1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како понатаму после првиот однос?

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од femince997, 8 март 2016.

 1. femince997

  femince997 Нов член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Zdravo decki .. mal sovet od vas ..
  Imam 19 godini i pred cetri meseci go imav prviot odnos.. so mojot decko bevme zaedno 3 meseci i imavme seks na mesec ipol iako ne bev svesna deka se sluci toa bev vo sok mislam kako da se slucilo najgolemoto cudo vo mojot zivot.. sega veke ne sme zaedno i posle toa se osekam mnogu zatvoreno kako da ne mozam ponataka i nemozam da se zamislam so nekoj drug za nesto takvo .. nemam nekakva namera odma da fatam drug decko i takvi rab.. a vo glava mi se vrti misla dali naredniot bi mi poveruval deka samo so eden sum bila .. spodelete nekoe vase iskustvo ili sovet da me ohrabrite :)
   
  На Majakisss му/ѝ се допаѓа ова.
 2. aleks blond

  aleks blond Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2016
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Машки
  nee toa nilakov problem fatisi i drug decko i ne se trudi da mu objasnuvas nisto zatoa sto toa e normalna rabota ti ne si storila nisto strasno nevina devojka nee vise vo moda naprotiv e malku i cudno na tie godini taka da e se sekiraj :)
   
  На femince997 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Moni-bi

  Moni-bi Активен член

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Кажи му дека ти е втор. А другиот ден ако пак те праша, кажи му дека ти е 10ти.
  - Маче, абе па нели вчера ми рече дека сум ти втор?
  - Ееее вчера за вчера :D
   
  На blueberry93, Peco и crimson им се допаѓа ова.
 4. Peco

  Peco Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2015
  Пораки:
  4.916
  Допаѓања:
  165.627
  Пол:
  Машки
  Владо Јаневски во песнава вели: „Само првиот е прв, сите други се втори“
   
  На cukarkoval, MilaP, femince997 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.808
  Допаѓања:
  25.088
  Пол:
  Женски
  I mene mm ne mi bese prv , pa nemase problem so toa :) neznam , verojatno e do karakterot , zavisi kakov karakter ke ima potencijalniot decko :) inaku , toa e covecka potreba isto kako i hranata , i sekako eden den ke imas odnos , nema da umres nevina valjda :) ne se trevozi , nisto strasno ne e toa ;)
   
  На aleks blond му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mia.MGK

  Mia.MGK Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2016
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  Нема ништо страшно во тоа ,се случило се случило ,нема назад ,животот продолжува .. Не дозволувај тоа да те уништи и да паднеш во депресија .. Може сега неможеш да се замислиш со друг но понатака сигурно ке можеш ,се во свое време ,нема потреба ништо да форсираш ..Со тек на време работите ке се средат .:mm:
   
  На femince997 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. elenkata20

  elenkata20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Женски
  Нема што да се вознемируваш толку мисли позитивно..денес мн ретко некој да се Чува..Си имала однос бидејќи си го сметала за Вистински но тоа е тоа живот иде даље..Сите искусиле такви работи,но што е тука е..Само напред и запомни БИРАЈ,за да не дојде ред тебе да те бираат !! ( со исаф..со осет што би рекле ) поздрав :*
   
  На Petar80 и Mia.MGK им се допаѓа ова.
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.213
  Допаѓања:
  76.919
  Пол:
  Женски
  Мое драго @femince997 , си сфатила дека било пребрзо и дека било грешка. Добро, се случува човек некогаш да не е свесен што прави па после да се освести. Мене драго ми е што е така, а не како 90% што после тоа се чувствуваат толку среќни и горди.
  Се надевам нема пак да ја повториш грешката а тој наредниот ќе те сфати и ќе ти верува. Ако ти треба нешто, пиши ми во лп. :)
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.