1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се однесувате спрема кавгаџиите?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од neltu, 2 август 2011.

  1. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.425
    Пол:
    Женски
    Некогаш објаснувам, некогаш ги оставам да мислат дека се во право, а секогаш си го држам моето ниво и не паѓам на нивниот речник.
     
  2. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Зависи од личноста и ситуацијата. Најчесто не паѓам на нивното ниво, си држам до себе и мојот став, знам да полемизирам со аргументи и да ја докажам основаноста на моето мислење, но знам да бидам и концизна, а потоа игнор.
     
    На eliesaab, Lovelybaby<3 и Недопирлива5 им се допаѓа ова.
  3. Adorabela

    Adorabela Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    1.014
    Допаѓања:
    2.069
    Пол:
    Женски
    Vo zavisnost od situacijata taka i reagiram, ama vo sekoj slučaj ako si go bara kje si go najde:D.
     
  4. marija305

    marija305 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    7.836
    Пол:
    Женски
    Никогаш не рипам да се карам прва, секогаш зборувам смирено, а кога веќе тие ќе почнат со кавгите се обидувам да ја смирам ситуацијата. Освен кога сум во ПМС е тогаш и ѓаволот бега од мене.
     
  5. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Обично сум т.е бев смирена и не се расправав со вакви. Ама веќе некако краток ми стана фитиљот и малку ќе ми треба ваков некој да подбуцне ситуација за да се испокарам. Не преќутувам веќе.
     
    На BlackMistery, Moon.Girl, Cinnamon Bun и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Тој што е настроен да се кара и јас се карам со него и му делам правда не е така туку вака. И плус интересно ми е да се докажувам успат се смеам на неговото погрешно мислење . А знам некогаш и да игнорирам .
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  7. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.277
    Пол:
    Женски
    ги трпам колку можам тоа е а ако претераат им давам повод да ми завидат оти се на некои такви налетувам ако се сурови кон мене јас попуштам но некои сами си сакаат да страдаат
     
  8. magnolija09

    magnolija09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2020
    Пораки:
    1.143
    Допаѓања:
    857
    Пол:
    Женски
    ke im vratam 2-3 pati ako pocnat kavga bez pricina i potoa gi ignoriram,gi otsavam sami sosebe da si se raspravaat
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  9. lite.

    lite. Активен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2020
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    164
    Пол:
    Машки
    Ги игнорирам. Ако стварно си ја бараат бељата после бегаат ко ѓаол од темјан.
     
    На eliesaab и hermosa им се допаѓа ова.