1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се запознале вашите родители?

Дискусија во 'Канта' започната од krofnicka27, 9 февруари 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  811
  Допаѓања:
  12.569
  Пол:
  Женски
  Немам видено досега ваква тема, но ако случајно ја повторувам избришете ја...:)
  Дали на некоја од вас родителите и се од различни држави или градови? Како се запознале и дали сега живеете на сосема трето место или, пак, таму од кадешто е некој од нив?
  Пример кај мене татко ми е од Македонија, а мајка ми од Србија :D Јас сум сеа комбинација смрти :lol:
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.870
  Допаѓања:
  65.857
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.