1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како реагираат машките кога ќе дознаат дека не си невина?

Дискусија во 'Секс' започната од lady19, 14 декември 2010.

  1. J.F.Ryan

    J.F.Ryan Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2018
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Машки
    Сега ми ги извртуваш муабетите.
    1. Како што кажав во неколку предходни постови, бројката само по себе не ми е битна, туку искреноста и отвореноста. Доколку она не сака да има односи со некој кој што сака да го знае бројот само укажува на фактот дека нејзе и смета тој број, или пак не сака да споделува моменти од својата приватност. Е сега пошто правиме муабет за ситуации кога врската се движи во некој посериозен правец, јас тука ја повлекувам линијата бидејќи не сакам да ми се крие нешто.
    2. Никаде не реков дека има некој лимит или број кој што ми прави проблем. Ако на мојот партнер му смета бројот на мои предходни партнери, тогаш сметам дека е во ред барем да ми го каже тоа отворено и тоа е тоа. Не може никој никого да натера нешто да прави со сила.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  2. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Да и сметал бројот, би останала на еден или пак ниеден.
    Да баш, тоа е сечија приватност и интима и нема потреба таа интима да се споделува , и исповеди да се даваат на секој со кој ќе седнеме на кафе, за да вие се осеќате боље у вези себе согласно бројот.

    А што се тиче искреност, голем дел не би ја кажале правата бројка од разлог што сеуште постои таа стигма околу женската сексуалност и сексуалниот живот. Барате искреност, ама очекувате да чуете тоа што сакате.
    Јас гарантирам дека некој што го интересираат овие детали, нема да гледа една жена со исти очи ако му рече дека имала 10 партнери, наспроти онаа што ќе му рече 1.
     
    На sparklie, Someonespecial, Nausicaa и 4 други им се допаѓа ова.
  3. J.F.Ryan

    J.F.Ryan Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2018
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Машки
    Колку има стигма од машка страна, толку и жените си се сами криви.
    Второ пак ми извртувате зборови, никој не спомна да му кажуваш на некој со кој се гледаш прват.
    И пак ќе повторам, не може да се кријат работите што не ни одговараат позади приватност и интима.
    А кажи ми тебе што ќе ти смени ако на партнерот му кажеш?
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  4. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Јас немам некој број, па да ме праша партнер колку сум имала пред него, нема да чекам да прекине - јас ќе прекинам.
    Не затоа што имам потреба да кријам туку затоа што тоа би ми било некоја импликација дела сум со личност која има проблем со самата себе кој лесно би преминал во мачење (љубоморни испади, желба да ме менува, да ми го контролира животот итн.) Никогаш не мора да знаеш сѐ. Секој треба да има приватност и интима, а особено минато. Пред мене е пред мене, нема потреба да копам кај што не ми е работа.
     
    На Someonespecial, Агнес :D, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Oд принцип не би кажала и со самото тоа што не одговарам на некултурни прашања. А таквото прашање е и повеќе од некултурно. А кажи ми тебе што ќе ти смени ако ти каже колку имала?

    Што сакаш да кажеш со ова, зошто се криви ?
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  6. J.F.Ryan

    J.F.Ryan Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2018
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Машки
    Епа ете тука е според мене грешката...ти да го прашаш партнерот нешто и тој да ти каже е извини тоа е моја приватност, и пошто ме прашуваш треба да прекинеме. Не иде така другарки.
    А ако немаш што да криеш нема поента да не кажеш ако те прашаат.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  7. J.F.Ryan

    J.F.Ryan Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2018
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Машки
    Значи не би кажала од инает а не од принцип. Кога си во сериозна врска функционирате како едно. Али ок е очигледно имаме различни мислења во однос на ова прашање.
    Инаку како што кажав, сакам да знам се за мојот партнер, да знам што да барам и очекувам од врската. Ако е некоја по искусна (без разлика на бројот, како што кажа некој може да имала 1 ама да е поискусна од некоја со 10), можда и она ќе ме научи нешто па двајцата да уживаме.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.400
    Допаѓања:
    35.974
    Не ми кажа Ј.Ф. Рајан од кој број почнува промискуитет и те молам без избегнување одговор. А може контрапрашање:D
     
    На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  9. J.F.Ryan

    J.F.Ryan Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2018
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Машки
    Немам граница, не ми е битен бројот...битна ми е довербата, дами каже искрено без да очекува дека јас би реагирал на овој или оној начин.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.400
    Допаѓања:
    35.974
    Ти рече ако не грешам, поправи ме, дека не би бил со промискуитетна за озбилно. Или не?
     
  11. J.F.Ryan

    J.F.Ryan Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2018
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Машки
    Не јас реков дека ако не е за озбило не би прашувал за бројот воопшто.
    Ај сега ти одговори ми на следново: идете со дечкото 3-4 месеци, се ви супер одлично се сложувате, и те прашува за предходни искуства и број. Дали ќе му кажеш, и ако не дали би раскинала?
     
  12. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.400
    Допаѓања:
    35.974
    Рече декa не би идел со промискуитетни. Јас прашав од кој број почнуваат .
    Види, јас сум мажена долго . Со маж ми не се прашувавме. Јасно ни беше дека имаме историја, нели. Битни ни беа други работи. И денес ни се битни други работи. Не знам како да ти објаснам. Му имам кажано ама во сосем друг контекст, неврзано со негово прашање. И тоа во брак бевме веќе по долга врска. Немам од што да се срамам, не се срамам. Ама битен е контекстот. Знаеш, ова е од оние прашања што имаат мотив. Кој е мотивот, секој си знае. Ден денес не би прашала маж со колку бил пред мене . Не ми е тоа measure of a man.
     
    На smooch, DAngel и lovestoneddd им се допаѓа ова.
  13. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Кога ти раскинала веќе заради прашањето - касно е да кажуваш дали иде или не. Така се развиваат социопатски понашања и огромен број на личности завршуваат во врски кои се психичка тортура.
    1. - Ќе идам на кафе со колеги после работа.
    - Машки или женски? Колку беа машки, а колку женски?
    2. Машко или женско седи до тебе во автобус?
    3. Ти се пушташе некој кога излезе со другарки синоќа?
    4. Зошто се шминкаш за на работа?
    5. Како тоа уште не си се прибрала дома, па пред еден саат излезе од работа?
    6. Што правеше цело попладне, па не стигна да го исчистиш купатилото?
    7. Шефот млад ти е?
    Некои прашања не заслужуваат одговор.
     
    На sparklie, Someonespecial, sorbet и 4 други им се допаѓа ова.
  14. J.F.Ryan

    J.F.Ryan Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2018
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Машки
    Значи тука се разликуваме уствари, во поентата на прашањето а не во самото прашање.
    Еве си ги читав предходните мислења и немам нигде пишано такво нешто. Али би сакал да знам да...
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  15. J.F.Ryan

    J.F.Ryan Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2018
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Машки
    Сега претеруваш...не викам дека нема вакви машки (поголемиот дел од другарите ми се вакви), али не значи дека ако те праша со колку си била пред него дека ќе се развие во психопат кој ќе те тепа и малтретира.
    Еве ај и ја да си се отворам, имам долга врска и со девојка ми никогаш не сме имале вакви проблеми. Нормално е да има мала доза на љубомора, али тоа е обострано без отстапки. Нормално на никој не му е сеедно ако партнерот почнува да забегува.
    Иначе се сложувам дека има добар дел на идиоти кои ги поставуваат овие прашања.
     
    На Dentina му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.400
    Допаѓања:
    35.974
    Добро рајан еве конкретно. Вајлд спомна 17. Би се оженил ли за жена со 17 партнери пред тебе ако ти се допаѓа компатибилни сте и ја сакаш. А со 25? ( вајлд сори, не можам да му илустрирам)
    За да видиш дали е вистинољубив и отворен некој, не мора број на партнери да каже. Плус ке шеташ ко анкетар после да видиш дали е така?
    Дали си алергичен на број 2? Можда стварно си бил втор, демит:D
     
  17. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Љубомора никогаш не е нормална.
    И плус, не си ја прашал девојката уште колку имала пред тебе.
     
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Оти не го разбирате што пишува?

    И јас сакам да знам со колку имал секс оној со кој што сум, и да му кажам со колку сум била.

    Арно вика, ако сум па со некој за сериозно, или маж ми еве.. ко најсериозно.. нема шанси да му кријам или тој мене да ми крие. Ако нема искреност за се', баталувам врска.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.400
    Допаѓања:
    35.974
    Не е за криење...ама не е за мене бар, во маст еск прашања. Битно ми е да е добар во секс, и да користиме кондом, а со колку бил, негова ствар. Баш ме брига. И со една и со ич и со сто. Стварно. Плууус ако има 13 цм ништо не му помага.
     
  20. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.400
    Допаѓања:
    35.974
    Плус дали е битно дали другите биле поголеми или бољи, о вие богови на отвореноста?
     
    На lovestoneddd и DAngel им се допаѓа ова.