1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се викаат вашите миленичиња?

Дискусија во 'Дом' започната од The.Princess, 27 декември 2012.

 1. The.Princess

  The.Princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  146
  Има тема за имиња на миленичиња, па затоа решив да отворам тема каде што можеме да кажеме како се викаат нашите миленичиња..

  Ако е дупла темава или слична со горенаведената во корпа секако

  - Моите мачиња се викаат најстарата Еми, и помалите се викаат Цлцката(Срцката инаку) Мила и Бела..
  Го имав и Марко ама незнам кај отиде, избега и си замина..


  Како се викаат вашите миленичиња!? :)
   
  На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  553
  Моето куче се вика Лучи и си го обожавам! :inlove: Неможам да живеам без него! :lol: :)
   
 3. A.Fenty

  A.Fenty Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  124
  Мачката- Нермал
  Кучето- Оуди
   
 4. The.Princess

  The.Princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  146
  Богами доста чудни имиња си им дала :lol:
   
 5. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.826
  Допаѓања:
  10.124
  Пол:
  Женски
  Џорџ Клуни :rofl:

  Се шалам, Џорџ се вика. Тоа му е официјалното.
  За по дома е Џоџо. Моџо-Џоџо. :D
   
  На TheBlueMoon и Hipster им се допаѓа ова.
 6. allthatglitters13

  allthatglitters13 Активен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2012
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  2
 7. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.299
  Пол:
  Женски
  Лили - Мачка. :)
   
 8. Jagoda123

  Jagoda123 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  2.467
  Допаѓања:
  11.101
  Пол:
  Женски
  Мојата мачка Пуфи се вика официјално, а неофицијално:
  Пуфачка, памукче, пчеличка, ваниличка.. Како ми дојде во моментот, така.
  Најчесто на "НА" се врти! :lol:
   
 9. joana18

  joana18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  33
  Куче- Леонардо :D
   
 10. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Хаха и моето куче се вика Леонардо :D но го викам нагалено Леонче :lol:
   
 11. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.040
  Џордано Бруно
  се шалам Бруно :)
   
 12. A.Fenty

  A.Fenty Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  124
  Хахахах па според цртаниот филм Гарфилд.. :D многу слични карактери :P
   
 13. TweetyxP

  TweetyxP Активен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  28
 14. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  735
  Пол:
  Женски
  Моето куче се вика Џоџо :inlove:
   
 15. Maya3112

  Maya3112 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  479
  Tомислав :lol:
   
 16. Cataleya

  Cataleya Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  620
  ИНДРА- името потекнува од индиската митологија , Индра е бог на војната и времето истотака е и крал на боговите и господар на небесата во хиндуизмот, се смета и за бог на грмотевиците иии то ..... :)
   
 17. owi

  owi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  122
  Mojaта најмила се вика Лара.
  Инаку си го имаме и Чак Норис, Полат Алендар (ако се пишува вака :$ ) и Мартин.
  Kума сум само на Лара, другиве брат ми ги унакази :lol:
   
 18. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.530
  Дебелиот Марко :D
   
 19. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  683
  Мачето се викаше "Bели" затоа што беше целиот бел :D
   
 20. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.652
  Допаѓања:
  14.682
  Пол:
  Женски
  Стеве - морското прасе, Нона и Волчко кучињата, а тоа што го имавме малецкото кутре ни се викаше Вибо ама ни умре :(