1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се облекувате за во ноќен клуб?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од StylishGirl135, 9 февруари 2013.

  1. StylishGirl135

    StylishGirl135 Активен член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2013
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    16
    Јас за во ноќен клуб(кафич) обично облекувам мини фустанче, потпетици 12цм, обетки( зависно од облеката), ташничка( плик) и одозгора носам сако( во постуденко време) или пак капутче( во зима со снег). Овде слободно може да напишете како вие се облекувате( дотерувате) за во ноќен клуб( кафич). :)
     
  2. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    епа јас носам пижами,а косата ми е [​IMG] ваква,на нозе најчесто носам пластични влечки,а парите си ги ставам во цицки :rofl: :rofl:
    се шегував, се знае,најчесто носам фармерки, блуза,мајца... и кожно палто одозгора,со пеглана коса и потпетици-може високи ама често носам и рамни или периодов чизмички(до глужд,со мала штикла,рамни до над коленици..).
    Не пишувај во боја ако не е нешто што треба да се потенцира,бојата не е за шаренило :!:
     
    На StylishGirl135 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Го облекувам тоа во кое што ќе се чуствувам убаво. :lol: :lol:
    Не е битна облеката,битно е убаво да си поминеш кога си појден некаде :)
    А најчесто носам фустанчиња и подпетици. :lol: :lol:
     
    На StylishGirl135 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    Многу убаво ! :lol: :lol: Па или фустан или корсет со пантолони ама се да е со шљокици :lol: :lol: најмногу да светам да се знае кога сум излегла ! ]:) Штиклишта високи обавезно без нив никаде и ташна малечка
     
    На StylishGirl135 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    Најчесто фустанчиња,штикли и обетки,но се случува и панталони со некоја убава блузичка-маичка и штикли.
    Часовник обавезно :)
     
    На StylishGirl135 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Сукни,фустани,фармерки или фармерки во боја.
    Кошули или некои интересни блузи.
    балетанки,полна пета или штикли или зимно време чизми.
     
  7. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Зависи, некогаш комбинирам кошулка со фармерки, високи штикли и некој убав гердан, некогаш фустанче но не претерано свечено да светам како новогодишна елка, некогаш сукња со висок струк и интересно топче или корсетче, но сепак во принцип сакам се да биде убаво стокмено, без претерување, без светлуцави работи, некако тоа нешто ми е најкичерајско што постои :puke:
     
  8. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Скоро секогаш различно... Понекогаш некој фустан со потпетици, некогаш знам да облечам нешто по откачено со патики...

    Како и да е, стилот ми е многу вулгарен и тоа ме нервира, незнам зошто но мислам дека ако не ми е деколтето до папокот не сум убава :|

    А и светкаво обожавам, се разбира со стил, не кичерај со тоа немам проблем :lol:
     
  9. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Посоодветно би било што се не носите во ноќен клуб, зашто тоа што го гледам јас не е облека.
    Со чест на исклучоци, ама голем дел не облекуваат фустан, туку маица носат како фустан.
     
    На Sara123, Cacy, anabel-a и 5 други им се допаѓа ова.
  10. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Зависи од расположение, некогаш фустанче, некогаш сукња со топ или кошула, некогаш фармерка со прозирна кошула или некоја маичка ама секогаш носам високи потпетици, салонки, сандали или чевли на полна пета зависи од годишното време :) Вечерна шминка секако и повпечатлив накит.
     
  11. leighton23

    leighton23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    1.681
    Најчесто фустанче, високи потпетици и ташкичка.
    Понекогаш сукничка комбинирана со некоја убава маичка, или фармерки со кошулка се зависи од расположението но високите потпетици се задолжителни. :D
     
  12. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    А што мислите за комбинација на фармерки, балетанки/штикли, растурена коса, и некое тенко џемперче со ова

    [​IMG]

    Минатиот викенд се облеков така, и сите ме гледеа како од марс да сум падната, а на запад овие се многу познати..
     
  13. yuiop

    yuiop Нов член

    Се зачлени на:
    23 мај 2013
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    32
    Во работнички алишта......
     
  14. barbyyy

    barbyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    највеке носам фустанчиња со штикли,а чат пат и по некоја сукничка облекувам ама ретко. повеќе сум со фустани
     
  15. something

    something Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2011
    Пораки:
    460
    Допаѓања:
    1.377
    Најчесто фустанче, но комбинирам и сукњи,фармерки,кратки панталончиња со корсети, блузи или кошули. Штикли и ташничка обавезно :)
     
  16. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Најчесто фустанче и салонки, како и повеќето овде :lol:
     
  17. sparklegirl

    sparklegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    29
    Знам дека се познати но сепак изгледа многу невкусно, но сепак и зависи какво ти е џемперчето ако е прозирно и тенко закопчано тогаш во ред, но ако одкопчано тогаш не ми се допаѓа јас не би го облекла :)
     
  18. Incule

    Incule Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    296
    Пол:
    Женски
    Фармерки и блуза
     
  19. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.985
    Пол:
    Женски
    Најчесто облекувам тесно фустанче со пристојна должина, високи штикли и плик чантичка и задолжително накит, големи обетки или пак ланче во зависност од моделот на фустанот. Понекогаш облекувам тесни фармерки со корсет. Генерално вака, иако понекогаш може да дојде во предвид и некоја поинаква комбинација.
     
    На IvannaT му/ѝ се допаѓа ова.
  20. IvannaT

    IvannaT Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2017
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    32
    Најчесто кратки фустанчиња над колена, било да се тесни или широки :) Штикли или високи чизми во зависност од сезоната и задолжително добра ташничка со соодветен аксесорис :inlove: