Како реагираат машките кога ќе дознаат дека не си невина?

Дискусија во 'Секс' започната од lady19, 14 декември 2010.

 1. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.637
  Допаѓања:
  35.001
  Пол:
  Женски
  Искрено не ми е битно воопшто. Дали биле со 1 или со 10 особи пред мене, не ми менува ништо ни на подобро ни на полошо. Ако сме погодени, не ми е важно ни дали имале "кариера" на порно sвезда пред мене.

  Индивидуално и плус збориш од женска гледна точка. Пак ќе ти кажам дека забораваш кај живееме и со каков менталитет од луѓе ( мажи ).
  Знаеш и самата дека не се гледаат со исти очи маж кој бил со 10 жени и жена што била со 10 мажи.
  Мажот ќе е алфа и фраер, а жената се етикетира како лесна или курва.
  Да не се лажеме.
   
  На ane.bella и PogbaPol им се допаѓа ова.
 2. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.824
  Допаѓања:
  46.043
  Па никоја не му праќа на дечко ми голи слики.
  Ако му праќа веќе не е предмет на љубомора туку афера.
  Нема потреба од љубомора. Пут под ноге и нека си иде кај онаа што му праќа слики.
  Не знам со кој памет праќање на голи слики е потреба од малку љубомора и ништо повеќе :D
   
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  135.840
  Епа затоа ќе му кажам, баш оти ги знам мнозинството какви се. Реков.. па ако не може да 'живее' со мојата бројка, не ми ни треба.

  Еве, ќе го земам за пример маж ми.. знам се', и тој за мене. не само за секс.. туку се'-се'.. и убаво ми е да се познаваме до последната клетка..
   
 4. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  1.182
  Допаѓања:
  11.572
  Плус да не те изненади некој со платата, иако отприлика знаеш:D
  Јас се изненадив од колку заработуваше дечко ми, сега маж на 26:D:D . Браво за него. Никад не прашав. Сам ми кажа и тоа не во контекст фалење, апсолутно заработена беше.
  А за другите, мислам дека сте во право девојки, прашањето се злоупотребува од незрели створови со кои и онака си немам работа. Нит па ми треба да прашаат за да видам дека се незрели.
   
  На J.F.Ryan и WildMk им се допаѓа ова.
 5. J.F.Ryan

  J.F.Ryan Активен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2018
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Машки
  Епа баш тоа ти го зборам. Значи постои таа доза на здрава љубомора. Ако нема љубомора воопшто ќе ти биде сеедно дали некоја му праќа или не и ќе си тераш даље со статус кво во врската.
   
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  135.840
  Само едно.. не кажувајте ич, ако не ви се кажува.. Само не им викајте: Втор ми си.
  Имам пишано веќе. Вториот не ми веруваше дека ми е втор, баш поради тоа што сите му велеле дека бил втор.. А еден, мора да е навистина :)
   
  На J.F.Ryan му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.824
  Допаѓања:
  46.043
  Оф бре дете...
  Ноуп, завршив јас тука.
  Штом дојде ред љубомора и верност да се изедначуваат.
  Имаш уште многу фурни леб да изедеш.
  Љубомора не е моногамноста на врската. Не мешај поими.
  Не сум седнала јас да му барам на дечко ми да ми даде пасворд од ФБ за да му копам по пораки, да му бришам пријателки. Ниту тој скокнал кога ми пише машко веднаш да прочита што пишувам, да ми забранува да комуницирам со машки, да ми контролира кои ми се пријатели.
  Моногамна врска и љубомора немаат никаква врска едно со друго.
  Малку треба да си ги разграничиш поимите.
   
  На Dentina и lovestoneddd им се допаѓа ова.
 8. J.F.Ryan

  J.F.Ryan Активен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2018
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Машки
  Ама пак си ги вртиш муабетите како што ти одговара. Никој не изедначува верност со моногамност. Тоа што некоја ќе му се пушта на дечко ти не значи дека он не ти е верен.
  И никој нема право да ти забрани да комуницираш со некого, ама ни ти не можеш да му забраниш да се заинтересира со кој и зошто комуницираш. А се кладам и дека тебе не ти е сеедно со кој он комуницира и зошто!
  А тоа дали сум дете не знам, можеби си повозрасна од мене можеби не, али не би требало да пробаш да ме навредиш со тоа кога не ме познаваш. Али нема везе, разбирам...
   
 9. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.824
  Допаѓања:
  46.043
  И ќе му праќа голи слики во пораки затоа што и се сака, а тој кутриот нит побарал, нит посакал, нит мислел да ме вара.
  Таа курвата му се нафрлила, сама му се соблекла.
  Така ли лажете по дома?
   
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  135.840
  стварно му ги извртуваш зборовите. :)
   
  На candy.cane и J.F.Ryan им се допаѓа ова.
 11. J.F.Ryan

  J.F.Ryan Активен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2018
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Машки
  Хаххаахаха ок нема везе, заборави.
  Очигледно за некои девојки дејт со вибратор е најдоброто нешто.
   
 12. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.824
  Допаѓања:
  46.043
  Не, искрено прашав. Која е таа верност во која женска му праќа на машко кое е во врска голи слики на ФБ без тој да побара?
  Како дошло до таа ситуација?
  Го додала девојка која прв пат ја гледа, овој не ја прифатил затоа што нели, не се знаат и нема што да зборат. Ама оваа упорна, ако не ја прифатил, му праќа веднаш голи слики затоа што и е влажна и се напалила на него.
  Тој поштениот пак никако не реагира.
  Девојка му ги наоѓа сликите, малку е љубоморна ама и поминува.
  И си живеат среќно до крајот на животот, во моногамна врска и никој не вара.
  Така од прилика би било сценариото на твојата приказна?
   
  На lovestoneddd му/ѝ се допаѓа ова.
 13. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  135.840
  Објасни му убаво, не го напаѓај.
  Рајан.. сака да каже, чим дошло до тоа да добива голи слики од некоја, значи дека е веќе неверен. Сигурно нема некоја, од добро стоење, некому да испрати експлицитна фотографија.
  Изневерувањето не е само физички контакт.
   
  На J.F.Ryan му/ѝ се допаѓа ова.
 14. J.F.Ryan

  J.F.Ryan Активен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2018
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Машки
  Не тоа е сценариото на твојата приказна без љубомора...
  Стави обратна ситуација...тебе некој манијак ти праќа голи слики единствено од причина затоа што е манијак. И дечко ти буквално мува не го лази и не се замара...тоа за тебе е развиена психа???
   
 15. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  135.840
  Жените не испраќаат слики каде што се голи, на секого.
   
 16. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  1.182
  Допаѓања:
  11.572
  И двата, вајлд и рајан велите дека бројка не е битна ама сепак прашувате...стрејнџ мач?
  Вајлд за да провери дали ја осудуваат со нејзината бројка ( меѓу другото) а рајан ваљда ради вистинољубивост и да се осигура дека не е втор.
  Важи, фајн. Ама, мечот има во поговорката 2 острици. И вие може да се сецнете.
  Ваше си е децо. Битно да сме без болештини и задоволни. И задоволени афкорс:devil:
   
  На DAngel и J.F.Ryan им се допаѓа ова.
 17. J.F.Ryan

  J.F.Ryan Активен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2018
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Машки
  Еве поставив прашање во обратна ситуација...кога на женското некој манијак и праќа слики (такви ги има еден куп)...дали тогаш повторно нема да има барем мала доза на љубомора??? За мене е ненормално да се остане рамнодушен на таква ситуација.
   
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  135.840
  Можи да се сецнам, секако.
  Како и за се' друго што би се 'сецнала'.
  Од принцип, одговарам на скоро сите прашања кои ќе ми ги постават.
  Многу ретко, да има нешто што би скрила.. ако воопшто.
   
  На J.F.Ryan му/ѝ се допаѓа ова.
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.824
  Допаѓања:
  46.043
  Да.
  Прво, некој манијак нема каде да ми прати голи слики. Како ќе успее да стигне до мене?

  Ете, да речеме дека некој манијак успеал некако да ми прати голи слики без да побарам.
  Епа ќе го седнам дечко ми и сама ќе му покажам. Ќе си се изнасмееме, ќе го заебаваме малку заедно.
  Нема потреба од љубомора.
  Толку ти е ниска самодовербата да помислиш дека девојка ти веднаш ќе оттрча кај рандом манијак што и пратил голи слики за да му седне на курац?

  Ова ми доаѓа рамно на да забраниш на девојката да гледа филмови кај што има секс сцени. Или порнич, пу, пу, таман работа.
   
  На sparklie, Someonespecial, Nausicaa и 2 други им се допаѓа ова.
 20. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  135.840
  Зошто љубомора?
  Аве ти пример. На една тема овде, напишав дека од око знам кој колку см е (к*р) :smoke:
  И еден, 'паметен'.. му текна да ми испрати слика од неговиот во ЛП, да сум погодела см. :drunk:

  И сега, маж ми треба да е љубоморен на тоа?