1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како реагираа вашите кога дознаа дека пушите?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од mentol, 27 јули 2016.

 1. mentol

  mentol Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2015
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  Како реагираа вашите кога дознаа дека пушите
   
 2. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.141
  Пол:
  Женски
  Ух........Имав забрана да излегувам од дома ;) За среќа траеше само 1ден ;)
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. honest girl

  honest girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2015
  Пораки:
  446
  Допаѓања:
  1.653
  Пол:
  Женски
  Пушев еден краток период у средно моите кога дознаа ми ги фрлаа цигарите во ѓубре колку само нови кутии фрлени имаше, па после морав да ги кријам :D
   
 4. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.409
  Допаѓања:
  7.305
  Пол:
  Женски
  Оддамна беше,не памтам:lol:
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.679
  Допаѓања:
  46.981
  А дека пушиме шо...?
   
  На cavalli, Jane.Birkin, La.loca и 12 други им се допаѓа ова.
 6. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.055
  Допаѓања:
  28.609
  Пол:
  Женски
  Кој што си преферира Кукле. :angel:
   
  На piksooki, JustBeautiful, srcence1607 и 10 други им се допаѓа ова.
 7. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  1.115
  Пол:
  Женски
  Pusam veke 2 godini i tatko mi ne saka ni da cue..A inace znae deka pusam, a od majka mi ili drugi voopsto ne se krijam.
   
 8. kosmodiks

  kosmodiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  251
  Пол:
  Женски
  Пушам веќе 3 години, мајка ми порано беше против сега прифати ама не дозволува да запалам пред неа. Татко ми уште првиот месец ме фати дома и ми врза шамар, потоа само ми ги крадеше кутиите.
   
  На piksooki и Sesil им се допаѓа ова.
 9. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  29.043
  А како вашите реагираа кога дознаа дека НЕ пушите ( цигари )? :rofl:

  На моите до ден денес не им се верува дека не пушам. :clap:

  И прв пат пробав цигара пред две недели, на 24 години. Ништо посебно. ^_^
   
  На girl-miri, kjukli, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 10. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.883
  Допаѓања:
  150.509
  Пол:
  Женски
  Исто.
  Имам пробано и се тоа, и тоа отворено им го имам кажано зошто обично не зборам за мене кога сум дома, ама ако ме прашаат одговарам најискрено, и не бе, не ми веруваат.
  Јас скоро ќе умрев, овие сумњат дека пушам. :rofl:
   
  На girl-miri, kjukli, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 11. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.497
  Пол:
  Женски
  Пола збор не смеат да ми речат :D си пушам цигари пред сите и не ми е галје што ке речеле. Инаку пушач сум 12 години
   
 12. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  883
  Допаѓања:
  1.748
  Пол:
  Женски
  Позитивно реагираа, уствари почнаа и да се зезат со мене.
  Мама ми нуде цигар, тато ми бара цигар и така..
  Абе ептен кул родители имам :D
   
 13. lunchy

  lunchy Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2016
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  Ne bea ramnodusni no, prifatija. Eve do den denes majka mi koga nema cigari ,a ja mrzi da odi da si kupi si zema od moite :)
   
 14. Catnight

  Catnight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2016
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  716
  Татко ми е сеуште против пушењето, сеуште не сум запалила пред него цигаре, а неговата реакција би била би ти го изгорел од јазикот не е битно колку години да имаш. Мајка ми реагираше сосема спротивно не и сметаше, бидејќи и таа на млади години запафкала, само ми кажа секако да не кријам од неа додека бев помала со приговор „Зимај од мене цигари, или сама купувај“.
   
 15. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.409
  Допаѓања:
  7.305
  Пол:
  Женски
  Татко ми умре,и не ме виде со цигара......а исти беше како таткоти:)
  Мајките се по попустливи:D
   
 16. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.100
  Пол:
  Женски
  Кај мене мајка ми ме научи више,ми ја најде пепељарата под креветот се уплаши една недела ја немав истресено :D само зборува ќе те кажам на татко ти,на брат ти,врврврвр мене од тука ми флева од тука ми излева а од татко ми страв имам само еднаш ми е кажал ако те фатам со цигари ќе те згазам и скршам од ќотек па се надевам нема да ме осети :rofl:
   
 17. Catnight

  Catnight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2016
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  716
  Пушам веќе 4 години, татко ми само сумља, а тоа да ме виде со цигара, нешто слично би реагирал како твојот, но пред се дали уопште дома ќе ме фати. Имам 19 години и сеуште се понаша како кога имав 10.. |(
   
 18. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.100
  Пол:
  Женски
  Баш исто :rofl: Само што мене ова ми е втора година |(
   
 19. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.883
  Допаѓања:
  150.509
  Пол:
  Женски
  ^Родители ... ако знај едниот родител знај и другиот, невозможно е да не знаат. Можеби почитуваат тоа што не сакате да ве видат со цигара.
  Сепак тоа е мое мислење зошто 2 и 4 години искрено не се малце да прајте нешто и домашните да не сетат или ако едниот сети, другиот врска да нема.
   
 20. Doris123

  Doris123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2016
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  542
  Пол:
  Женски
  Не ме фатија сама си кажав :D
  Немав забрани или сл раб. само ми кажаа штетно е ама немора да се криеш ако веќе пушиш,запали си заедно со нас :D