1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се молат знаците

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од pink4ever, 27 декември 2010.

 1. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  * Овен: „Преблаг Господи! Те молам помогни ми да станам трпелива личност. Веднаш!“

  * Бик: „Господе, те молам помогни ми да направам промени во својот живот, но не сѐ уште.“

  * Близнаци: „Еј Богу…Или можеби си Божица? Кој си ти? Што си? Каде си? Колку ве има? Не можам да сфатам!“

  * Рак: „Драг тато, знам дека не треба толку да сум зависен/а од тебе, но ти си единствениот на којшто можам да се потпрам, додека моето ќебенце е на перење.“

  * Лав: „Здраво тате! Сигурен сум дека си многу горд што ме имаш за син/ќерка.“

  * Девица: „Мили Боже, те молам направи го светот подобро место за живеење, и немој да ја оплескаш работава, како што ја оплеска минатиот пат.“

  * Вага: „Драг Господи, знам дека треба сам/а да си донесувам одлуки, но од друга страна, ти што мислиш?“

  * Скорпија: „Мили Боже, помогни ми да им простам на непријателите, иако копилињата не го заслужуваат тоа.“

  * Стрелец: „Семоќен, почитуван, сеприсутен, вечен Господи, те замолив еднаш и ќе те замолам уште милион пати. ПОМОГНИ МИ ДА ПРЕСТАНАМ ДА ПРЕУВЕЛИЧУВАМ!!!!!!!!!!!!“

  * Јарец: „Мил Господи, дојдов за да се помолам за некои работи, ама во меѓувреме сам/а си сфатив што треба да правам. Фала во секој случај.“

  * Водолија: „Здраво Боже! Некои велат дека си маж. Други велат дека си жена. Јас велам дека сите сме богови. Наместо да се молиме, ајде да се забавуваме!“

  * Риби: „Небесен Господи! Се обидувам да ја претопам мојата болка и тага, во последната петина од вискито. Со мојата опиеност ја прославувам Твојата вечна слава и чест.


  Мене - Јарец ми погоди. Па затоа го поставив :D :*
   
  На zhirafa, butterfly.n, Hipica и 7 други им се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  ^ :D :D :D Се согласувам за овенот :D
   
  На faye, Otkacenata и Caramelle им се допаѓа ова.
 3. NotInLove88

  NotInLove88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  77
  хаах,точно е хахахахха
   
 4. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.241
  Допаѓања:
  5.767
  Хахахах, ме насмеа ова за јарецот. А за рипчињата точно им е тоа со болката и тагата, стално нас кутри рипки не фаќаат бедови и депресии, љубовни најчесто, за жал. :worried: Ама ајде ќе пројде, и затоа сме риби, да издржиме :)
   
  На t.w.e.e.t.y и musicgirl55 им се допаѓа ова.
 5. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Како што ја оплеска минатиот пат? :^)
   
 6. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.241
  Допаѓања:
  5.767
  На кого се мислеше ова? :)
   
 7. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  На девица
   
 8. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.084
  Допаѓања:
  1.644
  * Девица: „Мили Боже, те молам направи го светот подобро место за живеење, и немој да ја оплескаш работава, како што ја оплеска минатиот пат.“
  ова ќе е точно јас секогаш така си велам :rofl:
   
  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 9. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.241
  Допаѓања:
  5.767
  Аа, добро. Јас мислев нешто на мене ми викаш, се чудам јас па :?: :$
   
 10. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  :D го напишав затоа што не го разбрав.
   
 11. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  366
  :x :x За лав нееее, нема врска ! Добро барем јас немам речено тате :x :x
   
 12. unique.lady

  unique.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  69
  „Преблаг Господи! Те молам помогни ми да станам трпелива личност. Веднаш!“
  точно преточно најточно :D
   
 13. Marence.D

  Marence.D Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2010
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  16
  Точно за лав :D
   
 14. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  Мене не ми се погоди. Јас не се молам вака :(
   
 15. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.202
  Допаѓања:
  21.837
  Пол:
  Женски
  Апсолутно точно за Бик !!! :D
   
 16. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.834
  Пол:
  Женски
  За мене није :|

  А не треба ова во насмевка да е? :D
  Повеќе се изнасмеав отколку што озбилно го читав :D
   
 17. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  113
  И јас хахаха, не ми се верува дури
   
 18. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  * Риби: „Небесен Господи! Се обидувам да ја претопам мојата болка и тага, во последната петина од вискито. Со мојата опиеност ја прославувам Твојата вечна слава и чест.
  ахахах точно така ахаха :D :D :D :D
   
 19. Caramelle

  Caramelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  27

  толку е точно...што боли хахах :D ни нема лек за нетрпеливоста ... |( :lol:
   
 20. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  627
  Допаѓања:
  745
  * Бик: „Господе, те молам помогни ми да направам промени во својот живот, но не сѐ уште.“

  :nod: :nod: :nod:

  :D :D :D