1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како реагираат машките кога ќе дознаат дека не си невина?

Дискусија во 'Секс' започната од lady19, 14 декември 2010.

  1. Mamli

    Mamli Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2017
    Пораки:
    1.501
    Допаѓања:
    4.239
    Пол:
    Машки
    1 минута молк за сите soy boys во Македонија. Сочувство.

     
    Последна измена: 13 октомври 2018
  2. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки

    Дефинирај што според тебе значи да сум промискуитетен ?
     
  3. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Претпоставувам истата дефиниција за девојка која е промискуитетна, само наместо девојка пиши маж.

    Или не се исти критериумите?
     
    На Lolo5, Nausicaa, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Не се исти,мажот што имал многу партнерки е ФРАЕР,ЈЕБО а жената е КУРВА,ДРОЉА и тн.
     
    На Dadusicka, WildMk и joy1 им се допаѓа ова.
  5. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Дали табелава е океј? Промискуитетна жена е онаа која била со 5 мажи, а промискуитетен маж е оној кој бил со 50 жени?
     
    На Lolo5 и WildMk им се допаѓа ова.
  6. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.406
    Допаѓања:
    35.990
    Prijatelot, како точно знаеш дали некоја е промискуитетна а за себе не можеш да кажеш? Истата мерка што би ја применил на женско твоја возраст.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  7. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Значи на мажот СЕ му е дозволено,жената повеќе од двајца партнери НЕ СМЕЕ да има!
     
    На Lolo5 и WildMk им се допаѓа ова.
  8. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Среќа матка памти, па може мирно да спијат.
     
    На WildMk и John Snow им се допаѓа ова.
  9. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    @Rebecca_R Заедничкото НЗС за промискуитетните личности е комплексот на ниска вредност така што во тој аспект нема поделби. И не, не ти е ок табелата. Ист коефициент треба да има.
    @Dentina Сосема е ирелеватен мојот одговор. :)Мислам дека бев јасен во погорниот коментар.
    Ти не ми одговори на прашањето? Не е културно на прашање со прашање да одговараш.
     
    Последна измена: 13 октомври 2018
  10. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.406
    Допаѓања:
    35.990
    Знам зошто не ми одговараш. Зашто одговорот не ти оди во прилог
    Мојата дефиниција не е битна. Јас исти критериуми применувам и за машки и за женски. За моја среќа, а можеби е само мој добар њух, сум немала работа со говечиња со двојни стандарди за себе и за другите, а чак и талентирани биле. И се надевам и за своето дете дека ќе сретнува на патот нешто повеќе од јадници , а ако не, ќе ја советувам како да ги препознае.
     
    На Lolo5, WildMk и Prijatelot им се допаѓа ова.
  11. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Сосема е небитен одговорот а се гледа од авион... :) Среќна си ти девојка , така треба... еден стандарт за сите. Подучи ги нешто младите девојки , не им фаќа толку кликерот во денешнава дигитална доба.
     
  12. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.406
    Допаѓања:
    35.990
    Аххахаха, не не не..не поучувам никого за џабе. Школа се плача:P. Свое дете само, другите нека си бараат учител-и/ки. Плус како вели песната- о како је лепо бити глуп:lol:.
    Бај д' уеј, прв ти одговори на прашање со прашање после едно дубиозно тврдење:emo:
    Искрено...не е дека не го знам одговорот. Прашањето беше чисто илустративно. Ај ваљда си и ти среќен ко мене иако малку хипокрит:D. Важно весели да сме. Јас сум.:rofl:
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Beauty.Mar

    Beauty.Mar Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2017
    Пораки:
    244
    Допаѓања:
    1.159
    Пол:
    Женски
    Како сакаат нека реагираат, ми е гајле..
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  14. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Јас сакам невин лепотан, ама не постои убав и невин, се со машки курви имам работа, се осеќа грев во воздухот од нивното присуство. И овие озбилна врска бараат, да ги е*ам, камо да ја заслужиле...

    Од една страна далеку од тоа дека нешто лошо ми се нуди, фино е така искусен... ама понекогаш посакувам да се сотрат сите блудни. Мислам дека имам Господов комплекс.
     
    На Lolo5, WildMk и candy.cane им се допаѓа ова.
  15. Beauty.Mar

    Beauty.Mar Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2017
    Пораки:
    244
    Допаѓања:
    1.159
    Пол:
    Женски
    Јас имав еден невин, на кој му бев прва,ама не го биваше ич, беше збунет и потресен,многу лошо искуство. Идниот сопруг е 10 години постар,ама си ја знае работата.
    Боље старо да ме учи него младо да ме мучи..
     
    На Dadusicka и candy.cane им се допаѓа ова.
  16. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Тоа нема врска со искуството, нешто како талент е. Тврдам дека интелигентен човек брзо се снаоѓа во секоја ситуација и за се го бива. Инаку, не сакам помлади, ниту приближно моја генерација. Сакам повозрасни од мене едно десетина години, невини, кои физички наликуваат на божества, а карактерно се поитри од ѓаволот. Се во ред со спецификациите, ама невин не се наоѓа. Какво време дојде, невин ни од позади нема.
     
    На WildMk, candy.cane и Beauty.Mar им се допаѓа ова.
  17. Beauty.Mar

    Beauty.Mar Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2017
    Пораки:
    244
    Допаѓања:
    1.159
    Пол:
    Женски
    Се согласувам,особено за постарите,имаат некој шарм кој кај врсник не сум го забележала. А и посигурни се во себе и во своите способности.
     
    На WildMk, Hristov и sjdgo им се допаѓа ова.
  18. J.F.Ryan

    J.F.Ryan Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2018
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Машки
    Секогаш
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  19. J.F.Ryan

    J.F.Ryan Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2018
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Машки
    Моментот и не е толку битен. Пред се не сум имал ниту јас огромен број на сериозни врски за да прашувам, али кога ќе сфатиш дека некој ти значи и почнуваш сериозно ваљда тогаш е моментот да се праша. Безразлика дали си имал секс со таа личност или не.
     
  20. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Моментот е апсолутно најбитен. Не е толку битно дали ќе прашаш или не, колку што е битно кога ќе прашаш.
    Ако прашаш пред да имате односи, тогаш во ред, таков си, нејзино е дали сака да има односи со тебе или не.
    Да прашаш од кога сте веќе стапиле во односи е крајно лицемерно, не само кон девојката туку кон целиот женски род затоа што:
    1. Веќе си допринел на тој број, сега е касно да одлучи дека не сака односи со некој кого го интересира нејзината "бројка" затоа што ако раскинар утре тој останува само тоа, бројка.
    2. Зборуваш за секс во несериозна врска, значи како концепт и опција за тебе тоа постои, и апсолутно не ти е проблем да имаш необврзувачки секс, ама од друга страна проблем е кога твојата партнерка е над одредена бројка. Дали мислиш дека и мажите мора да внимаваат на бројката или чесноста е строго резервирана само за женското? Дали би сметал дека е нормално ако некоја девојка те праша колку партнери си имал и врз основа на тоа одлучи дека не си за неа и не сака да има ништо со тебе?
     
    На Alisa22, sparklie, Someonespecial и 5 други им се допаѓа ова.