1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како реагираат машките кога ќе дознаат дека не си невина?

Дискусија во 'Секс' започната од lady19, 14 декември 2010.

  1. bestrasnost123

    bestrasnost123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    28
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    реагираат различно како што е случај со многу работи сите сме различни индивидуи и мислам дека ако девојката не си се цени самата тогаш никој нема да ја цени ако му смета тој губи .Ако така реагираат на тоа тогаш пак ако изневериш некој таков прост и нездрел што би правел би те утепал јао :x ако ги игнорираме овие групи на луге со текот на времето ние современите би надвладејале :D :D ;) ПС:ПРОСТ НАРОД,СИЛНА ДРЖАВА патетична мк :x ми се :puke: од ваков простотилак
     
  2. Antonija123

    Antonija123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    73
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    Да да за да те утепа тој некој треба да е навистина само прост и незДрел, не мора тоа воопшто да значи дека е психопат. Навистина патетики и простотилак достојни за :puke: , добро барем тука е Македонија неа можеме за се да ја окривиме.. Кога не сме излегле надвор да видиме како е :x
     
  3. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    По сето ова што го прочитав јас само едно прашање имам ДОБРО БЕ ИМА НEKOJA НЕВИНА ШТО СТАПИЛА ВО БРАК? БЕЗ НАВРЕДА или нешто слично ;)
     
    На Kristinna92 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    Барем од тоа што сватив муабет со луге да си скината немора да имаш секс , тоа може и на различни други начини


    и мислам повеке мажите се грижат дали е Невина , него скината


    се извинувам ако грешам али мислам дека скината и невина се два различни поими хмммм :?:
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  5. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?



    Yep тотално два различни поими ;)
     
    На Kristinna92 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. PeachGirl

    PeachGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    820
    Допаѓања:
    2.073
    Пол:
    Женски
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    Јас немав такви проблеми со партнерот. Дури и ми вика, ако беше невина ќе ти раскинев. Не скакал плачки и паѓање во депресии поради губење невиност.
    Друга работа, невиноста е само за мене. Што е тоа? Ќе ја чувам за за ова или она. Или за овој или оној.Тоа е лотарија.Кому ќе му се падне. Никогаш нема да процениш дека тој некој заслужил или незаслужил. И онака, на крајот сите жени на мажите им се курви. Така да, додека се нервирам јас, нека се нервира тој.
    :*
     
  7. priti

    priti Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    83
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    :^) Јас не знам кои се поголеми сељаци, оние традиционалнине шо бараат невина или овие новосоздадениве сељачишта "шо ќе ми е невина" Жити "мажите" првите сто посто се со комплекси од то каков бил некој пред нив вторите мислат зад искуството на жената можат да си го прикријат своето НЕискуство и неспособност се на се комплекси |(

    edit
    Pupi Мислам баба ми дека не изгубила невиност пред брак :?: ама не сум баш сигурна ;)
     
    На De-lovely и blond.bunny им се допаѓа ова.
  8. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    Прават огномет,барем повеќето од нив!!!
    Не верувам дека некој би сакал да го замени уживањето во секс со жуљавење на к..от,додека тој смислува стратегија како да го пробие хименот.
    На крај краева немате ниту една уградено бројчаник на ваџајната.
    И никогаш не сум се секирала кој како ќе реагира,ако сака невина нека оди во манастир,можда калуѓерката Иконија уште е жива.
     
    На Annie.mk1, glamour-lady, marama и 4 други им се допаѓа ова.
  9. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    Кога и да ја видам темава секогаш некоја внатрешна сила ме тера да речам односно дадам совет -
    ма боље да не знаеш. Спремај вода и шеќер одма, море лексилиумче, нешо за смирување, не дај Боже да дојде работава до брза помош викање :D

    Мислам дека темава може да ги интересира нешто повеќе помладите, понеискусните генерации. Сериозно. Кој нормален маж се замара со прашањето - ија дали е скината? Освен ако самиот е „нејузан“ шо би рекле „другарите“ на Теодора :D
     
    На mims-89, Mistery и Gea им се допаѓа ова.
  10. priti

    priti Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    83
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    И уште нешто, јас не разбирам шо толку предрасуди за еден единствен пат, првиот пат ќе си се "помачи" (ехе јака мака камо сите маки такви да беа)вториот пат слободно ќе си го жуљака дечкото нема потреба од секирации како нему ќе му биде или нејзе :) мислам во општество ослободено од предрасуди и дрн дрн излишни се сите муабети од типот "Jaс сум мажиште(читај сељо) од 19 век, сакам да оженам некоја невина за да не ме мами и за да не ме споредува со други мажи|" или "Јас сум современ маж(читај современ сељо) јас не сакам некоја невина шо не знае за секс за да ми цмиздри" Браво дечки :clap: секоја чест за слободата на избор. Не знам кој став е посељачки, побезвезен и понемашки

    И не се само мажите "Јас сум модерна женска не сум невина па сега мн ми сметаат тие шо се невини зато шо се смотани и нееманципирани и сега ќе се ругам со нив" или пак "Јас сум невина, наречете ме конзервативна или како сакате ама мене дома ме учеа да се чувам за брак, тие другите што имале секс пред брак се сите блуднички и прељубнички и мене ќе ме префати нивната нечистотија само ако ги погледнам" |( Поздрав и до овие жени првите се надевам дека нема да влезат во учебници како пример за еманципираност, а вторите? Е за нив само се надевам дека откако ќе се омажат нема да им се одмили животот од тоа што воопшто ја изгубиле невиноста

    Колку и да звучат нереални, ваквите ликови се одраз на секојдневието во прекрасново општество во кое никој нема ам баш никакви предрасуди |(
     
    На softqueen, WildCherry, De-lovely и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. lloovvee

    lloovvee Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    27
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    Мене баш и не ме интересира како ке реагираат имам 16 год пред два месеци си ја изгубив невиноста се беше совршено и на крај испадна децко ми (бившиот) да ми рече ''те искористив а сега терај си по патот,додека бев со тебе последните два месеци додека имавме односи бев и со друга хаха'' буквално со тие зборови преку телефон бог да чува не закачив некоја болест срека :| :x ... ми беше малце криво ама знам дека јас го сакав му верував и го направив од лјубов е сега тоа што незнаел и несакал да ме зачува е негово не планирам да пагјам во депресии такви луге не ми требаат во животот знам дека не планирам да имам односи доста долго време зошто ми изгледаше рано и тогаш а и сега ама бидна нема назад муабетот ми е ме боли таквото како ке реагираат ако некој ме гледа карактерно и ме цени како што треба ке прифати и ке му бидам битна јас а не тоа дали су невина или не сега да повекето сакаат недопрено девојче ама и тие знаат да размислат дека немора да биде баш така ако девојчето се постави правилно... и секако поздрав и до девојчето што ја отвори темава не се замарај само треба да знаеш со кого и како понатака ако ти се фатиш со некој и од прва вечер му ги кренеш нозете нормално ке те гледа како лесна и може да си помисли со којзнае колку била... затоа паметно бирај и гледај барем ако можеш следниот да ти остане и последен мада и тоа не е морално прави си како ти одговара ама размислувај мудро и логички и никогаш немој да дозволиш некого да молиш или да се понижуваш поради тоа што ке му се дадеш па макар и да ти е втор или трет или пет поздравче и се најубавоо ;)
     
    На Saxobeat му/ѝ се допаѓа ова.
  12. paulina2

    paulina2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    122
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    тоа обично го прават несозреани момчиња.....само на тие им е битно девојката да е невина ...зашто тој сака да и ја одземе невиноста и со тоа да го задоволи своето его или не знам да се направи мажиште пред другарите
    созреан,искусен,современ маж никогаш ама никогаш нема ни да се осмели да ја праша девојката со кој била и кој и бил прв,или со колку легнала.а камоли пак да ја тормози зашто не и бил прв.Тоа е многу интимно прашање....и во ред е муабетов да се прави со другарка....но оној кој ќе ми биде сопруг нема потреба да знае толку детали за мојата интима пред него....ниту пак јас за неговата пред мене.....
    Имам дечко 8 год постар од мене....доволно е созреан и никогаш досега не ме прашал кој ми бил прв и со колку сум легнала пред него.На вистинскиот маж не му е важно дали бил прв туку дали ќе биде последен ;)
     
  13. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    А КАКО КОГА НЕ СИ ?
     
  14. paulina2

    paulina2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    122
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    на што се однесува прашањево? :)
     
  15. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.151
    Допаѓања:
    46.869
    Пол:
    Женски
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    Најверојатно на тоа како ќе реагираат кога ќе им кажеш дека си невина :wasntme:
     
  16. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    Tогаш ти симнуваат Sвезди за да те скинат, а ако си скината те соблакаат и ти шијат нов химен :rofl:
    Mала шала :D
     
    На JoxyTheFreak му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    Да мислев кога си невина а имаш 21 год иако си имала врска 2ипол год но не си сакала со него зошто не бил тој тој вистинскиот зошто не му верувала. Чудно да или пак не?
     
    На pupi.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  18. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    Ова мака си имаш или само ни се пофалуваш? :D

    Може само си се држеле за раче бе, може си ја гледале Похаконтас....може не и се дигал ( демек клиторисот) на него бре ...се бива. Од кај да знам што е чудно, што не е...

    Туку запази ми го болдираново Мими, второ, трето лице... една реченица мајка му стара, барем потсреди ја малку :)
     
    На MarchelineAmaru, mims-89 и irenna им се допаѓа ова.
  19. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    ахахаххаа дее и ти за една реченица едно си ај сум утнала еве и тоа болдирај го. Ни мака моја ни фалба едноставно прашање на кое што сакав мислење за трето лице ете ти и за тоа појаснување. Фала ти што се помачи да одговориш :*
     
  20. paulina2

    paulina2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    122
    Како реагираат машките кога ќе дознаат дека си скината?

    чудно многу чудно...имала врска две и пол год и немала секс ....можеби ако партнерот имал 16 год па му било срам да и пушти рака на девојкава :)