1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како простуваат хороскопските знаци?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kettygirl, 19 ноември 2012.

 1. kettygirl

  kettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  244
  Секој од нас е злопамтило до некоја мерка. Некои од нас ги простуваат навредите, или провокациите полесно од другите, некои тешко простуваат, додека други се подготвени да им простат на сите – било да ја доживеале навредата од драга личност или од некоја сосема неважна.

  Овен
  Вие сте голем лутко и не ви треба многу за да се налутите и да се почувствувате навредени, или прозвани. Многу често влегувате во конфликти и затоа е најдобро другите да избегнуваат провокации кога сте вие во прашање, особено ако ви е погодена суетата – вие сте фолем егоист и веднаш завземате борбен став. Но, ако навредата ја доживеете од драга личност, истиот момент ќе се „изладите“ и ќе простите. Совет – поработете на тоа во некои ситуации да не пламнете, бидејќи не се луѓето виновни што сте толкав егоист и сметате дека сте нападнати во секоја ситуација.

  Бик
  Вие сте големо злопамтило. Подготвени сте да простите, но никогаш не заборавате. Слаба точка ви е семејството, домот и гордоста, па ако тука ве погодат вие сте вистински разлутен Бик. Многу сте своеглави и тешко правите компромиси, па воглавно другите вам ви простуваат. И ако некому простите, тоа ќе биде на вам исклучително важни личности, родителите и пријателите. Тоа е убаво, но сепак и другите луѓе заслужуваат да им се даде шанса.

  Близнаци
  Не сте така едноставни како што се чини на прв поглед. Ако почувствувате дека не ве почитуваат во мерка во која тоа го заслужувате, ќе се оддалечите од тие луѓе и ќе ја сведете комуникацијата со нив на минимум. Иако не сте осветољубиви, астрологијата на вашиот знак говори дека станувате сурово практични кон оние кои сакаат да ги осуеатат вашите планови. Некои тоа го сметаат за користољубие и дволичност, а вие ќе се смешкате, иако во себе чувствувате бес.

  Рак
  Вие сте исклучително емотивни и чувствителни, но ако некој удри по вашето его, во состојба сте целиот живот да помните што ви рекла таа личност и да ковате планови за да се одмаздите. Не простувате лесно, особено на драгите личности кои нема да бидат покрај вас кога ви се најпотребни. Вашата изразена емотивност дополнително влијае на фактот тешко да простувате, бидејќи сè сфаќате лично.

  Лав
  Ако не сте во центарот на внимание, ако ве игнорираат, или омаловажуваат, такво нешто нема да заборавите, а камоли да простите. Дури и ќе направите сцена и целото сценарио ќе мораат да го слушаат другите и тоа со часови, можеби и со денови.. Не простувате ако верноста и приврзаноста не се возвратат со иста мерка, било да е во прашање партнерот, или пријателите. Затоа, сепак обидете се да бидете пореални, не се врти сè во животот околу вас.

  Девица
  Подготвени сте да ги истрпите навредите, но нема да простите ако некој не е директен со вас, бидејќи не поднесувате озборувања. Не сакате порази и изненадувања особено на деловно поле и тоа е нешто што може да ве погоди. Не толерирате и не простувате вулгарно, непристојно и недоделкано однесување, тоа е нешто што навистина ве вади од такт. Не сте ситничави, па лутината бргу ви поминува.

  Вага
  Вие не толерирате неправда и уживате да бидете забележани и да блескате во друштвото. Ќе бидете длабоко навредени ако некој ве занемари – уживате во комплименти и ласкање. Кога е љубовта во прашање подготвени сте да простите ако ја добиете наклонетоста која ви е потребна од саканата личност. Тоа може да биде симпатично, но не е реална причина за лутење.

  Скорпија
  Астрологијата зборува дека вие сте најосветољубивиот знак на Зодијакот. Не поднесувате измами во било кој облик и многу тешко простувате. Иако сте емотивни и приврзани кон оние што ги сакате, ако почувствувате измама на своја кожа, ќе подготвите отровна освета. Но, ако за возврат добиете исто онолку колку што давате, другите во вас ќе најдат најдобар пријател и верен партнер.

  Стрелец
  Иако делувате како многу сурови, вие само немате такт во некои ситуаџции. Ако ви е загрозена професионалната или социјаната позиција станувате исклучително осветољубиви и заборавате што значи да се прости. Во љубовта сте сепак подготвени на компромиси – ако партенрот ги толерира вашите излети ќе бидете толерантни кон него и ќе бидете подготвени да простувате.

  Јарец
  Ако некогаш во минатото сте биле навредени или потценети, ќе го потиснувате тоа чувство на бес со години, сè додека не ви се укаже можност да вратите дупло. Астрологијата на вашиот знак кажува дека за вас е најважно да добиете признание, било во љубовта или во работата. Тешко простувате предавство, или неверство, бидејќи сте свесни дека луѓето околу вас може да се ослонат на вас – ако некој тоа го изневери, ќе бидете огорчени бидејќи секогаш се трудите да дадете максимум.

  Водолија
  Не сте злопамтило, но нема да простите ако откриете дека пријателите ве лажат или се обидуваат да ве искористат. Социјалниот дел од животот ви е многу важен баш затоа што ви е слаба точка. Бидејќи во љубовниот живот како и во сите други подрачја, ја сакате слободата и независноста, ќе бидете подготвени многу нешта да му простите на партнерот кој поради својата толеранција кон вас, тоа и ќе го очекува.

  Риби
  Астрологијата на вашиот знак укажува на вашата потреба да се инатите со другите и тоа често пати на своја штета. Поради вашата нагласена емотивност, долго ги помните навредите и не сте во состојба лесно да простите, бидејќи тешките зборови искрено ве заболеле. Во љубовта сте подготвени на отстапки, дури и на понижувања кои стигнуваат од саканата личност, но кога еднаш ќе одлучите да го нашуштите партнерот, враќањето и простувањето не постојат.
  Ако е дупла темата канта :)
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека ова и не е баш така точно, простувањето зависи од многу фактори.
   
 3. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  That's me! :D
   
 4. Filiposka

  Filiposka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  261
  Пол:
  Женски
  Девица
  Подготвени сте да ги истрпите навредите, но нема да простите ако некој не е директен со вас, бидејќи не поднесувате озборувања. Не сакате порази и изненадувања особено на деловно поле и тоа е нешто што може да ве погоди. Не толерирате и не простувате вулгарно, непристојно и недоделкано однесување, тоа е нешто што навистина ве вади од такт. Не сте ситничави, па лутината бргу ви поминува.

  Само последнава реченица е грешна......никогаш лутината не ми поминува брзо :lol:
   
 5. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.340
  Вага
  Вие не толерирате неправда и уживате да бидете забележани и да блескате во друштвото. Ќе бидете длабоко навредени ако некој ве занемари – уживате во комплименти и ласкање. Кога е љубовта во прашање подготвени сте да простите ако ја добиете наклонетоста која ви е потребна од саканата личност. Тоа може да биде симпатично, но не е реална причина за лутење.

  Нормално дека уживам во комплименти ,секој го посакува тоа ,ама не сакам некој да ми ласка ,е тоа ме вади од такт.Навистина се навредувам ако некој ,било кој ме занемари ,бидејќи секогаш имам нешто интересно на памет што заслужува да ме постави во центарот на вниманието во било кое друштво.
   
 6. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Лав
  Ако не сте во центарот на внимание, ако ве игнорираат, или омаловажуваат, такво нешто нема да заборавите, а камоли да простите. Дури и ќе направите сцена и целото сценарио ќе мораат да го слушаат другите и тоа со часови, можеби и со денови.. Не простувате ако верноста и приврзаноста не се возвратат со иста мерка, било да е во прашање партнерот, или пријателите. Затоа, сепак обидете се да бидете пореални, не се врти сè во животот околу вас.
  Леллеле ова за центарот на внимание нема врска...и за сценариото....
   
 7. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  683
  Релативно точно :)
   
 8. Rainforest

  Rainforest Активен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2012
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  8
  Релативна работа!!!
   
 9. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Близнаци
  Не сте така едноставни како што се чини на прв поглед. Ако почувствувате дека не ве почитуваат во мерка во која тоа го заслужувате, ќе се оддалечите од тие луѓе и ќе ја сведете комуникацијата со нив на минимум. Иако не сте осветољубиви, астрологијата на вашиот знак говори дека станувате сурово практични кон оние кои сакаат да ги осуеатат вашите планови. Некои тоа го сметаат за користољубие и дволичност, а вие ќе се смешкате, иако во себе чувствувате бес.

  Видиш ја ова не сум знаела :^)
   
 10. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.278
  Допаѓања:
  19.445
  Пол:
  Женски
 11. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  ова за рак 100% е точно :D
   
 12. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  Кој е злопамтило според хороскопот?

  Кој е злопамтило според хороскопот?

  Овен
  Овенот простува само ако почувствува каење. Тој многу лесно се навредува, но исто така може бргу да прости. Ако е многу навреден постои можност неколку дена да не сака да разговара со вас, но по некое време и тврдоглавиот Овен ќе попушти.

  Бик
  Одмаздољубивиот Бик тешко простува. Многу комплициран знак, особено ако се повреди неговото его или достоинство. Често е во состојба да го прекине пријателството ако заклучи дека спротивната страна го разочарала. Исклучително е лојален и верен пријател, а тоа го очекува и за возврат.

  Близнаци
  Близнаците не прават драма околу простувањето. Близанците ќе му простат секому кој искрено од нив бара прошка. Околу тоа никогаш нема да прават драма. Веруваат дека секој може да згреши. Најчесно ќе простат кога пријателите ќе им покажат колку си требаат еден на друг.

  Рак
  Ракот бара многу извинување. Знак кој често го менува расположението, а сака да се освети за работи кои му нанесле болка. Тешко простува измама или предавство. Ќе прости само ако види дека другата страна се потрудила да се извини и добро да му објасни дека се кае за постапката. Кај Раковите добредојден е знак на мало внимание.

  Лав
  Расправија? Која расправија? Лавот често ќе се изненади кога пријателите ќе му кажат дека ги повредил, бидејќи никогаш не размислува за своите постапки. Кога ќе дојде до кавга тој само ќе се повлече. Тој речиси никогаш не им се извинува на другите, но не очекува ниту пријателите нему да му се извинат.

  Девица
  Девицата простува со јасно извинување. Превртлива е по природа, често пати тврдоглава и злопамтило. Кај неа не е тешко да се искупите за своите гревови бидејќи таа често преувеличува сè околу себе.

  Вага
  Вагата сака да игра топло – ладно. Општо е познато дека таа сака да прави драма околу сè. Било каква кавга во животот нема добро да ја поднесе и можен е колапс на системот. Во еден момент ќе биде подготвена сè да прости, а во наредниот ќе се предомисли.

  Скорпија
  Ова е најтврдоглавиот хороскопски знак. Често е во состојба да го прекине долготрајното пријателство, бидејќи во него тлее доза на желба за одмазда, но и да им покаже на другите дека со него нема шега. Лутината на овој знак може да трае со години.

  Стрелец
  Стрелецот смета дека секој заслужува втора шанса. Тој е еден од ретките знаци кои ќе им простат на сите, бидејќи мисли дека секој заслужува втора шанса. Тој секоја приказна ќе ја согледа од сите страни. Ако пријателите му образложат зошто не биле искрени со него и ако види дека не го повредиле намерно Стрелецот без проблем ќе прости.

  Јарец
  Јарецот ќе се одмазди со злобни трачеви. Тој е исклучително горд и злопамтило и не простува лесно. Сака да озборува и често тие кои го повредиле, ќе бидат на мета на неговите злобни трачеви. Поради тоа повеќето пријатели се плашат да го повредат Јарецот бидејќи знаат дека лесно може да им го уништи угледот. Подмитувањето од било каков вид, со храна, подарок или пари, ќе го расположат овој знак.

  Водолија
  Водолијата е знак кој ќе им прости на сите свои пријатели бидејќи се смета за исклучително морална и чесна. Но, ако сфати дека одредени пријатели поседуваат лоша енергија и неповолно делуваат на неа, простувањето и понатамошното дружење ќе биде невозможно.

  Риби
  Рибите се еден од најгордите знаци во хороскопот. Многу тешко ќе им простат на пријателите кои што ги изневериле, а дури и ако простат, едно време ќе бидат на дистанца. Тие се водат со својата интуиција, па ако почувствуваат дека некому треба да му простат, ќе му простат, а ако не, тогаш е подобро таа личност да ја снема од нивниот живот.
   
  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 13. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.401
  Кој е злопамтило според хороскопот?

  точно
   
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Кој е злопамтило според хороскопот?

  Колку само не е точно за јарецот :shake:
   
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  Рак
  Вие сте исклучително емотивни и чувствителни, но ако некој удри по вашето его, во состојба сте целиот живот да помните што ви рекла таа личност и да ковате планови за да се одмаздите. Не простувате лесно, особено на драгите личности кои нема да бидат покрај вас кога ви се најпотребни. Вашата изразена емотивност дополнително влијае на фактот тешко да простувате, бидејќи сè сфаќате лично.

  Точно е. :D
   
 16. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.529
  Допаѓања:
  4.178
  Пол:
  Женски
  Точно :)
   
 17. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  819
  Пол:
  Женски
  Водолија
  Не сте злопамтило, но нема да простите ако откриете дека пријателите ве лажат или се обидуваат да ве искористат. Социјалниот дел од животот ви е многу важен баш затоа што ви е слаба точка. Бидејќи во љубовниот живот како и во сите други подрачја, ја сакате слободата и независноста, ќе бидете подготвени многу нешта да му простите на партнерот кој поради својата толеранција кон вас, тоа и ќе го очекува.

  Паа точно е :)
   
 18. girl.heart

  girl.heart Активен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  4
  Девица

  Подготвени сте да ги истрпите навредите, но нема да простите ако некој не е директен со вас, бидејќи не поднесувате озборувања. Не сакате порази и изненадувања особено на деловно поле и тоа е нешто што може да ве погоди. Не толерирате и не простувате вулгарно, непристојно и недоделкано однесување, тоа е нешто што навистина ве вади од такт. Не сте ситничави, па лутината бргу ви поминува.
   
 19. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.411
  Пол:
  Женски
  Бик
  Вие сте големо злопамтило. Подготвени сте да простите, но никогаш не заборавате. Слаба точка ви е семејството, домот и гордоста, па ако тука ве погодат вие сте вистински разлутен Бик. Многу сте своеглави и тешко правите компромиси, па воглавно другите вам ви простуваат. И ако некому простите, тоа ќе биде на вам исклучително важни личности, родителите и пријателите. Тоа е убаво, но сепак и другите луѓе заслужуваат да им се даде шанса.
  Мноогу точно :D :)
   
 20. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.068
  Допаѓања:
  152.127
  Пол:
  Женски
  Um ... Точно ... Целосно точно. До последната точка точно. :$
  :$ :$
   
  На I.want.to.sleep му/ѝ се допаѓа ова.