексот треба да биде заемно уживање.Ако ти усовршуваш определени техники на водењето љубов само затоа што очекуваш или потајно посакуваш и тебе истото да ти биде пружено тогаш си крајно себичен бидејки не го правиш истото зошто ти е битно задоволството на девојата туку зошто ти е битно твоето задоволство.Ако по секоја цена ја тераш девојката орално да те задоволи иако знаеш дека не сака или дека не и представува особено задоволство да го стори истото повторно си себична личност на која побитно и е он да биде срекен и задоволен а девојката кој ја тркала.

    Сексот и водењето љубов како што кажав треба да биде взаемно задоволство а не математичка равенка за реципроцитет -Ја те задоволувам орално и ти мене мораш да ме задоволиш орално.
     
    На Nausicaa, the.one и EMoonlight им се допаѓа ова.
  18. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.890
    ^
    Кога жена сака да најде изговори, што нема да и текне :D
     
    На ALISA0000, natemila, Captain-Omni и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.429
    Допаѓања:
    47.572
    Пол:
    Женски
    Далеку од тоа дека се изговори ,за жал фактичка состојба. ;)
     
    На Daydream, EMoonlight и duffi им се допаѓа ова.
  20. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.099
    Пол:
    Женски
    Абе едукација? Сум пуштила видео надевајќи се дека ќе видам што всушност прави цурата ама џабе, нема камера и во уста :rofl:
    Треба да и каже он што сака, како сака. Ваљда не сакаат сите исто. А и има разлика дали он е веќе попален или не е.
    Разговор пред секс, после секс, овај де пред оралка, па и во текот, па и после тоа и ќе си се најдат некаде на средина партнерите.
    Би требало и он да сфати ако има девојката проблеми доколку го прави тоа. Па налет и негово задоволство ако јас си имам после мака.
     
    На Biny, Love_Macedonia<3 и Nausicaa им се допаѓа ова.