1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се однесувате кога сте вљубени?

Дискусија во 'Сингл' започната од Dora123, 2 јули 2013.

 1. Dora123

  Dora123 Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Епа ајде малце мислење за ова... како се однесувате кога ви е допаѓа некое машко? Дали нормално како да не го сакате или поинаку? :P
   
 2. ABeautiful

  ABeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  55
  Секој различно го доживува тоа и му е убаво на негов наачин и го покажува!
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.857
  Допаѓања:
  4.552
  Пол:
  Женски
  Eх па посебно го искажувам тоа имам посебен сјај во очите и лутам со мислите летам во облаци се осеќам исполнета и се чувствувам жива :D .Mоже само една личност да ми предизвика такво нешто,тој е љубовта на мојот живот :inlove:
   
  На sj *O*, tirkenbal, Barbie20 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  Ех па тоа и неможам баш да го опишам но еве ќе пробам да напишам 2-3 реченици. Во моите мисли постојано се врти неговиот лик, насмевката постојано е на моето лице среќна сум. Несакам ништо друго, само сакам да бидам со него, до него, во неговите прегратки. Му го посветувам сето свое внимание и му ја давам сета своја љубов. Го гледам со посебен сјај во очите... :$
   
  На xfairy, Dark artist, YvesSaintLaurent и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Therose.S

  Therose.S Активен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2013
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  3
  Јас на посебен начин го покажувам тоа, и многу лесно го приметуваат само оние кои добро ме познаваат. Имам притаена насмевка, црвени образи и очи кои постојано ми шараат лево-десно. Постојано гледам во телефонот, го држам во рацете и нетрпеливо очекувам повик. Обично сум палава личност и се смирувам само во неговото присуство. Не знам зошто, но кога сум со саканата личност го менувам и однесувањето. :)
   
  На xoxo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  570
  Зависи од личноста и од неговиот карактер. Не се однесувам со сите исто. Колку даваат толку и ке добијат. Ама затоа пак ако се осетам сигурно и сакано, нема нешто што не би го направила за него.
  Но, :!: само ако заслужува.
   
 7. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.878
  Допаѓања:
  1.590
  Ко да љетим :lol:
   
 8. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.394
  Природно :?:
  Како што всушност сум.Обично луѓето се сурови така што пред нив покажувам цврстина,инаку кога сум вљубена-сум најромантична,најспонтана и се нај :D
   
  На EminemsGirl и Umbrella22 им се допаѓа ова.
 9. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.288
  Вљубена не сум била никогаш, а веројатно нема да бидам уште долго време. Па така, не знам како би се однесувала. :)
   
 10. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.650
  Допаѓања:
  15.506
  Пол:
  Женски
  Првите неколку дена,скроз сум одлепена.Среќна,пеперутки everywhere.Ма шта да ти причам,кад све знаш. :D :D :D
   
 11. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  478
  Толку сум занесена што дури прекинувам да размислувам трезвено. шејм он ми :$ :lol:
   
 12. LadyNitro

  LadyNitro Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2013
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  30
  Хаха итересноо :lol: Најчесто кога сум вљубена се однесувам глупо хаха, срам ми е и го избегнувам "среќникот", но кога сме заедно и нема излез, кажувам смешки и ја поправам атмосферата. Иначе доста сум расеана во тој период. :rofl:
   
 13. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.163
  Пол:
  Женски
  24/7 им дрндлам на другарките за едни исти работи по 100000 пати.
   
  На LittlePinky и richgirl998 им се допаѓа ова.
 14. richgirl998

  richgirl998 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  286
  Тоа сум јас :lol:
   
 15. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  314
  Па тоа е периодот кога најкреативните идеи излегуваат од мене. :D
   
 16. awayfromyou

  awayfromyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  294
  Пол:
  Женски
  Си летам во облаци,се губам,си зборам сама со себе кога размислувам за него,без да сум свесна дека некој е до мене,паметот ми е само кај него и како тогаш што го имав тој сјај во очи веќе никогаш повеќе :)
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.324
  Пол:
  Женски
  Летам во облаци, постојано мислам на љубовта моја, се ми изгледа совршено. :inlove:
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
 18. cherry-on-top

  cherry-on-top Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2013
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  45
  Се однесувам ко будала, буквално. Летам во облаци, само на него мислам, среќна сум без никаква причина, на другарките само за тоа им зборувам цел ден - тој вака тоја така - тешка им душа :lol:, расеана сум па и неколку пати ми се случило да заборавам да ручам од шо само на него мислам.. Ама сепак, најубавото чувство е да си заљубен :inlove:
   
 19. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.414
  Пол:
  Женски
  Same.
  [​IMG]
   
  На EminemsGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53