1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како реагираа вашите кога дознаа дека пушите?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од mentol, 27 јули 2016.

  1. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски

    Na ova tema i jas (y) moite kako reagira pa taka normalno,oti nikogas nikoj ne pusel cigari od moite pa taka i jas prodolziv so tradicijata :Dpa nisto cudno neli;)
    I site srejkni i zadovolni :D
     
    На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
  2. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.032
    Допаѓања:
    26.557
    Никако
    Не пушам инаку :D
     
  3. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Otkako Madre mi frli edno 10-ina kutii vo kanta (vnatre cigarite iskinati na sitni delcinja ) sednav eden den i priznav , i pocna da si zbori ko sto site si zborat , i na kraj se pomiri sega i pred nejze si pusam ko niso da ne e .
     
    На Feminka22 и Doris123 им се допаѓа ова.
  4. Jovanotti

    Jovanotti Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2016
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    322
    Пол:
    Машки
    Мајка ми и татко ми знаат дека имам пробано неколку вида дрога, за среќа тоа беше само краток период. Доволно краток за да сфатам дека тоа нема да ми го направи животот поубав. Нормално сега тој период е далеку позади мене, но не реагирале нешто посебно. Најверојатно затоа што имале комплетна доверба во мојот карактер.
     
  5. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Од детството имам навика да кријам и на парчиња да кинам туѓи цигари :angel:

    Со редовни пушачи само строго и режимски
     
  6. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Кога го запалив првото цигаре бев 8 одделение . Мене и на другаркоте не стана интересно па купувавме една кутија и ги делевме цигарите . Потоа мајка ми ме фати . Ме седна и мирно разговараше со мене . Ми рече барем дојди до 2-ра година средно па почни да пушиш . Сеуште си многу мала . Што ќе каже твојот организам ако го труеш од толкава возраст . Тогаш ги прекинав . Кога бев втора средно , пак почнав . Тоагаш отворено и кажав дека пушам и кога и кажав рече не се кријте од мене ( и сестра ми почна во тој период да пуши ) ја сум ви мајка . Кога не ќе имате цигари побарајте ми пари ќе ви дадам . А да барате цигара од некој како да просите , тоа не дозволувам .
    Татко ми не знаеше . Или барем јас така мислев . Прв пат пред него запалив кога син ми имаше 2 месеци . Оттогаш наваму пушам пред сите и глава не ме боли кој што ќе каже .
     
  7. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Мајка ми беше шокирана, но не даде некоја фаца у стил: Зар и ти сине, бруте.
    Само ми кажа: Ако те фатам со цигара, од чело ќе ти ја игасам. Па, ќе бидеш како Бандини (тогаш таа серија беше актуелна)
    Еднаш ме фати со цигара, само проццка и толку...
    Времиња...
     
  8. Neophodna

    Neophodna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    548
    Пол:
    Женски
    Татко ми незнае а мајка ми кога дозна ми рече дека цигарите се штетни и ако сакам да пушам,да пушам цигари што не се толку јаки
     
  9. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    Во 7мо одд како да реагираат?
    :D
    Мајка ми ми се закани со нарко тест мислеше се дрогирам, татко ми рече ќе ме отпише од кошарка ако не ги оставам. :tmi:
     
  10. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Јас сама им кажав, не чекав да видат, да насетат или друг да им каже.
    Не беа изненадени. И тие се пушачи, па немаше никакви забрани од нивна страна. Секако, ми рекоа дека не им е мило и дека би било добро да ги оставам, ама ми рекоа дека е подобро што не се кријам и што не ги лажам.
     
  11. Sweetlove_0312

    Sweetlove_0312 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2017
    Пораки:
    1.574
    Допаѓања:
    12.780
    Пол:
    Женски
    Ме имаат откриено 2-3 пати, беа лути на мене, ама јас сега само кога сум во друштво пушам, ама не секој ден, кога ќе ми се посака. :smoke:
     
  12. Bince1s3s

    Bince1s3s Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2018
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    313
    Пол:
    Женски
    Moite doznaa koga imav 16 i den denes se protiv pusejneto najpovece majkami bese protiv tatko mi sam mi davase cigari posto i toj pusese se slucuvalo da nema cigari i zemase od moite
     
  13. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Лани ме фати татко ми дома и ми ја заплени кутијата и ми правеше претрес кога се враќав од некаде.
    сепак мек беше спрема мена бидејќи знаеше дека минувам низ тежок период, а и тој почнал да пуши од моја возраст и еве го 35 години ги остава цигарите секој ден така вика :D
     
  14. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.327
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Ме криеше братми подолго време,али таткоми знаел неккао па ми викаше да запалам пред него и некако со срам запалив па после тато ме криеше од мама за цигари и на крај сите прифатија за години незнам колку имав али добро поминав
     
  15. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    Никогаш не дознаа:emo:
     
  16. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.125
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    Мајка ми плачеше а татко ми кога му кажуваше мајка ми само ме погледна онака со разочарување.Ме фатија после пола година пошто сум глупава а можев подолго да се кријам.8-|
     
    На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Tejjy

    Tejjy Активен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2018
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    169
    Пол:
    Женски
    3 години кај што пушам и уште незнаат.. или се прават дека незнаат..
     
  18. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Мајка ми и ден денес после 4 години ми збори за тие цигари, кога дозна се испокаравме ептен од дома тргнав да си одам:D(детиште без памет) а татко ми ни збор не ми кажа само да не барам од други ако немам, знае и да ми земе понекогаш:D
     
  19. senjorita-v

    senjorita-v Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    8.323
    Пол:
    Женски
    Никако затоа што уште не знаат :rofl:
     
  20. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    Мајка ми се дереше татко ми лајт си прифати. Си пушам со него, а мајка ми нема прифатено сеуште, а знае !