Како реагираат машките кога ќе дознаат дека не си невина?

Дискусија во 'Секс' започната од lady19, 14 декември 2010.

 1. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.820
  Допаѓања:
  45.993
  Тоа ми е поентата не вајлд. Ама ретко се покажуваат од еднаш. Затоа е убаво уште одма да си поставиш граници. Дека не мора сѐ да се праша и не мора на сѐ да одговориш.
  Никој не вика да криеш колку партнери си имал. Кај и да е ќе излезе бројката. Ќе се збори за претходни искуства. Ама сите обично почнуваат од малку и секое следно прашување е малку повеќе. Додека не ти влезе под кожа и дури и да ти рече скокни од мост за да докажеш дека ме сакаш - ќе скокнеш само за да не те праша "А зошто не сакаш да скокнеш?"
  Со толку успеваат да исперат мозок што буквално губат девојките свое јас и дозволуваат рандом социопат да им го крои секој дел од животот.
  Заради тоа не се поставува прашањето. За да има некои граници дека не мора сѐ да се праша и сѐ да се одговори.
  Не затоа што е тајна или срамота.
   
  На Someonespecial, Rebecca_R, Dentina и 2 други им се допаѓа ова.
 2. J.F.Ryan

  J.F.Ryan Активен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2018
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Машки
  Прв пат да се сложиме. Ама мора и ти да се сложиш дека ако те праша не значи дека подоцна ќе стане таков.
   
 3. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.820
  Допаѓања:
  45.993
  Не значи, ама никој до сега не ме прашал.
  А ако ме праша од инат ќе му одговорам со "Зарем ти е битно?" и ќе гледам како лицето му ги менува сите можни бои.
   
  На Dentina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. J.F.Ryan

  J.F.Ryan Активен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2018
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Машки
  Хахаха злобна си...
   
 5. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.820
  Допаѓања:
  45.993
  Не сум злобна, претпазлива сум.
  Колку порано сфати дека нема да добие одговор секогаш и на секое прашање, толку подобро.
   
  На Dentina му/ѝ се допаѓа ова.
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.664
  Допаѓања:
  135.602
  После него, се научив побрзо и полесно да 'детектирам' такви.
  Кажување на бројката после тоа.. не ми одмагало, ми помагало...

  Уште пред да 'влезам' во врска.. било каква, дали површна или сериозна, разговарам за се', меѓу што и неговата и мојата сексуалност. Уште во тие разговори ќе го поставам прашањето за број на партнери и ќе му ја кажам мојата бројка.
  Тука веќе ќе се разграничи, што мисли, како мисли, и за што му сум/не му сум 'интересна'.
   
  На Al-82 и J.F.Ryan им се допаѓа ова.
 7. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.820
  Допаѓања:
  45.993
  Ама забораваш дека твојата врска не е "обична" и дека преференците кои ги имаш е нужно да бидат разграничени пред да се случи било што, пред и да се започне врска.
  Ти со прашањето алудираш на максимална отвореност, "покануваш" други луѓе во врска/брак. Ја отвараш.
  Во затворена, традиционална, моногамна врска, нема место за трети личности, па дури и како прашање. Тоа е веќе вклучување на други лица во врската. Тотално беспотребно. Нема бенефит од тоа.
   
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.664
  Допаѓања:
  135.602
  Па не е баш така. И други врски имав.. помеѓу тој првиот и сопругот, кои не беа отворени, па пак истиот пристап го имав.

  Додуша... секој кој ќе ме праша со колку партнери сум имала секс, кажувам... не само на партнери и потенцијални партнери.
   
 9. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.820
  Допаѓања:
  45.993
  Ама да ти одговарале тие врски ќе си останела во нив ;)
  Колку луѓе - толку карактери. Не можеш да знаеш кој што мисли. Ако за некој е задолжително прашањево, ќе си најде некој што сака да го прашуваат. За секое тенџере - капак.
  Јас реков, немам некоја бројка ама да ме праша не би одговорила. Ако инсистира или се лути затоа што не одговарам - би го оставила.
  Ама јас сум дама, строго пазам на манири и бон тон. Карактер е тоа, не се раѓаш таков. И мојот партнер мора да има манири. Преференци се тоа. Секој со своите.
   
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.664
  Допаѓања:
  135.602
  Абе шо... манири и бон-тон
  Кога имаш пак секс со некој, гола те видел, малку касно е да се зборува за манири, приватност и не знам што..:D

  Иначе, нормално е дека нема секоја врска да успее. Мислам.. треба да имаш невидена среќа да се 'погодите' уште со првиот.

  Многу се преценуваш.
   
  На Al-82 му/ѝ се допаѓа ова.