1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се облекувате за во ноќен клуб?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од StylishGirl135, 9 февруари 2013.

 1. StylishGirl135

  StylishGirl135 Активен член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2013
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  16
  Јас за во ноќен клуб(кафич) обично облекувам мини фустанче, потпетици 12цм, обетки( зависно од облеката), ташничка( плик) и одозгора носам сако( во постуденко време) или пак капутче( во зима со снег). Овде слободно може да напишете како вие се облекувате( дотерувате) за во ноќен клуб( кафич). :)
   
 2. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  епа јас носам пижами,а косата ми е [​IMG] ваква,на нозе најчесто носам пластични влечки,а парите си ги ставам во цицки :rofl: :rofl:
  се шегував, се знае,најчесто носам фармерки, блуза,мајца... и кожно палто одозгора,со пеглана коса и потпетици-може високи ама често носам и рамни или периодов чизмички(до глужд,со мала штикла,рамни до над коленици..).
  Не пишувај во боја ако не е нешто што треба да се потенцира,бојата не е за шаренило :!:
   
  На StylishGirl135 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.883
  Допаѓања:
  4.879
  Пол:
  Женски
  Го облекувам тоа во кое што ќе се чуствувам убаво. :lol: :lol:
  Не е битна облеката,битно е убаво да си поминеш кога си појден некаде :)
  А најчесто носам фустанчиња и подпетици. :lol: :lol:
   
  На StylishGirl135 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
  Многу убаво ! :lol: :lol: Па или фустан или корсет со пантолони ама се да е со шљокици :lol: :lol: најмногу да светам да се знае кога сум излегла ! ]:) Штиклишта високи обавезно без нив никаде и ташна малечка
   
  На StylishGirl135 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  1.049
  Најчесто фустанчиња,штикли и обетки,но се случува и панталони со некоја убава блузичка-маичка и штикли.
  Часовник обавезно :)
   
  На StylishGirl135 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Сукни,фустани,фармерки или фармерки во боја.
  Кошули или некои интересни блузи.
  балетанки,полна пета или штикли или зимно време чизми.
   
 7. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  Зависи, некогаш комбинирам кошулка со фармерки, високи штикли и некој убав гердан, некогаш фустанче но не претерано свечено да светам како новогодишна елка, некогаш сукња со висок струк и интересно топче или корсетче, но сепак во принцип сакам се да биде убаво стокмено, без претерување, без светлуцави работи, некако тоа нешто ми е најкичерајско што постои :puke:
   
 8. Aniston

  Aniston Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  234
  Скоро секогаш различно... Понекогаш некој фустан со потпетици, некогаш знам да облечам нешто по откачено со патики...

  Како и да е, стилот ми е многу вулгарен и тоа ме нервира, незнам зошто но мислам дека ако не ми е деколтето до папокот не сум убава :|

  А и светкаво обожавам, се разбира со стил, не кичерај со тоа немам проблем :lol:
   
 9. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.417
  Пол:
  Женски
  Посоодветно би било што се не носите во ноќен клуб, зашто тоа што го гледам јас не е облека.
  Со чест на исклучоци, ама голем дел не облекуваат фустан, туку маица носат како фустан.
   
  На Sara123, Cacy, anabel-a и 5 други им се допаѓа ова.
 10. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Зависи од расположение, некогаш фустанче, некогаш сукња со топ или кошула, некогаш фармерка со прозирна кошула или некоја маичка ама секогаш носам високи потпетици, салонки, сандали или чевли на полна пета зависи од годишното време :) Вечерна шминка секако и повпечатлив накит.
   
 11. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  Најчесто фустанче, високи потпетици и ташкичка.
  Понекогаш сукничка комбинирана со некоја убава маичка, или фармерки со кошулка се зависи од расположението но високите потпетици се задолжителни. :D
   
 12. Aniston

  Aniston Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  234
  А што мислите за комбинација на фармерки, балетанки/штикли, растурена коса, и некое тенко џемперче со ова

  [​IMG]

  Минатиот викенд се облеков така, и сите ме гледеа како од марс да сум падната, а на запад овие се многу познати..
   
 13. yuiop

  yuiop Нов член

  Се зачлени на:
  23 мај 2013
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  32
  Во работнички алишта......
   
 14. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  највеке носам фустанчиња со штикли,а чат пат и по некоја сукничка облекувам ама ретко. повеќе сум со фустани
   
 15. something

  something Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2011
  Пораки:
  460
  Допаѓања:
  1.377
  Најчесто фустанче, но комбинирам и сукњи,фармерки,кратки панталончиња со корсети, блузи или кошули. Штикли и ташничка обавезно :)
   
 16. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  855
  Најчесто фустанче и салонки, како и повеќето овде :lol:
   
 17. sparklegirl

  sparklegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  29
  Знам дека се познати но сепак изгледа многу невкусно, но сепак и зависи какво ти е џемперчето ако е прозирно и тенко закопчано тогаш во ред, но ако одкопчано тогаш не ми се допаѓа јас не би го облекла :)
   
 18. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  296
  Пол:
  Женски
  Фармерки и блуза
   
 19. Zaljubena26

  Zaljubena26 Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  2.213
  Допаѓања:
  30.935
  Пол:
  Женски
  Најчесто облекувам тесно фустанче со пристојна должина, високи штикли и плик чантичка и задолжително накит, големи обетки или пак ланче во зависност од моделот на фустанот. Понекогаш облекувам тесни фармерки со корсет. Генерално вака, иако понекогаш може да дојде во предвид и некоја поинаква комбинација.
   
  На IvannaT му/ѝ се допаѓа ова.
 20. IvannaT

  IvannaT Активен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  32
  Најчесто кратки фустанчиња над колена, било да се тесни или широки :) Штикли или високи чизми во зависност од сезоната и задолжително добра ташничка со соодветен аксесорис :inlove: