1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како реагираат машките кога ќе дознаат дека не си невина?

Дискусија во 'Секс' започната од lady19, 14 декември 2010.

  1. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки

    Да,не зборував буквално.Но ми се прават невини,а пробале и орален и анален секс.Ма немој молим те.
    Ама знаеш најважното е тоа што хименот не им е скинат и даа невини се. :!:
    А таа искусна во се. |(


    Инаку машките не можат да им судат на женските според хименот.
    Не значи дека ако не е невина,дека е расипана и сл.
    Можеби имала таа живот со некого и пред ''тој'' да го запознае.
    Но,има и такви кој ама не им е баш гајле со кого ќе легнат.Дали го познаваат или не....! :fubar:
    Ахх се има по светов.Само што се изначитав глупости како демек срамота е да си невина.
    Срамота?-Зошто па да е срамота?
    Девојката не ја пронашла вистинската личност за да направи такво нешто.
    И не би требале да се потсмеваме. |(
     
    На Sedmica му/ѝ се допаѓа ова.
  2. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.301
    Пол:
    Женски
    Mногу добро прашање.Kако,па веројатно колку што гледам женските не обраќаат многу внимание на тоа,некако само оти ние имаме химен и во општеството се смета на нашата невиност,што од верски аспект си нема врска ,треба и двајцата партнери да бидат невини за брак.Tуку,да не забегувам од темата,како реагирам,не сум реагирала бурно по тоа прашање,ама искрено кога го имав првиот сексуален партнер многу ми беше криво што он со други ме споредуваше,знаев дека не сум му единствена во срце и мисли,нели сепак боли тоа,и ни се уништи довербата нацело,он некако со презир зборуваше кон мене :worried: .Kога ќе пробавме нешто ново,он одма ме пресечуваше ее јас на сите ова сум им го правел :devil: .Aј да не навлегувам,сега нема што да реагирам и јас не сум невина повеќе,невин нема зошто да барам :!:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.953
    Допаѓања:
    20.834
    Најверојатно тоа како ке реагира,зависи од тоа колку е типот исфрустриран и колку нема/има самодоверба!
    Како реагираат оние кои се несигурни во себе?Така што сигурно ке се чудат како може да не си невина,да те остават или да продолжат со тебе а постојано да ти префрлаат за тоа,или само да гледаат да те из*бат па да те отфрлат.А истите тие се сексале со најмалку 4-5 и сега бараат невини?Па колку машки има и сите тие да биле со толку кај да се најдат невини?Значи сакаат да поминат повеке и на крај пак да најдат невина,епа таквите не растат на дрво.Мислам дека невини бараат оние кои како што кажав не се сигурни во себе,па страв им е ако девојката веќе била со некого ке може да направи споредба,па може дечкото да не ги исполнува критериумите.Среќа па има и такви кои тоа не им е многу битно бидејки ако сакаш ке одиш на клиника оп нов химен,улу што е помодерно хименот ке си го чуваш а ке практикуваш анален и орален секс.Со чест на оние исклучоци кои СТВАРНО СЕ НЕВИНИ ВО СЕКОЈА СМИСЛА,мислам дека во денешно време е подобро да не се суди според химен,зошто може онаа со химен да е многу попрофесионална девојка,поискусна де,од онаа која нема химен. :x
     
  4. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    мене дечко ми ми е прв и ја него прва имаме он 17, ја 16 а во врска сме цела година.
    би ми било нормално да се разочара и да му е криво што не е прв, ако он е невин а јас не и нормално како што би сакал јас да сум му прва и тој мене да ми е нели, нормално.

    Меѓутоа на наши години се дешава следново Ч
    Пример 1. чим имала секс со дечко (не размислуваат што се во врска година, две, три заедно и дека се сакаат) одма вадат муабети од типот: лесна е, курва, види ја на 16 му дала итн..
    Пример 2. девојки од генерација што немаат врски, што се скинати уште у СЕДМО (знам ваков пример) и секоја недела се е*ат со 2-3 и повеќе различни типци-тие се исто курви, така??

    епа ај определете која е вистинската курва??

    Имав пишано мислење дека дечко ми рече откако го имавме првиот секс, дека ако немало крв ке ми раскинел-тоа значело дека го лажам дека не сум била скината пред него. Дури сега разбрав дека тој тоа и покрај тоа што има "детско" и несозреано и неинформирано мислење, тој тогаш бил невин и ме сакаал мене за прва, што е нормално да сака и мене да ми е прв што на 16 години е нормално :) и ете од една страна мило ми е што тој ми е прв и не се каам поради тоа, затоа што знам дека и на него премногу му значам и дека ме сака, се грижи за мене и со тоа ми дава до знаење дека го цени тоа што сум му дала баш на него и дека сум покажала со своите други карактерни, човечки особини дека сум достојна и јас нему да му бидам прва. :!:

    Да не бидам офф, дечко ми се грижи за мојата иднина. Вика што ако некогаш раскинеме, а тоа што си скината ти стане пречка во животот?? Не сакам поради мене ти да патиш во животот и поради тоа што сум ти ја земал невиноста ти еден ден да ме колнеш и да се каеш поради тоа... Ј

    Јас прво се замислив што ако дечково има право?? но после откако размислив сфатив, дека во случај да раскинеме ние двајца, наредниот нема што да го интересира за тоа. Мое е искрено да кажам што и како е плус бил еден човек во прашање во посериозна врска со премногу љубов и нема ништо за чудење. Ако е невин-ајде де би разбрала некако, меѓутоа да ебе на секој ќош а да бара од мене Богородица да изигравам-не. Таков не ми треба во животот. Ми треба некој што ќе ги цени моите вистински вредности и ќе живее со фактот дека сум сакала некого и сум живеела и пред него. :)
     
    На CameliaMiller, Arthur, Twinkles и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.953
    Допаѓања:
    20.834
    Да точно е тоа што го напиша срценце,ама нашиве мажишта ( оние кои бараат само невина) се водат по ова:
    Само првиот е прв,а секој нареден е втор
    Демек никој нема да ти верува ако веќе си скината дека си била со еден.
    Ама како што напишав погоре ич не ми е гајле,доволно ми е јас да си знам
     
  6. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Што ми е гајле како реагираат , мене да ми е убаво :D Не е нивна работа во секој случај и не ми се верува дека некој сега во 21 век некако би реагирал , барем јас до сега никакви реакции не сум имала :D
     
    На Domino и CrnceSK им се допаѓа ова.
  7. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Сега од коа сум скината, искрено не би сакала да имам секс со невин. Ќе треба да се замарам да му објаснувам што како треба. Ќе биде по малку изгубен, а не доминантен (каков што сакам да е).

    Затоа сакам искусни. Не некои што го поминале цел град, нормално. Ама некој што сменил една-две партнерки е таман.

    Е сега ако се заљубам во таков е малце подруга ситуација. Ќе го учам како треба, нема друго чаре :D
     
  8. Скопјетесакам

    Скопјетесакам Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    9.191
    Веќе стана нормално секоја втора да е невина,и ние машките сме помирени со тоа дека се помалку и помалку има невини,е сеа зашто е тоа така,ке треба да пишувам реферати,но мислам дека е доволно.
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Па и треба да е нормално, секој си има потреба за секс, и мажи и жени, зарем не?
     
    На kjukli, eloves, daylight и 5 други им се допаѓа ова.
  10. Скопјетесакам

    Скопјетесакам Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    9.191
    па баш и тоа го мислев,затоа и пишав дека е нормално.
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    podobro e da ne e nevina
    najloso e da fejka deka e nevina

    ...od so lazat zenive i mene pocna da me biva za lazenje
     
    На Скопјетесакам, Arthur и daylight им се допаѓа ова.
  12. SWagger274

    SWagger274 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2015
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    508
    Пол:
    Женски
    Немам такво искуство со сегашниот дечко ја изгубивме невиноста и двајцата :inlove:
     
  13. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.143
    Допаѓања:
    76.546
    Пол:
    Женски
    Факт е дека секој сака да и биде прв на девојка, но оној што вистински те сака нема да му смета и ако пред него си била со друг. Како на пример мојов сегашен дечко. Немавме никаков проблем со фактот дека не сум невина, а и нормално е, на 20 години со него почнав врска.
     
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Повеќето мажи лошо реагираат. Сакаат да и бидат први на девојката. На мене маж ми ми е прв. Самиот си кажа дека и да сум била претходно со други мажи немало да му пречи. Ретки се таквите мажи.
     
  15. Priroden

    Priroden Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2015
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    2.943
    Пол:
    Машки
    Е сеа не сме во 18ти век. Дури сум изненаден од една што на 20 беше невина, али не ги глеам поразлично овие што не се невини, баш напротив преферирам да не се невини :D
     
  16. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Плачат, вриштат од жал што нема да се првите раце што ме допреле. Трескаат глава од ѕид, кубат коси, пијат апчиња за смирување, се пијанчат. Многу е драматично.
     
    Последна измена: 27 август 2015
    На mims-89, peperutche21, joy1 и 3 други им се допаѓа ова.
  17. Igrata

    Igrata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2013
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    306
    Пол:
    Машки
    Не викам не на невини, а и на виновни жени. Некој се доста виновни, ама мора да го користиш тоа што ќе го добиеш :inlove:
     
  18. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Ako navistina saka ke te saka i vaka i taka.Ne e seta vo nevinosta
     
  19. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.142
    Допаѓања:
    4.115
    Реагираме со олеснување. :whew:
     
    На Anon и crimson им се допаѓа ова.
  20. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Бајаги голем проблем му беше ова на дечкото. Бреј солзи, лутење, ко мислиш сум го изневерила -.- Може му сметаше и фатот што јас него му бев прва, а он мене не, али бреј зошто толкави драми имаше не знам. Што воопшто е битно тоа, и зошто маживе мислат дека треба да им се правдаме за нешто што е лично навистина не сфаќам. Мое минато е, не си бил дел и каква врска има со кого сум била и зошто? Сешто. Како невиноста на една девојка да е нејзината вредност. Ми се лоши од затуцани, конзервативни мислења.
     
    На Mari*, Rama, Sanjichka007 и 1 друга личност им се допаѓа ова.