1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се облекува вашиот партнер?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од zizela111, 21 јули 2011.

 1. zizela111

  zizela111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  68
  Ајде девојки споделете каков вкус има вашиот партнер и дали ви се допаѓа неговиот стил на облекување....и може некоја фотка да падне слободно слободно :lol: :P
   
 2. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  213
  Дечко ми се облекува како што се чувствува така, битно комотно да му е, широка маица, дуксер, пошироки фармерки со црни патики...:) Битно не се облекува во тесно |( :) Едноставно си го сакам таков каков што е :inlove: :l: :sun:
   
 3. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  341
  Па се облака кежуал, онака лефтерно. Патика, ова она. А за навечер знае да се среди со сако некое спортско :)
   
 4. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.514
  Допаѓања:
  7.681
  Пол:
  Женски
  хах и на дечко ми битно му е да му е комотно обично фармерки и маица или дуксер али не сака воопшто саати ланчиња или нешо слично а незз ја па баш сакам машко што знае да стаи саат ланче некое ама овој па баш спротивно на тоа е
   
 5. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Може за мм да кажам :?: се облекува онака како што јас ќе му кажам :lol: ...мала шала, понекогаш е таква флегма и мрза за одбирање што и како ќе носи , така што се задоволува со тоа што јас ќе му дадам.. :lol:

  Кога одиме на шопинг за него ептееен е тУпек, знае да ме удави и цел ден да го изгуби дури и ако треба само на пр. една кошула да купи...бетер е од женско...се` него му е широко, па тесно, па крагњата не е убава, па моделите на кондурите биле како на дедо му, бојата била поштарска, шумарска |( |(

  Има некој си спортско-елегантен стил, но сепак се` зависи од пригодата.
  За свадби, крштевки, матурски, класичн гардероба -одело со машЊа нели или класична панталона со кошулка.
  Летно време-спортска маичка, бермуди, патики, апостолки, внимава боите да се кладни, зимно време-фармерки, џемпер со колшула одоздола или блузони, за по дома тренерки, има неколку спортски јакни, а нема капут, што е најтрагично не сака ни да купи :@ Не носи тесни припиени маици, сака комотна и удобна гардероба, сака и земјени и светли весели бои, не сака шарено, повеќе преферира еднобојни парчиња на пр. блузони или џемпери.
  Во глобала заедно го креираме иако веќе си има некој изграден имиџ, голем фактор сум и јас...знам да промрчам ако не ми се допаѓа како изгледа дури и да се заканам-не одам ако не се пресоблечеш :rofl: :tmi:

  Што се однесува до накит, не носи ништо дури ни бурма, ни саат (му сметаат кога работи), само еден златен ланец со крст-од моите поклон за веридба што му го купија, сам си го одбра, но го носи внатре под маица..и летно време носи наочари 8)
  Ми се свиѓа како изгледа, затоа и го зедов нели :D
   
  На mia9184, caroline.costa, Phyramide и 4 други им се допаѓа ова.
 6. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.401
  Допаѓања:
  3.931
  Пол:
  Женски
  аах мојот :D
  секогаш во тек со модата,онака фармерчиња маички добри патики и тоа е

  само што не обожава кошули ама добро е, се навикнав :D
   
 7. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Јас постојано го терам да си купи една жешко пинк кошула, по можност подречава, со многу џепчиња и задолжително нешто навезено позади на грбот со светљушки, да ми светка ко лампион, ама он не се дава. :(
  Плус, оние кондур-патичиња со лепенки, како малите дечиња, само бројка 43 па нагоре, и тие по можност да бидат дел демек кожа, дел лаковани, да светкаат, и тие не ги сака. :(

  Многу работи што мене ми се допаѓаат на машко, он ги одбегнува и морам да се задоволам со неговиот избор - адидас патики, фармерки и кошули во нормални бои.

  :(

  Ах, ќе заборавев, каков мерак им имам удрено на оние јакните, демек кожа (повторно), со милион лепенки, како подвижно рекламно пано, де бројка, де натпис, де шљокици тук-там. И тие не ги сака, ама планирам една таква изненадување во некоја пригода. :lol:

  :rofl:
   
  На rossonerka, lolyta777 и LivingGlam им се допаѓа ова.
 8. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  Секогаш со кошулче, фармерчиња, некое згодно блузиче, најчесто тоа што него му удобно :)
   
 9. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  627
  Спорско се облекува онака блуза , фармерки ,патичина понекогаш ќе стави некое кошулче ама ретко оти јас не сака не носи белезици ,сатој и некој др. работи иако јас би сакала да носи но тоа е го сакам онаков каков што е :inlove:
   
 10. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Мора да го пофалам, многу внимава и посветува време на гардеробата.
  На работа мора да носи строго кошули, пантолони, сако и кондури и многу ми е згоден кога ќе го видам таков скоцкан. :inlove:
  За на кафе и прошетки, нормално дека си е по опуштен и си облекува маичка, фармерки или кратки пантолончиња со патики, а поретко и апостолки. Значи зависи од пригодата.
  Фетиш му се часовниците и наочарите, ги носи во секоја пригода и ако треба гол ќе иде, само од нив не се откажува. :lol:
   
 11. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  512
  Дечко ми е ептен по модата. Секогаш стокмен од глава до пети. Посебно на школо...( случајно да не го ареса некоја :?: :envy: ) Целата гардероба му е од марки а заштитен знак -патики од најк годишно по 2/3 пара купува :rock: др не става на нога :lol: :D
  инаку обожава да носи кошули и преку ден и на излегување. секогаш обрнува внимание на боите.
  Фенси стајл...најубав ми е кога облече спортско сатен палто :inlove: пошто е висок и баш убаво му стои.
  е сега па баш секој ден да бидеш топ цакум пакум малку и ме нервира |( посебно на школо јас во обична маичка фармерки врзана коса а тој кога го гледам :o од модно списание излегол па ме срам да застанам до него :lol: ми се чини сите ке зборат леле види го овој каков е а она.... :x
   
 12. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.097
  Пол:
  Женски
  Дечко ми се облекува најчесто спортски! Ако нема патики на него, безразлика дали се работи за свечен настан или не, се чувствува нецелосен и цело време прашува што му фали! :lol: Тоа се има случено само еднаш, за една свадба, мораше да облече кондури некои така посвеченки! :rofl: Иначе најчесто носи фармерки, патики и кошули за вечерно излегување кои најчесто се сиви, тегетно сини и бели. Баш пред некој ден го убедив со триста маки да земе карирана на црвено кошула! :D Срце, ме послуша барем! :* Преку ден носи тренерки кои мора да се сиви :rofl: со маички на Адидас.. :D И да, преубаво му стои се! :rofl: Или па мене така ми се гледа, незнам!! :P :D
   
 13. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Спортски :inlove:

  Најчесто маици со фармерки,патики,а понекогаш и тренерки :)
   
 14. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Моето маже секогаш и во секоја прилика носи фармерки .
  Морам да се пофалам себеси ,откако е со мене ,доста му се истенчи вкусот за гардероба ,што ми е особено драго ;)
  Нагоре - лесна ти ш'ртка ,најчесто нијанси на сина ,знае да забега со сивилото ама го карам ;) ,за прошетка ако е поладно - дукс , за најелегантно парче видено на него се смета кошулка. Многу ретко .

  Секогаш носи патики и купува скоро секој месец ,право оди и прави ножиња има ,ама многу брзо ги кине :rofl:
  Уште не е утврдено до што е проблемот :rofl:
   
 15. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Кооо Дејвид Бекем, ма какви, кооо Бред Пит, ма какви, коооооо Долче и Габана и брат му!

  Харалампие увек ме пречекува у бела, дебела чарапа со тениски рекети (вкрстени), влечка лајнарка, адидас светлуцава тренерка на 4 риги нали, орГинал батка од Немачка! а доле на патент се откопчуваат ногавиците, и дебел џемпер плетен од тета збутан у тренерка.
  Дизелаш бејбе! :emo:

  се зае*аам

  Личен е бе. Лоши моми со кратки миничи ми го буљат и обавезно го сликаат за ЗаЗабава, ама нон стоп, на сите албуми го има :devil:

  се зае*аам

  :wasntme:
   
  На EnnieFabulous, rossonerka и Gunshine им се допаѓа ова.
 16. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.732
  Допаѓања:
  17.880
  Пол:
  Женски
  Па класично се облекува таков му е стилот,а и таква му е работата,е сега не секогаш меѓутоа поголем дел од времето е така.Летно време е поопуштен маички,фармерчиња,патичиња или некои кошулчиња што одат со патики.Е не носи тренерки освен дома воопшто и ме нервира малку,сакам некогаш така да излеземе накај парк двајцата во тренерчиња,мерак ми е,ама ќе го натерам :devil: :lol: како и да е убав ми секогаш е скоцкан,значи повеќе и од женско се замара за облеката,не е тип што ќе облече што и да му е при рака
   
 17. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Се пронајдов во постот на Трендафилка, ќе му речам ај бе земи шарена кошула и ќе ми даде еден поглед ко да сум му рекла оди рипни во Вардар :lol:
  Едно 80% од моите предлози категорично ги одбива, он си сака поспортско и поеднобојно што е можно, фармерчиња, патичиња, шорцеви еден куп, фармерчиња (недај боже некои помодерни да се пу пу скраја да е), има кондурчиња онака поспортски и најбитно од се пола и јаче гардаробер му е плав |(
  Одиме да купува и само гледа плави блузи, мене притисокот ми се крева, се му е плаво мислиш иста блуза носи.
  Ал не го замарам за облека многу, само давам предлози за посвежи бои да носи, иначе како што јас мразам некој памет да ми соли за облека така не сакам и друг да замарам, совети нормално добродојдени се.
  Несака лилјаково, кога му купив од странство лила блуза сакал неќел ќе ја носи :D Исто и со розева блуза, ал и тука го заебав! Мразеше блузи со В израз за да не му се гледа богатството на грудите, ал и тоа му купив :D
  Е само неможам да го натерам саат да носи му сметал (ал ќе му купам хуху) и оделце. Ма јок на свадби носи темна фармерка ил панталона и кошула, а јас пустата колку сакам едно убаво оделце да има :tmi:
  Кога купи дреч жута преубава блуза го пипнав температура да не има, чудо е тоа.
  А исто и кога сам си отишол му текнало и си купил 5 кошули :o . И тоа е чудо. Ги памтам тие денови :D
  Него битно му е да е исперен и испеглан и да има нешто плаво на себе :)
   
 18. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  Онака кежуал.. Патичиња, фармерки, блуза некоја со откачен натпис.. Ме нервира понекогаш за в кафич навечер знае да си се облече ко за на плажа, а јас дотерана...А си носи и кошулчиња така навечер, освен ако не го мрзи да е дотерува како што претходно спомнав.
   
 19. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  ^нешто вака
  [​IMG]
   
 20. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.063
  Допаѓања:
  87.681
  Пол:
  Женски
  Слично ко горниве слики :lol: Сака маици со интересни натписи, сака кошули, особено карирани (лани кога видов дека дал 3000 за карирана кошула ќе го отруев), сака потесни фармерки, старки или патики какви што нема пола Македонија , а старки демек нема цела Македонија. Зимата си купи капут и се воодушевив :lol: Убав ми е милиот тој, ама не попушта кога за некаде треба поубаво да се дотера. Ми се допаѓа тоа што во неговиот плакар можеш да најдеш од секоја боја, а и има премногу рабти.