1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како реагираат машките кога ќе дознаат дека не си невина?

Дискусија во 'Секс' започната од lady19, 14 декември 2010.

  1. Symona

    Symona Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2010
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    60
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    Абе едно веднаш едноп одма предавање што да ти кажам, леле девојче како тоа си му дала веднаш после 2/3 месеци :rofl:
     
  2. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    Ова како јас да сум го пишувала,не си единствената, ова е и мојата приказна.
     
  3. ohoho

    ohoho Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    99
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    незнам само зашто мора некако да реагираат аман веќе од тие стереотипи!!!Па зар мора да ми биде прв за да имаме убав врска,или пак јас него да му бидам прва.Тоа ми е некако безвезе иако јас сум била само со еден :lol: и со него за навек :) мислам дека нема потреба од никаква реакција.Природна работа е тоа и веќе сме 21век така да секое време си носи свое.
     
  4. Beatris

    Beatris Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    1.038
    Допаѓања:
    2.361
    Пол:
    Женски
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    Ако добро си ме разбрала со тој дечко сум сеуште во врска, а зборот ми беше дека нема потреба да се мисли дека нема никој да те прифати поради тоа со веќе си имала односи, баш напротив ако те сака нема да му биде тоа важно туку некои други твои вредности. Можеби не ти се случило ама за некои луѓе е потребно само еден месец да знаеш какви намери има барем јас знам да проценам добро и како што напишав, предходно имав и други но со никој немав односи поради тоа што сфатив дека не се сериозни и сакаат само да ме искористат како и оној првиот. Можеби во животот ќе ти се случи истото ако не си во врска веќе (ако си ти посакаувам се најдобро :) ) па ќе сфатиш како само за 2/3 месеци сум била интимна со него ;)
     
  5. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    Среќно и задоволно, не за друго, нема да се мачи да убедува, тинтра, развлекува локуми кога и така си знае дека ти е прв ;)
     
  6. busavata

    busavata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    16
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?


    И јас имав чувство дека е девојче од 14 години. Затоа што ги затруја со глупави шпански срцепарателни серии. Сексот е природна потреба, а општеството го има злоупотребено и претворено во аморален феномен, ниска страст, па на крајот, и љубовен чин.

    Имам и јас 20 години, и сум приметила, без навреда, огромно разликување на жените од Скопје и другите места. Барем оние жени кои ги познавам во Скопје не ни размислуваат на темава. Ни па мажите размислуваат. И убаво си и искоментирала, би ме сметале за чудна на 20 години, ако сум невина. Сама би си се сметала за чудна. До душа, барем моите пријатели повеќе сакаат да бидат во врска (а некои од нив се постари од мене прилично, па веќе се и во брак) со девојки со предходно искуство. Затоа што девојката со искуство знае веќе што сака и ќе знае да му каже што сака, а не да ја откриваме Америка сега.
    Без нервози и глупсти од тој тип. Девојче, твоето тело е твое, и ниеден маж нема право на сопственост врз него.
     
  7. busavata

    busavata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    16
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    Јас ја изгубив невиноста после 2 ипол месеци.
    Другарка ми ја изгуби после 2 недели, па со типот идат веќе речиси 3 години.
    Чекањето е глупава работа ако сакаш да имаш секс. Ако мислиш дека не си подготвена, во тој случај чекаш, а не за да се осигураш дека ,,ќе те земе,,. Девојки, жените во минатото залудно ли се бореа и мачеа ние денес да имаме слобода што сакаме да правиме? Уживајте во својот живот и своето тело, лично и ваше е, не на некој си маж, што им дозволувате они да си земаат за право да ви судат што и како правите.

    Прочитај ми го потписот, и обрни внимание на мислењето на Фројд.
     
  8. Beatris

    Beatris Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    1.038
    Допаѓања:
    2.361
    Пол:
    Женски
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?


    БРАВО девојко да се сите како тебе и оваа нашава Македонија ќе процвета и не само како тебе и како сите зрели, модерни девојки што на форумов напишале толку убави работи што со задоволство ги прочитав и ми дава верба дека постојат и добри девојки во земјава :) :* :* :*
     
  9. maca-23

    maca-23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    179
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    Во денешно време ако некој сака невина нека почне со серизона врска во ран период на пример на 14 години, нека жртвува некои пијанки со другари и живот без никакви обврски, оти мора нешто да вложиш за да го добиеш тоа со го сакаш.
    п.с. или пак ако не успеал тоа д аго направи додека бил помал нека бара девојка во основно школо.
     
  10. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    Леле како ме нервираат вакви затупени размислувања :@
    Една другарка ваков став има-ако со некој имаш сексуални односи и потоа со истиот тој се скараш повеќе никој нема да те сака,сите ќе те гледаат како лесна и ќе бидат со тебе само за таа работа |(
    Еднаш вака искометира за едно друго девојче-е да бе сега да не мисли дека тој ја сака?Како да не, тој само си ја искористува,како може да ја сака кога таа е скината.И јас ваква :o
    Неможев да поверувам дека ова го слушам од млада девојка во 21 век.Потоа ми падна многу жал за нејзиниот затупен мозок :D
    А таа ако со дечко и се како сијамски близнаци 24/7 тоа е ок,ако ја фаќа секаде,ако спијат заедно ама што е важно невина е-Не и влегол :!: Значи луѓето треба да ги вреднуваме со постоењето/непостоењето на химен,а не според нивната вредност како човек?
    Ехх бре луѓе до кога ќе одиме само назад и назад....
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. GreenEyedBabe

    GreenEyedBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2010
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    23
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    Значи глупости! не ми се верува што уште постојат кај нас такви закржлавени мислења!

    Да не бидам многу оф топик...

    Поранешниот дечко, што испадна дека е гомно- имал двојна врска цееела година, ми беше прв, и уште кога почнавме да идеме ни беше топ и нели помина мал перио д каде едноставно треба нешто да се дешава и кога му кажав дека не сум била со никој друг, он беше зачуден и запрепастен поради тоа што сум била секс бомба и му било неверојатно како не сум бола со друг. И тоа

    И така сега е лето, јас сум сингл анд реди ту мингл, и ми се секса неверојатно многу :rofl: :rofl:
     
  12. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    Ае, глупости на кубен и пол.

    Некои не ни прашуваат. Тоа се здрави, паметни и цивилизирани момци.
    Некои раскинуваат. Такви ти се непотребни.

    Твое тело, твој избор, не можеш некој да дозволиш да те омаловажува или почитува помалку од тоа што заслужуваш, само ради тоа што си го изгубила тоа непотребно парче ткиво, такозвано химен.

    Затоа сум за дефлорација одма после раѓање.
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  13. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    И јас сум за полесно ќе им биде нa девојчињата


    Патем цел свет иде напред со размислувања никој на никој не му се замара дали му е 30-ти или 2-ри само на нашиов балкан најбитно е да легнеш што е можно повеќе а да си земеш невина |( па и во четрстурско не биле сите поштени

    До кога вака? Јбг и ние сме суштества и ние сакаме да си го иживееме животото како што сакаме не како некој маж што ни диктира.......

    Кај е Хитлер да ги истреби сите вакви мажи што не почитуваат дефлорирана девојка :!:
     
    На Meggy му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    ^ Не можам да поверувам дека вие како идна мајка ќе го дозволите тоа да и се направи на ќерката! Ако вие сте имале непријатна ситуација, или едноставно ги мразите овие муабети од машка страна, тоа не значи дека вие лично треба да одлучувате за нејзина дефлорација! Од каде тоа? За мене тоа е осакатување!

    Не е проблемот самото постоење и имање на химен! Проблемот лежи во машкиот ум и нивното сфаќање!
     
    На CaperucitaRoja и Srekicka им се допаѓа ова.
  15. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    Секој со своето размислување
     
  16. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    Проблемот не е само во машкиот пол туку и во смите девојки. Ако девојката мисли дека нема да ја сака дечкото зошто е скината што може да очекува?

    Мое мислење е дека најпаметно ќе им биде на девојките да ја изгубат невиноста со помислата дека тој човек може и да не биде оној со кого ќе го поминат остаттокот од животот.
    Многу ќе биде полесно ако секоја девојка сама си е свесна дека нејзината вредност лежи во нејзината душа, нејзиниот ум -а не во нејзиното тело.

    На крај краева, ако откако расинам со дечко ми имам друг, и на тој му смета што сум ( ајде да кажам) скината (иако не го љубам многу тој збор), тогаш нека повели и нека си најде некоја невина, која подоцна кога тој ќе и раскине ќе си ја лупа главата од ѕид зошто не е невина за тогашниот дечко.

    Се прифаќам себе каква што сум, ако некој ме стави во кош на „скинати(искористени)“ и ми даде таков натпис и јас ќе му дадам него натпис скинат- зошто ќе му ја скинам главата. :rofl:

    Шала на страна, девојки не се замарајте, ако некој ве сака ќе го цени секој момент поминат со вас, без разлика дали сте имале секс со пред да бидете со нив.

    Girl power :rock:
     
    На Angelche и Meggy им се допаѓа ова.
  17. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    Ме заболе мене скинатава што како ќе реагира |(

    Ако му смета такво нешто,тоа за мене е доказ дека не е вреден да постои,ма ни да ѕирка, во мојот живот,и нема што понатака да се дискутира. :)
     
    На mims-89 и Go-Girl им се допаѓа ова.
  18. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    И јас мислам така кој е тој па мене да ми реагира дека сум била скината,кај нас го има уште тој простотилок,за грев ми се таквите луге.Секој си имал живот пред тоа....... :D :D
     
    На WarriorAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    А, што би рекле вие за случајот, девојката има 17 години и врска од година ипол и има односи со дечкото што е мн нормално, раскинат и на 18 таа си фати нов, и вели дека не е невина.. Како ке реагира новиот дечко ? :)
     
  20. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    Ехее... ако почнеме така сите случаеви да ги одгатнуваме..
    Еве може вака да реагира:
    1. Многу ме разочара... мислев дека си невина и се чуваш за мене
    2. Па добро, не го очекував тоа, но тоа е твоја работа, сега кога си веќе со мене сакам бидеш само со мене.
    3. И шо сега ќе речиш дека сум ти втор? Ај не ме мами, ги знам јас тие муабети...
    4. И ти мене ќе си ми втора.
    5. Супер, бидејќи јас сум девица ќе ја водиш работава
    6. кјфоахдјфнвачлјгиха гјќа
     
    На Meggy му/ѝ се допаѓа ова.